Pirmdien, 19. septembrī, pēc 10 dienu ilgiem piemiņas pasākumiem un pēdējās cieņas izrādīšanu, mūžībā tiek vadīts Lielbritānijas visilgāk valdījušais monarhs – Karaliene Elizabete II. Jau vēstīts, ka karaliene devās aizsaulē 8. septembrī savā īpašumā Balmoralā.

Bērēm tika rīkoti mēģinājumi naktīs, lai pārliecinātos par to, ka viss notiks tieši tā, kā plānots – precīzi, pareizi un nepieļaujot novirzes. Tieši tā, kā bija plānots, plkst. 10:44 (12:44 pēc Latvijas laika) karalienes zārks tika izvests no Vestminsteras zāles, lai dotos uz Vestminsteras Abatiju, uz piemiņas dievkalpojumu, kur jau bija pulcējušies aptuveni 2000 cilvēku – lūgto viesu – citu karalisko ģimeņu pārstāvji, valstu prezidenti, premjerministri un citas VIP personas, kuras pulcējās Abatijā jau no plkst. 8:00 (10:00 pēc Latvijas laika) rītā.

Apvienotās Karalistes nozīmīgākās baznīcas, kurā Viņas Majestāte apprecējās ar princi Filipu un kurā notika viņas kronēšana, ozolkoka durvis tika atvērtas trīs stundas pirms dievkalpojuma sākuma. Vestminsteras Abatijā pēc durvju atvēršanas sāka ierasties pirmie sērotāji, tostarp kanclers Nadhims Zahavi. Augstākās amatpersonas ieradās vēlāk, un daudzi valstu vadītāji pulcējās pie tuvējās slimnīcas, lai ar autobusu viņus aizvestu uz Abatiju.

Īsi pēc plkst. 9:00 (11:00 pēc Latvijas laika) Abatijā ieradās arī karalienes konsortes dēls Toms Pārkers-Boulzs un Velsas princeses Keitas Midltones vecāki – Kerola un Mihaels Midltoni.

Neilgi pirms plkst. 10:00 (12:00 pēc Latvijas laika) Rātsnams ziņojis, ka visas pilsētā esošās publiskās bēru gājiena “skatu vietas” ir pilnas.

Pēc plkst. 10:00 (12:00 pēc Latvijas laika) ieradās arī ASV prezidents Džo Baidens ar kundzi Džilu Baidenu, bijušais Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons ar kundzi, kā arī bijušie leiboristu premjerministri Gordons Brauns un Tonijs Blērs. Pēc tam ieradās arī pašreizējā premjerministre Liza Trasa un vēl viens bijušais premjerministrs – Deivids Kamerons.

Īsi pēc plkst. 10:30 (12:30 pēc Latvijas laika) pie Vestminsteras zāles ieradās karalis Čārlzs III un Velsas princis Viljams, tāpat arī pārējie karalienes bērni un princis Harijs. Pēc mirkļa ceļā uz Vestminsteras Abatiju bija redzama vēl viena karaliskās ģimenes automašīnu kolonna, un vienā no tām atradās karaliene Konsorte, Velsas princese Keita Midltone, kā arī Džordžs un Šarlote – Viljama un Keitas divi vecākie bērni.

Karalienes zārku no Vestminsteras zāles uz Vestminsteras abatiju veda ieroču pajūgā, kuru pavadīja 142 Karaliskā flotes jūrnieki. Karalis Čārlzs III, viņa māsa un brāļi, kā arī dēli un citi ģimenes vīrieši sekoja zārkam. Īsi pirms plkst. 11:00 (13:00 pēc Latvijas laika) procesija ieradās Vestminsteras Abatijā. Pēc tam sākās dievkalpojums, ko vadīja Vestminsteras prāvests Dr. Deivids Hoils.

Sprediķi teica Kenterberijas arhibīskaps. 11:55 (13:55 pēc Latvijas laika) tika nodziedāta pēdējā dziesma, kam sekoja divu minūšu klusuma brīdis. Valsts bēru dievkalpojums beidzās pusdienlaikā, ko noslēdza valsts himna. Pirmo lasījumu sniedza Rt Hon Patricia Scotland KC. Viņa ir sestā Sadraudzības ģenerālsekretāre un dzimusi Dominikā. Pēc tam savu lasījumu veica arī premjerministre Liza Trasa.

Pēc dievkalpojuma, karalienes zārks tika iznests no Vestminsteras Abatijas, lai dotos gājienā, uzsākot savu pēdējo ceļu uz Vindzoru.

Ap plkst. 13:30 (15:30 pēc Latvijas laika) procesija ieradās pie Velingtona arkas, kur karalienes zārks tika ielikts katafalkā, lai dotos uz Vindzoru. 

