Ja, šķietami neizskaidrojamu apstākļu un iemeslu dēļ, nepārtraukti cīnies ar dažādām ādas problēmām un elpošanas traucējumiem, iespējams, tev ir alerģija pret dzīvnieku blaugznām. Kas ir alerģija pret dzīvniekiem, kādi ir tās simptomi un ko darīt, lai sev palīdzētu?

Alerģiju pret dzīvniekiem izraisa paaugstināta jutība pret dzīvnieku ādas epitēliju – sausajiem gabaliņiem, kas birst no ādas. Tas ir līdzīgi kā blaugznas cilvēkam. Uzskats, ka alerģiju izraisa mājdzīvnieka spalvas, ir nepatiess, tāpēc arī, piemēram, bezspalvainais kaķis var būt alerģisku reakciju cēlonis. Lai gan bieža mājas uzkopšana var kavēt alerģijas simptomu intensitāti, tā nevar tos izārstēt. Vispirms vajadzētu apmeklēt alergologu un, iespējams, no mājas mīluļa būs jāatsakās.

 

ALERĢISKU REAKCIJU IZPAUSMES:

ELPOŠANAS CEĻOS

Viens no izplatītākajiem alerģijas simptomiem ir apgrūtināta elpošana, taču organisms var reaģēt arī ar niezošām, iekaisušām acīm, hroniskām iesnām, galvassāpēm, klepu, kasīšanās sajūtu kaklā, sēkšanu un smaguma sajūtu krūtīs. Pārsvarā tie ir tikai alerģijas izraisīti elpošanas traucējumi, taču var kļūt bīstami ļoti alerģiskam cilvēkam vai gadījumā, ja tā ilgstoši netiek ārstēta. Alergēns var radīt elpceļu nosprostojumus, kas sliktākajā gadījumā var izraisīt pat anafilaktisko šoku – visnopietnāko alerģijas izpausmi. Tā ir visa ķermeņa reaģēšana uz konkrēto alergēnu. Anafilakiskā šoka simptomi ir plakstiņu, kakla, mēles un elpceļu pietūkums, milzīgs satraukums, ātrs pulss un pat sirds aritmija. Šoks var būt nāvējošs, ja nekavējoties netiek sniegta medicīniskā palīdzība.

 

UZ ĀDAS

Āda parasti ļoti skaidri reaģē uz to, ka organismā kaut kas nav kārtībā. Arī alerģijas gadījumā ir tieši tāpat – var parādīties nātrene, niezoši plankumi, apsārtums, ekzēma vai pat dermatīts. Šie simptomi var būt ne tikai pastāvīgi, bet arī pārejoši ar tieksmi ik pa laikam atkārtoties. Tie var nebūt visu laiku, bet parādīties, kad ir bijusi ciešāka saskare ar dzīvnieku – viņš gulējis klēpī vai, piemēram, nolaizījis tev roku. Ja pamani ko līdzīgu – konsultējies ar ārstu. Jo agrāk atklāsi, kas par vainu, jo labāk. Iespējams, lietojot atbilstošas zēles, alerģiju varēsi izārstēt un par to pat aizmirst, nešķiroties no mājas mīluļa.

 

CITI SIMPTOMI

Apgrūtināta elpošana un ādas reakcija nav vienīgie simptomi, kas var parādīties alerģijas gadījumā. Tie var būt arī tādi kā: reibonis, nogurums, muskuļu sāpes, biežas galvassāpes, caureja, slikta dūša, sāpes kuņģa apvidū un apātija. Ja sajūti kādu no šiem simptomiem, un tev ir aizdomas, ka tie var būt saistīti ar alerģiju, ko izraisa mājas mīlulis, konsultējies ar ārstu.

 

PROFILAKSE

Vislabākā profilakse, protams, ir turpmāka atteikšanās no saskares ar dzīvnieku. Tas var nozīmēt gan to, ka liedz viņam ieeju savā guļamistabā, gan to, ka no viņa, diemžēl, jāatbrīvojas pavisam. Taču, pirms nolem atteikties no sava pūkainā drauga, apmeklē alergologu, jo var gadīties, ka alerģijas izraisītājs ir pavisam kas cits, piemēram, putekļi, ziedputekšņi vai citi vides faktori.

 

BrīvBrīdis.lv novēl tev būt veselai!

Iepriekšējais rakstsEsi skaista! Uzacu formas atbilstība sejas ovālam
Nākamais raksts10 pazīmes, kas liecina – Tu satiecies ar NARCISU!