Jau vēstīts, ka pirms nepilnām divām nedēļām Saseksas hercogs Harijs un viņa sieva Megana šokēja pasauli ar ziņu, ka vēlas pārtraukt pildīt karaliskos pienākumus un daļēji pārcelties uz dzīvi Kanādā. Tas darīts galvenokārt mediju spiediena dēļ, turkāt ģimenē ienācis pirmdzimtais dēls Ārčijs. Sestdien ar paziņojumu klajā beidzot nākusi arī Viņas Majestāte Elizabete II, ko eskperti vērtē kā “dzelzs dūres” sišanu galdā.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Viņa norāda, ka pēc ilgām diskusijām atrasts konstruktīvs un atbalstošs veids Harija un Meganas ģimenei, kas vienmēr būs daļa no karaliskās ģimenes.

Karaliene izprot tos pārbaudījumus, ar kādiem ģimenei pēdējo gadu laikā bijis jāsaskaras, tāpat kā viņu ilgas pēc neatkarīgas dzīves. Tāpat karaliene ir ļoti pateicīga par viņu darbu kā karaliskās ģimenes pārstāvjiem gan Lielbritānijā, gan Sadraudzības valstīs un ārpus tām. Turklāt karaliene paudusi lepnumu, ka Megana tik ātri spējusi kļūt par daļu no karaliskās ģimenes.

Elizabte II karaliskās ģimenes vārdā izsaka cerību, ka Harijs un Megana veidos jaunu, mierīgu dzīvi.

Zināms, ka Harijs un Megana vairs nelietos savus karaliskos titulus un atmaksās naudu, kas iztērēta Grogmoras koredžas pārbūvei un remontam. Tāpat viņiem vairs nebūs jāveic karaliskie pienākumi un viņi nesaņems nekādu samaksu par tiem. Jaunais modelis stāsies spēkā 2020. gada pavasarī, paredz vienošanās.

Britu karaliskās dzīves eksperti gan norāda, ka šī vienošanās esot bargākais iespējamais lēmums un karaliene parādījusi “dzelzs dūri”.

Kā 8. janvāra vakarā savā oficiālajā Instagram kontā informēja pats Saseksas hercogpāris: “Pēc daudzu mēnešu pārdomām un iekšējām diskusijām mēs esam izvēlējušies veikt lielas izmaiņas šajā gadā, lai uzsāktu ko pavisam jaunu. Mēs atkāpjamies arī no “vecāko” Karaliskās ģimenes locekļu statusa un strādāsim, lai kļūtu finansiāli neatkarīgi, turpinot pilnībā atbalstīt Viņas Majestāti Karalieni. Tieši ar jūsu pamudinājumu, īpaši pēdējos gados, mēs jūtamies gatavi spert šo soli. Mēs tagad plānojam savu laiku starp Apvienoto Karalisti un Ziemeļameriku, turpinot pildīt savus pienākumus pret karalieni, savu valsti un mūsu patronāžiem. Šis ģeogrāfiskais līdzsvars ļaus mums audzināt savu dēlu ar izpratni un cieņu pret karaliskajām tradīcijām, kurās viņš ir dzimis, vienlaikus nodrošinot arī mūsu ģimenei iespēju koncentrēties uz nākotni, ieskaitot mūsu jaunās labdarības organizācijas izveidi. Mēs centīsimies savlaicīgi padalīties ar visu informāciju par šo aizraujošo nākotnes soli, jo mēs turpinām sadarboties ar Viņas Majestāti Karalieni, Velsas princi, Kembridžas hercogu un visu  iesaistīto komandu. Līdz tam, lūdzu, pieņemiet mūsu visdziļāko pateicību par jūsu pastāvīgo atbalstu. – Saseksas hercogiene un hercogiene.”

