Autors: Baiba Kļava speciāli BrīvBrīdis.lv

Peldēšana ir viens no visiem pieejamiem sporta veidiem, kas neprasa liekus līdzekļus. Piedevām, tā ir ļoti veselīga nodarbe, jo vienlaikus tiek noslogota visa ķermeņa muskulatūra, kas pozitīvi iedarbojas arī uz kauliem un locītavām. 

Regulāri peldot, tiek nostiprināti muskuļi, samazinās liekais tauku slānītis, tiek spēcināta sirds un asinsvadu sistēma, tiek normalizēta elpošana un nomierināta nervu sistēma, kā arī attīrītas ādas poras. Un tas vēl nemaz nav viss – ūdenim iedarbojoties uz ādu, tā kļūst gluda un elastīga. 

Runājot par peldēšanas tehnikām, vispareizāk ir turēt galvu zem ūdens laikā, kad notiek kustība uz priekšu. Tas nodrošina, ka netiks traumēts mugurkauls, kā arī rūpējas par ķermeņa aprisēm. Turpretī, peldot uz muguras, īpaši tiek nostiprināta muguras muskulatūra un mugurkauls, atslābināti kakla un ekstremitāšu muskuļi.

Peldēšana daudziem asociējas tieši ar atpūtu un lielisku brīvā laika pavadīšanas veidu, taču patiesībā tas ir intensīvs treniņš. Tā efektīvi dedzina kalorijas – peldot stundu var sadedzināt tik pat daudz, cik stundu skrienot. Tikai peldēt ir daudz patīkamāk – ķermenis nesvīst, un pat pēc stundas tu jūties tīra un svaiga. Ir tik jauki sajust vēsa ūdens pieskārienus!

Fakts, kas nomierinās satraukto vecāku sirdis: peldēšana ir viens no drošākajiem sporta veidiem, jo tajā pastāv vismazākais traumu risks. Svarīgi, lai tiktu apgūta pareiza tehnika un izvēlēta pazīstama ūdenstilpe. Ja nejūties pārliecināta par savām spējām, tad nepeldi tālu vai arī izmanto palīglīdzekļus. Izvēlies tādu vietu peldēšanai, kurā dežūrē glābēji.

 

 

Nepieciešamības gadījumā viņi metīsies palīgā, un , kas zina, varbūt tas būs lielisks iemesls iepazīties…

Iepriekšējais rakstsViltības, kas jāņem vērā, ja plāno iepirkties lietoto apģērbu veikalos
Nākamais rakstsPārsteidzoši! Atklāts, ko vīrieši patiesībā domā par sievietēm