Katram no mums dzīvē rodas situācijas, kad nepieciešama lielāka naudas summa pēkšņai un neplānotai vajadzībai vai arī kādam sen plānotam pirkumam. Lai gan nekas nešķiet vieglāk kā pieteikties un saņemt kredītu, tomēr ikvienam jāņem vērā, ka saistības nereti ir ilgtermiņa un var nākotnē ietekmēt jūsu finansiālo situāciju. Kam jāpievērš uzmanība, izšķiroties par naudas aizņemšanos?

Procentu likmes ir dažādas

“Teju ikviens aizdevējs mēdz izcelt kādu sava produkta priekšrocību, vai tās būtu zemas aizdevumu procentu likmes, vai ātra naudas saņemšana u.c. Tomēr krāsaino un skaļo reklāmu jūklī ir daži patiešām svarīgi aspekti, kuriem jāpievērš liela uzmanība,” skaidro Sortter kredītu salīdzināšanas platformas speciālisti.

Viens no tiem ir procentu likme – parasti aizdevēji norāda gada procentu likmi (GPL), tomēr nereti, lai savu produktu padarītu pievilcīgāku klientu acīs, aizdevēji mēdz norādīt mēneša vai pat vēl īsāka termiņa likmes.

Par kredīta ikmēneša maksu

Protams, ļoti būtisks ir aizdevuma ikmēneša maksājums. Tas nedrīkst būt tik apjomīgs, ka sāk ietekmēt dzīves kvalitāti un citus maksājumus. Vēl liela uzmanība jāpievērš maksājuma datuma izvēlei – jācenšas to pieskaņot algas vai citu ienākumu datumam, savai naudas plūsmai, lai nekavētu maksājumus, par ko nereti aizdevējs piemēro sankcijas.

Daļa aizdevēju par naudas aizdošanu jums var piemērot ne vien procentus, bet arī vienreizēju komisijas maksu vai citādus maksājumus. Savukārt, ja aizņemsieties lielāku naudas summu, piemēram, izšķirsieties par hipotekāro kredītu, var būt nepieciešama pirmā iemaksa un/vai ķīla. Ja ir iespējama, pirms aizņemties, ieteicams izmantot kredīta kalkulatoru. Tā nozīme ir informatīva, taču ļaus vismaz aptuveni izvērtēt procentu maksājumu un kredīta summas attiecību.

Ja esat uzņēmies finansiālas saistības, jābūt pilnīgi drošam, ka spēsiet allaž maksājumus veikt noteiktajā laikā un apmērā, ievērojot visus aizdevuma līguma nosacījumus. Pirms aizņemšanās vēlams izpētīt līgumu un to, kādas sankcijas var tikt piemērotas tā nepildīšanas gadījumā – soda naudas, lielāki procenti u.c.

Izpētiet informāciju par kreditoru

Saprotams, ka ļoti liela vērība jāpievērš aizdevēja reputācijai un uzticamībai. Izpētiet atsauksmes sūdzību portālos, internetā un sociālajos tīklos. Aizņemoties naudu, jūsu attiecības ar aizdevēju var ilgt gadiem, tādēļ potenciālos zemūdens akmeņus vēlams izpētīt jau iepriekš – ja būsiet izpētījis situāciju, allaž būsiet soli priekšā potenciālām problēmām.

Brīdī, kad zināmi iepriekš minētie faktori, iespējams arī saprast, cik liela summa būs jāatdod līguma termiņā un kāda tā būs attiecībā pret sākotnēji aizņemto naudu. Tādēļ, izšķiroties par patēriņa kredītu, kredītu auto iegādei vai hipotekāro kredītu, ārkārtīgi svarīga ir kredītu salīdzināšana, kur lieti noderēs Sortter rīks.

Jebkurā gadījumā, pirms izšķirties par aizdevuma pieprasīšanu, stingri jāizvērtē nepieciešamība pēc tā un spēja šo naudu atmaksāt.

Iepriekšējais rakstsGlābēji nāk klajā ar brīdinājumu iedzīvotājiem
Nākamais rakstsTavs horoskops veiksmīgai dienai – 14. maijs