Kāpēc tik strauji atnāca rudens? Vai aizvadīto vasaru var saukt par siltu? Kad cerības uz atvasaru? Šie ir galvenie jautājumi, kuriem savā jaunākajā videoblogā pievēršas LTV laika ziņu redaktors Toms Bricis.

Aizvadīto trīs vasaras mēnešu vidējā temperatūra (+18.1) bijusi nepilnus divus grādus augstākā kā klimatiskā norma jeb pēdējo 30 gadu vidējais rādītājs (+16.3). Īpaši šajā ziņā izcēlās karstais augusts, kura vidējā temperatūra  bija +19,8 grādi jeb teju trīs grādus virs normas (16,9), un tas bija karstākais augusts kopš 1939. gada. Toties turpinājumā septembra pirmajās dienās vidējā diennakts temperatūra noslīdēja pat par 10 grādiem, kas vairāk atbilst oktobra sākumam.

Bet kādēļ pēkšņi kļuva tik auksts? Sinoptiķis saka, ka vienas atbildes nav. Eiropā izmainījās gaisa masu cirkulācija. Virs Krievijas nostiprinājās ciklons, kas mūsu reģionā iegrieza ziemeļu vējus un tie ātri aizpūta prom tropiskās gaisa masas, to vietā pa taisno atnesot gaisu no Skandināvijas un Arktikas.

Sākotnēji tika prognozēts, ka šīs nedēļas otrajā pusē pie mums kļūs nedaudz siltāks, tomēr prognozes ir mainījušās.

Par septembri kopumā var droši teikt, ka diži aukstāks laiks kā pieredzējām mēneša pirmajās dienās vairs nebūs. Būs dienas, kad gaisa temperatūra būs vien ap +10 grādiem, bet gaidāmas siltas pēcpusdienas ar +20, līdz ar to vairākums mājokļu šomēnes vēl varētu iztikt bez apkures, prognozē sinoptiķis.

Ilgtermiņa prognozes, kas, saprotams, nav pārāk uzticamas un precīzas, rāda, ka turpmākajos mēnešos gaiss būs siltāks kā klimatiskā norma. Silts rudens un ziema energoresursu krīzes apstākļos būtu labākā dabas dāvana Eiropai.

Iepriekšējais rakstsParādās pavisam jaunas ziņas par laiku turpmāk – prognoze 7 dienām!
Nākamais rakstsPat valsts atbalsts neglābs no vairākkārtīga rēķinu pieauguma