Pirmdien, 19. septembrī, pēc 10 dienu ilgiem piemiņas pasākumiem un pēdējās cieņas izrādīšanu, mūžībā tiek vadīts Lielbritānijas visilgāk valdījušais monarhs – Karaliene Elizabete II. Jau vēstīts, ka karaliene devās aizsaulē 8. septembrī savā īpašumā Balmoralā.

Bērēm tika rīkoti mēģinājumi naktīs, lai pārliecinātos par to, ka viss notiks tieši tā, kā plānots – precīzi, pareizi un nepieļaujot novirzes. Tieši tā, kā bija plānots, plkst. 10:44 (12:44 pēc Latvijas laika) karalienes zārks tika izvests no Vestminsteras zāles, lai dotos uz Vestminsteras Abatiju, uz piemiņas dievkalpojumu, kur jau bija pulcējušies aptuveni 2000 cilvēku – lūgto viesu – citu karalisko ģimeņu pārstāvji, valstu prezidenti, premjerministri un citas VIP personas, kuras pulcējās Abatijā jau no plkst. 8:00 (10:00 pēc Latvijas laika) rītā.

Apvienotās Karalistes nozīmīgākās baznīcas, kurā Viņas Majestāte apprecējās ar princi Filipu un kurā notika viņas kronēšana, ozolkoka durvis tika atvērtas trīs stundas pirms dievkalpojuma sākuma. Vestminsteras Abatijā pēc durvju atvēršanas sāka ierasties pirmie sērotāji, tostarp kanclers Nadhims Zahavi. Augstākās amatpersonas ieradās vēlāk, un daudzi valstu vadītāji pulcējās pie tuvējās slimnīcas, lai ar autobusu viņus aizvestu uz Abatiju.

Īsi pēc plkst. 9:00 (11:00 pēc Latvijas laika) Abatijā ieradās arī karalienes konsortes dēls Toms Pārkers-Boulzs un Velsas princeses Keitas Midltones vecāki – Kerola un Mihaels Midltoni.

Neilgi pirms plkst. 10:00 (12:00 pēc Latvijas laika) Rātsnams ziņojis, ka visas pilsētā esošās publiskās bēru gājiena “skatu vietas” ir pilnas.

Pēc plkst. 10:00 (12:00 pēc Latvijas laika) ieradās arī ASV prezidents Džo Baidens ar kundzi Džilu Baidenu, bijušais Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons ar kundzi, kā arī bijušie leiboristu premjerministri Gordons Brauns un Tonijs Blērs. Pēc tam ieradās arī pašreizējā premjerministre Liza Trasa un vēl viens bijušais premjerministrs – Deivids Kamerons.

Īsi pēc plkst. 10:30 (12:30 pēc Latvijas laika) pie Vestminsteras zāles ieradās karalis Čārlzs III un Velsas princis Viljams, tāpat arī pārējie karalienes bērni un princis Harijs. Pēc mirkļa ceļā uz Vestminsteras Abatiju bija redzama vēl viena karaliskās ģimenes automašīnu kolonna, un vienā no tām atradās karaliene Konsorte, Velsas princese Keita Midltone, kā arī Džordžs un Šarlote – Viljama un Keitas divi vecākie bērni.

Karalienes zārku no Vestminsteras zāles uz Vestminsteras abatiju veda ieroču pajūgā, kuru pavadīja 142 Karaliskā flotes jūrnieki. Karalis Čārlzs III, viņa māsa un brāļi, kā arī dēli un citi ģimenes vīrieši sekoja zārkam. Īsi pirms plkst. 11:00 (13:00 pēc Latvijas laika) procesija ieradās Vestminsteras Abatijā. Pēc tam sākās dievkalpojums, ko vadīja Vestminsteras prāvests Dr. Deivids Hoils.

Sprediķi teica Kenterberijas arhibīskaps. 11:55 (13:55 pēc Latvijas laika) tika nodziedāta pēdējā dziesma, kam sekoja divu minūšu klusuma brīdis. Valsts bēru dievkalpojums beidzās pusdienlaikā, ko noslēdza valsts himna. Pirmo lasījumu sniedza Rt Hon Patricia Scotland KC. Viņa ir sestā Sadraudzības ģenerālsekretāre un dzimusi Dominikā. Pēc tam savu lasījumu veica arī premjerministre Liza Trasa.

Pēc dievkalpojuma, karalienes zārks tika iznests no Vestminsteras Abatijas, lai dotos gājienā, uzsākot savu pēdējo ceļu uz Vindzoru.

Ap plkst. 13:30 (15:30 pēc Latvijas laika) procesija ieradās pie Velingtona arkas, kur karalienes zārks tika ielikts katafalkā, lai dotos uz Vindzoru. 

