Karaliene Elizabete II piedzīvojusi uzbrukumu saistībā ar titulu atņemšanu Harijam un Meganai, bet ne dēlam Endrjū. Tas ir kā traips viņas mantojumam, vēsta britu mediji.

Karaliskie eksperti kritizējuši karalieni Elizabete II par to, ka princim Endrjū netiek piemēroti tādi paši noteikumi kā princim Harijam un viņa sievai Meganai Mārklai. Tas, ka kāds uzdrošinās to pateikt skaļi, tiek traktēts kā uzbrukums karalienei.

Karaliskā komentētāja Daniela Elser uzsvēra, kā pierādīja Megxit (Harija un Meganas aiziešana no karaliskās ģimenes), Saseksas hercogpārim tika atņemti tituli, viņiem bija jāpārstāj izmantot arī savus “viņa karaliskās augstības” statusus. Viņa arī norādīja, ka pāris zaudēja savu karalisko patronāžu vārdus un Harija iemīļotos goda militāros titulus.

Taču Elsere apgalvoja, ka tāds pats standarts nav piemērots Jorkas hercogam, kurš atkāpās no valsts pienākumiem pēc viņa katastrofālās intervijas Newsnight 2019. gada novembrī par viņa saistību ar notiesāto dzimumnoziedznieku Džefriju Epšteinu. Rakstot izdevumam “The New Zealand Herald”, karaliskā komentētāja pārmeta karalienes bezdarbību saistībā ar Endrjū un pat nosauca to par traipu uz viņas mantojuma. Elsere apgalvoja, ka Saseksas hercogi bija spiesti maksāt augstu cenu par aiziešanu no karaliskās dzīves. Tomēr tas pats standarts nav piemērots Endrjū.

Elseres komentāri izskanēja pēc tam, kad Virdžīnija Džiufere uzsāka tiesvedību pret hercogu un teica, ka ir pienācis laiks, kad viņu saukt pie atbildības par seksuālu uzbrukumu viņai pusaudža vecumā. Džiufres advokāti iesniedza civiltiesisko prasību, kurā lūdza līdz šim publiski neprecizētu zaudējumu atlīdzību federālajā tiesā Ņujorkā. Endrjū vienmēr ir noraidījis un noliedzis visas šīs apsūdzības.

Pagājušajā nedēļā viņš tika manīts ierodamies Balmoralā, kur karaliene atrodas ikgadējās vasaras brīvdienās.

Elseres komentāri sekoja ziņām, ka Endrjū militārie tituli varētu tikt atņemti. Kāds karaliskais avots laikrakstam “Telegraph” sacīja: “Ir grūti iedomāties, kā hercogs spēj saglabāt savus militāros titulus.” Taču visu šo gadu garumā karaliene nav rīkojusies, lai kaut kādā mērā ierobežotu savu dēlu. Tajā pašā laikā Harijam un Meganai sods bija jāsaņem uzreiz un pilnā apmērā.

Iepriekšējais rakstsNopietna avārija šopēcpusdien notikusi Vidzemē – VIDEO
Nākamais rakstsTavs horoskops veiksmīgai dienai – 19. augusts