Neilgi pēc plkst 15:00 (17:00 pēc Latvijas laika) karaliene pēdējo reizi iebraukusi Vindzorā. 

Vindzorā karalienes zārku sagaidīja karalis Čārlzs III, un proceija devās līdz Svētā Džordža kapelai, kur zārku ienesa uz pēdējo dievkalpojumu. 

 Kas notika tālāk? Karalienes tuvākā ģimene, ieskaitot karali Čārlzu III, apmeklēja privāto ceremoniju ģimenes kapelā plkst. 19:30 (21:30 pēc Latvijas laika). Bez kameru klātbūtnes karalis Čārlzs un karaliskā ģimene pulcējās uz privātu ceremoniju.

Gan karalienes, gan Edinburgas hercoga zārki no karaliskās velves pēc tam tiks pārcelti uz ģimenes kapelu.

Nakts laikā karalienes un viņas vīra vārdi pēc iepriekšējiem plāniem tiks pievienoti kapelai speciāli izveidotā akmens plāksnē.

Plkst. 21:00 (23:00 pēc Latvijas laika) Karaliskā ģimene ir paziņojusi, ka karaliene ir apbedīta kopā ar savu vīru Edinburgas hercogu Karaļa Džordža VI piemiņas kapelā Vindzoras pilī.

Karaliskās ģimenes oficiālajā tīmekļa vietnē teikts, ka šovakar Karaļa Džordža VI piemiņas kapelā notika privāta apbedīšana, ko vadīja Vindzoras prāvests.

“Karaliene tika apbedīta kopā ar Edinburgas hercogu Karaļa Džordža VI piemiņas kapelā,” teikts paziņojumā.

Sabiedrība

Olga Kambala laimējusi loterijā

  STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigzne Olga Kambala ir to slavenību vidū, kuri mēdz izmēģināt...

Liene Kiviča kļuvusi par Latvijas sieviešu skaistuma etalonu

  Liene Kiviča jūtas glaimota, jo ekstravagantākā Latvijas tetovētāja Sofija Valtere atklāj, ka daudzas sievietes vēlas...

Bekingemas pils nāk klajā ar paziņojumu

Viņas pēdējā atdusas vieta: Bekingemas pils publicē oficiālu attēlu ar karalienes Elizabetes II kapakmeni Vindzoras...

Godam izpildīta karalienes Elizabetes II pēdējā vēlēšanās

"Viņa nevēlējās, lai viņai būtu īpaša statuja vai pat izveidota atsevišķa piemiņas kapela Sv. Džordža...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 26. septembris – 2. oktobris

  Vēl viena nedēļa pagājusi teju nemanot. Lapas sāk pamest koku zarus, un pie durvīm jau...

Megana Mārkla nākusi klajā ar ultimātu princim Harijam

Tiek vēstīts par to, ka savulaik princis Harijs ticis iebiedēts, jo Megana Mārkla draudējusi viņu...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. septembris

  Šī būs ļoti emocionāla diena. Tās laikā var palielināties vēlme izteikt savas jūtas un emocijas....
Foto:Flickr.com/Bernard Spragg. NZ/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. septembris

  Šī izrādīsies emocionāli grūta diena. Tavs stresa līmenis aizvien pieaugs dienas laikā. Neplāno jebkādus svarīgus...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 26. septembris – 2. oktobris

  Vēl viena nedēļa pagājusi teju nemanot. Lapas sāk pamest koku zarus, un pie durvīm jau...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. septembris

  Dienas pirmā puse būs sarūpējusi veiksmīgas izdevības. Radoši, netradicionāli risinājumi šobrīd var izrādīties visefektīvākie un...

Horoskopa zīmes, kurām OKTOBRIS būs īpaši labvēlīgs

Uzzini, kuras dienas rudens otrajā mēnesī zvaigznēs tev ir ierakstītas pozitīvās krāsās, bet kuras iezīmē,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. septembris

  Šī diena var veicināt pārmērības, kā arī nepamatoti augstu apetīti un prasības pret sevi un...

Mājai un Dārzam

Diemžēl nav patīkamu ziņu par laiku arī brīvdienās un nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

Piektdienas naktī notiks rudens ekvinokcija - brīdis, kad abas Zemes puslodes saņem vienādu daudzumu Saules...

Diemžēl nav patīkamu ziņu arī par turpmāk gaidāmo laiku

  Kā savā "Twitter" kontā vēsta sinoptiķis Jānis Trallis, šis rudens paies bez ierastās atvasaras jeb...
Foto:Flickr.com/Jani Halinen/CC

Izplata nopietnu brīdinājumu par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku otrdienas rītā. 20.09.2022. nakts otrajā pusē...