Viens no galvenajiem faktoriem, kas nosaka, cik labi rotaslietas izskatās to valkātājam, ir cilvēka ādas tonis. Juvelierizstrādājumus izgatavo no t.s. baltajiem metāliem (sudrabs, platīns, baltais zelts), sarkanajiem metāliem (varš, misiņš, sarkanais jeb rozā zelts) un, protams, no klasiskā dzeltenā zelta. Un, lai cik greznas, gaumīgas un elegantas, visas zelta rotaslietas tomēr var neizskatīties vienlīdz labi cilvēkam ar, piemēram, vēsu ādas toni. Kā noteikt Tavas ādas toni un kuras krāsas rotaslietas tam ir piemērotas? Uzzini turpinājumā!

 

Rotaslietu saderība ar ādas toni

Pirms ķeramies pie paņēmieniem, kā noskaidrot ādas toni un apakštoņus, sāksim ar vienkāršāko – metālu krāsu saderību ar ādas toņiem. Lai vieglāk saprastu, var izveidot vienkāršu asociāciju – vēss = ziema, balts; silts = saule, dzeltens, sarkans. Tātad:

 • cilvēkiem ar vēsu ādas toni piestāvēs balto metālu sudraba, platīna un baltā zelta juvelierizstrādājumi;
 • cilvēkiem ar siltu ādas toni labāk piestāvēs dzeltenais zelts, rozā jeb sarkanais zelts, varš un misiņš;
 • cilvēkiem ar neitrālu ādas toni ir visvienkāršāk, jo piestāv jebkuras krāsas metāla juvelierizstrādājumi.

Tagad priekšā pats interesantākais uzdevums – noteikt, kāda toņa āda ir Tev vai cilvēkam, kuram vēlies uzdāvināt patiesi labi piestāvošas rotas.

Foto: Given.lv

Kā noteikt ādas toni?

Diemžēl nav tāda elementāra likuma, kurš nosaka, kāds ir Tavas ādas tonis, taču ir vairāki paņēmieni un pavedieni, kas palīdzēs nonākt pie pareizās atbildes.

Tev varētu būt silts ādas tonis, ja:

 • uz delnām ir zaļganas vēnas;
 • iesauļojies viegli un reti apdedz;
 • Tavas acis ir zaļas, zeltainas vai brūnas;
 • Tavi mati ir brūni vai melni.

Tavs ādas tonis varētu būt vēss, ja:

 • vēnas uz delnām ir zilganas vai lillā;
 • iedegums veidojas lēni vai neveidojas vispār, un Tu viegli apdedz saulē;
 • Tavas acis ir zilas, pelēkas vai zaļas;
 • Tavi mati ir blondi vai rudi.

Reizēm ādas apakštoņus (tos, kas nosaka, ādas tonis ir silts vai vēss) var redzēt, paskatoties uz pašu ādu – siltā toņa ādai ir persiku, dzeltenīgs vai zeltains apakštonis, vēsai ādai – rozīgs, sarkans vai zils, savukārt neitrālam tonim ir šo krāsu sajaukums, vienlaikus esot gan tipiski vēsajiem, gan tipiski siltajiem apakštoņiem.

 

Turpinājumā iepazīsties un izmēģini šos 6 veidus, kā noskaidrot savu ādas toni!

1. Vēnu krāsa

Visefektīvākais un vienkāršākais veids, kā noteikt ādas apakštoņus, ir apskatīt vēnas dabiskā gaismā dienas vidū (kā zināms, saulrieta gaisma ir dzeltenākos un pat sārtos toņos, kas ietekmēs to, kādā krāsā izskatās vēnas). Ja vēnas izskatās zaļganas, ādai ir silts apakštonis, ja zilganas vai lillīgas, tad vēss, savukārt, ja izskatās gan zilganzaļas, tad neitrāls apakštonis.

 

2. Izmantojot rotaslietas

Šis ir savā ziņā intuitīvs un vienlaikus arī ar gaumi saistīts paņēmiens. Uzliec sudraba un dzeltenā zelta rotaslietas un paskaties, kuras Tev izskatās labāk. Ja šķiet, ka zelts, tas būs siltais tonis, ja sudrabs – vēsais.

 

3. Baltas lapas tests

Paņem parastu, tīri baltu papīra lapu un, atrodoties spožā, dabiskā gaismā pieliec to pie sejas (piemēram, blakus sejai vai zem zoda) un pavēro:

 • ja āda blakus lapai izskatās rozīga, tai ir vēss tonis;
 • ja tā izskatās dzeltenīga, tai ir silts tonis.

 

4. Apģērba krāsas

Vēl viens visai intuitīvs tests, vadoties pēc Tavām sajūtām, valkājot dažādu toņu baltu apģērbu. Ja Tu ērtāk jūties kremkrāsas, bēšos, u.tml. baltā toņos, ādas tonis ir silts. Ja lielāks komforts ir spoži baltas krāsas apģērbā, ādas tonis ir vēss. Bet, ja abos jūties vienlīdz ērti – neitrāls.

 

5. Ādas reakcija uz sauli

Ja Tev iedegums veidojas viegli un salīdzinoši ātri un bez aizsargkrēma reti apdeg, tai ir siltais tonis. Savukārt, ja ar krēmu iedegums neveidojas vai ir pavisam minimāls, bet bez krēma āda ātri apdeg vai kļūst rozīga, tai ir vēsais tonis.

 

6. Acu un matu krāsa

Kaut arī visneprecīzākais paņēmiens, acu un matu krāsa var palīdzēt notvert pareizo virzienu ādas toņa izpētē. Parasti zilo, zaļo un pelēko acu īpašniekiem ar blondiem vai rudiem matiem ir vēss ādas tonis, savukārt dažādu toņu brūno un zaļo acu un melnu vai brūnu matu īpašniekiem tipiski ir silts ādas tonis, taču katrā grupā ir gana daudz izņēmumu, tādēļ uz šo paņēmienu vien nevar paļauties.

Foto: Given.lv

Zelta rotaslietas piestāv visiem!

Iespējams, Tu kādreiz esi dzirdējis kādu sakām vai pats esi teicis frāzi “Man zelts nepiestāv”. Tagad Tu zini, ka tā nav taisnība, jo zelta rotas ir pieejamas dažādos toņos, kurus ir viegli piemeklēt, ja zini savu ādas toni. Kad esi to noskaidrojis, dodies uz Given.lv! Tas ir kvalitatīvu, gaumīgu un elegantu juvelierizstrādājumu veikals internetā, kas piedāvā iegādāties visu toņu sertificētas zelta rotaslietas par patīkamām cenām. Palutini sevi ar ko patiesi greznu!

Iepriekšējais rakstsSinoptiķim Bricim ir jaunas ziņas par šonedēļ gaidāmo – VIDEO
Nākamais rakstsDiemžēl otrdienas rīts sācies ar ļoti skumju vēsti