Neilgi pēc plkst 15:00 (17:00 pēc Latvijas laika) karaliene pēdējo reizi iebraukusi Vindzorā. 

Vindzorā karalienes zārku sagaidīja karalis Čārlzs III, un proceija devās līdz Svētā Džordža kapelai, kur zārku ienesa uz pēdējo dievkalpojumu. 

 Kas notika tālāk? Karalienes tuvākā ģimene, ieskaitot karali Čārlzu III, apmeklēja privāto ceremoniju ģimenes kapelā plkst. 19:30 (21:30 pēc Latvijas laika). Bez kameru klātbūtnes karalis Čārlzs un karaliskā ģimene pulcējās uz privātu ceremoniju.

Gan karalienes, gan Edinburgas hercoga zārki no karaliskās velves pēc tam tiks pārcelti uz ģimenes kapelu.

Nakts laikā karalienes un viņas vīra vārdi pēc iepriekšējiem plāniem tiks pievienoti kapelai speciāli izveidotā akmens plāksnē.

Plkst. 21:00 (23:00 pēc Latvijas laika) Karaliskā ģimene ir paziņojusi, ka karaliene ir apbedīta kopā ar savu vīru Edinburgas hercogu Karaļa Džordža VI piemiņas kapelā Vindzoras pilī.

Karaliskās ģimenes oficiālajā tīmekļa vietnē teikts, ka šovakar Karaļa Džordža VI piemiņas kapelā notika privāta apbedīšana, ko vadīja Vindzoras prāvests.

“Karaliene tika apbedīta kopā ar Edinburgas hercogu Karaļa Džordža VI piemiņas kapelā,” teikts paziņojumā.

Sabiedrība

No šodienas! Milzīgi jaunumi “McDonald’s” iecienījušajiem latviešiem

Vadošais restorānu tīkls McDonald’s®, sekojot mūsdienu tehnoloģiju aktualitātēm, Latvijā ieviesis jaunu un inovatīvu pakalpojumu –...

Trešdienas rītā pienākusi traģiska vēsts

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 134 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietušas deviņas personas un viena gājusi...

Svarīgas ziņas pircējiem izplatījis veikalu tīkls “Maxima”

  Turpinot attīstīt digitālos risinājumus, “Maxima Latvija” vērienīgi paplašinājusi pakalpojuma “Skenē pats” pieejamību tirdzniecības tīklā. No šodienas, 3....
nauda

Vienkārši padomi, kas atvieglos uzkrājumu veidošanu

Regulāri veidots uzkrājums ir viens no būtiskākajiem finansiālās drošības priekšnoteikumiem –pieaugot inflācijai un mājsaimniecības ikdienas...

Uz Jelgavas, Liepājas un Ventspils šosejas sāks darboties vidējā ātruma kontroles posmi – kur tie atrodas?

  Naktī uz otrdienu, 3. oktobri, uz Jelgavas šosejas no Spodrām līdz krustojumam ar Parka aleju...
Valsts policija

Pēdējo reizi Rīgā redzētais jaunietis atrasts miris

  Bezvēsts prombūtnē bijušais Iļja Ratfelders diemžēl ir atrasts miris. Sākotnējā policijas rīcībā esošā informācija neliecina,...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. oktobris

Drīz sajutīsi gaidīto. Būs piemērots laiks lielu lēmumu pieņemšanai, taču pagaidi līdz iegūsi visu nepieciešamo...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. oktobris

Auns Šodien ieteicams neatrasties ilgstoši tuvumā savam partnerim, jo var gadīties, ka tas būs vienīgais veids,...
rudens

Horoskopa zīmes, kurām OKTOBRIS būs īpaši labvēlīgs

Uzzini, kuras dienas šomēnes zvaigznēs tev ir ierakstītas pozitīvās krāsās, bet kuras iezīmē, ka jābūt...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. oktobris

  Šajā dienā jaunas idejas var izrādīties visai attālinātas no realitātes. Kontakti ar kādām personām var...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. oktobris

  Zvaigžņu stāvoklis pavērs aizvien jaunas un jaunas iespējas. Izmanto tās, lai veiktu izmaiņas, ko jau...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 2.-8. oktobris

  Aplūko, kā izkārtojušās zvaigznes, un ko tās šajā nedēļā paredzējušas tieši tev! Auns Realitāte visiem nav vienāda,...

Mājai un Dārzam

Nopietni brīdina par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laika apstākļiem trešdien. 04.10.2023. pēcpusdienā Vidzemē gaidāmas...

Brīdina par laiku vakarā un naktī

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku otrdienas vakarā un naktī uz...

Diemžēl nav patīkamu ziņu par laiku oktobra pirmajā nedēļā

  Septembris nesa neierasti vasarīgu laiku, tika pārspēti vairāk nekā 100 siltuma rekordi. Tai skaitā 29....