Ceturtdien, 6.septembrī, TV24 raidījumā “Naudas cena” Mārtiņš Čakste, AS “Latvenergo” Valdes priekšsēdētājs, atbildot uz skatītāju jautājumu, skaidro, kādos gadījumos līgumu ar AS “Latvenergo” var lauzt.

Raidījuma laikā skatītājs jautāja, kāpēc AS “Latvenergo” neļaujot pārskatīt fiksētās elektrības cenas līgumu, kas slēgts pagājušajā gadā, kad bija ārkārtas situācija, tagad, kad biržā cena krasi samazinājusies.

“Mums ir dažāda tipa līgumi – laužamie, nelaužamie. Ir tādi, kurus var noslēgt, tie maksā mazliet lielāku cenu mēnesī, bet tad var līgumu lauzt bez soda naudas. Ja ir juridiskas personas līgumi, tad tur tās soda naudas ir lielākas, jo apjomi ir lielāki, ” paskaidro Čakste, piebilstot, ka prognozēt cenu svārstības nav iespējams.

“Mēs visi piedalāmies šajā tirgū, katrs uzņemamies riskus. Es personīgi, kad bija augstās elektrības cenas novembrī, paliku biržā, bet bija uzņēmēji, kas uzskatīja, ka labāk noslēgt trīs , četru gadu līgumu, jo tā var samazināt mēneša maksājumu. Neviens jau nezināja, ka birža nokritīsies. Tas bija liels pārsteigums,” pauž AS “Latvenergo” Valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Čakste.

 

Raidījumu “Naudas cena” skaties TV24 ēterā trešdienās plkst.21.00 ar atkārtojumu ceturtdienās plkst.15.00!

Projektu “Naudas cena” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Naudas cena” saturu atbild AS “TV Latvija”.

 

Iepriekšējais rakstsHarijs un Megana tik ļoti nokaitina kaimiņus, ka jāmeklē cita dzīvesvieta
Nākamais rakstsPolicijas acu priekšā Rīgā izraisa stulbu avāriju – VIDEO