 

View this post on Instagram

 

“After many months of reflection and internal discussions, we have chosen to make a transition this year in starting to carve out a progressive new role within this institution. We intend to step back as ‘senior’ members of the Royal Family and work to become financially independent, while continuing to fully support Her Majesty The Queen. It is with your encouragement, particularly over the last few years, that we feel prepared to make this adjustment. We now plan to balance our time between the United Kingdom and North America, continuing to honour our duty to The Queen, the Commonwealth, and our patronages. This geographic balance will enable us to raise our son with an appreciation for the royal tradition into which he was born, while also providing our family with the space to focus on the next chapter, including the launch of our new charitable entity. We look forward to sharing the full details of this exciting next step in due course, as we continue to collaborate with Her Majesty The Queen, The Prince of Wales, The Duke of Cambridge and all relevant parties. Until then, please accept our deepest thanks for your continued support.” – The Duke and Duchess of Sussex For more information, please visit sussexroyal.com (link in bio) Image © PA

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Uz šo Saseksas hercogpāra ziņu, Bekingemas pils atbildēja ar īsu ziņojumu: “Diskusijas ar Saseksas hercogu un hercogieni ir agrīnā stadijā. Mēs saprotam viņu vēlmi izvēlēties ko pavisam citu, taču tie ir sarežģīti jautājumi, kuru risināšanai būs nepieciešams laiks.”

Princis Harijs un viņa izredzētā – amerikāņu aktrise Megana Mārkla jāvārdu viens otram teica 2018. gada 19. maijā. Ceremoniju tiešraidē bija iespējams vērot visā pasaulē. Pieņemšana vakarā notika Frogmoras namā. Pēc laulību ceremonijas, kas notika Vindzoras pils Svētā Džordža kapelā, izbrauciena ar karieti un karalienes Elizabetes II rīkotās pēcpusdienas pieņemšanas, jaunlaulātie gaiši zilā, sudrabotā Jaguar E-Type Concept Zero automašīnā devās uz Frogmoras namu, kas atrodas Vindzoras pils teritorijā. Aptuveni 200 viesu pievienojās pārim uz vakara pieņemšanu 17. gadsimta Frogmoras namā. Turp dodoties, Megana bija pārģērbusies un savu kāzu kleitu un plīvuru nomainījusi pret Stellas Makartnijas darinātu baltu kleitu bez piedurknēm, kā arī pirkstā uzvilkusi akvamarīna gredzenu, kas reiz piederēja princesei Diānai.

2019. gada 6. maijā, plkst 05:26 (07:26 pēc Latvijas laika) Saseksas hercogiene laida pasaulē dēlu. Mazulis svēra 3,200 kg. Viņam tika dots vārds Ārčijs Harisons Mountbatens-Vindzors. 

Sabiedrība

Photo by Postmans from Pexels

Tuvākajās dienās daudzviet gaidāms sals un bieži snigs

  Pēdējās kalendārās ziemas dienas Latvijai nesīs ziemai raksturīgākus laika apstākļus - lielākajā daļā valsts teritorijas...
Foto:Medscape.com

Infektoloģe uzsver: koronavīrusa uzliesmojumu dēļ skolēnu brīvlaikā nav ieteicams atstāt Latviju

  “Ņemot vērā to, ka koronavīrusa jeb COVID-19 infekcijas skarto teritoriju ģeogrāfija paplašinās, plānojot skolēnu brīvdienu...

Kā tagad izskatās Skulmes mājā, ko tirgo par milzu summu? VIDEO

  Privātmāja vai varbūt tomēr muzejs? Šāds jautājums radies par mūžībā aizgājušās mākslinieces Džemmas Skulmes namu...

Horoskopi un Testi

Pasargā sevi pats: Svarīgākais katras horoskopa zīmes veselībai

Katra horoskopa zīme korelē ar konkrētu ķermeņa daļu, tai ir raksturīgas noteiktas saslimšanas un atšķirīga...
Foto:Flickr.com/Joe Cleere/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. februāris

  Pirmajā dienas pusē var rasties nereālas cerības, kā arī vilšanās, kas saistīta ar tām/ personiskajās...

Kā naudu tērē katra horoskopa zīme? Palūko, vai tev atbilst!

Par naudu var iegādāties gandrīz visu un pavisam bez tās dzīvot ir praktiski neiespējami. Nepārvērtēsim...

Mājai un Dārzam

Photo by Postmans from Pexels

Tuvākajās dienās daudzviet gaidāms sals un bieži snigs

  Pēdējās kalendārās ziemas dienas Latvijai nesīs ziemai raksturīgākus laika apstākļus - lielākajā daļā valsts teritorijas...

Izsludināts oranžais brīdinājums par laiku tuvakajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izplatījis oranžo brīdinājumu par laiku ceturtdien. 27. februārī dienas pirmajā...
Foto:Unsplash.com/Jordan Whitt/CC

Zināms, kāds laiks mūs sagaida MARTĀ

  Latvijā pazīstamākais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs savā blogā internetā stāsta par marta mēnesī...