Tūristi ir spiesti pamest savas brīvdienu mājas visā Dienvideiropā, jo ugunsgrēki plosījušies tūristu iecienītajos punktos Grieķijā, Šveicē un Spānijā, brīdinot, ka temperatūra otrdien sasniegs 48 °C.

Nerimstošajam karstuma vilnim, kas nodara postījumus Vidusjūras apkaimē, nav redzams beigas, un tūristi ir noģībuši, un tūkstošiem glābuši savas dzīvības no sīvajiem ugunsgrēkiem, kas plosās piejūras kūrortos.

Svelmainais karstums šodien palielināsies vēl vairāk pēc tam, kad vakar Eiropu skāra jauns ciklons ar nosaukumu “Šārona” (Charon), kurš grieķu mitoloģijā bija mirušo pārcēlājs – viņš nogādāja tālāk tās mirušo dvēseles, kuras bija saņēmušas apbedīšanas rituālus.

Itālijai piederošajai Sardīnijas salai tiek prognozēts nepielūdzamā karstuma smagums, un sinoptiķi prognozē, ka vēlāk šodien temperatūra varētu sasniegt pat 48 C un pietuvoties 2021. gada augustā Sicīlijas pilsētā Floridijā uzstādītajam rekordam — 48,8 C.

Itālijas meteoroloģijas biedrības prezidents Luka Mercalli sacīja: “Pat ja šis rekords [48,8 ° C] netiks pārspēts, mēs redzam karstuma vilni, kura garums ir nepieredzēts.”

Britu tūristi visapkāert Vidusjūrai tiek brīdināti par dzīvībai bīstamām liesmojošās saules briesmām, jo šodien temperatūra sasniegs 46C Turcijā un 44C Spānijas dienvidos. Pasaules Meteoroloģijas organizācija paziņoja, ka dažos apgabalos, visticamāk, turpināsies “bezprecedenta” karstums.

Svelmainais karstums izraisījis savvaļas ugunsgrēkus, kas plosījušies brīvdienu mājās visā Grieķijā, Šveicē, Spānijā un Turcijā, liekot tūkstošiem cilvēku evakuēties no vairākiem tūristu iecienītiem punktiem.

Valesā, Šveicē, vairāk nekā 200 ugunsdzēsēju visu nakti neatlaidīgi strādāja, lai apdzēstu savvaļas ugunsgrēka liesmas, taču liesmas pārņēma villas vairākos populāros kalnu ciematos.

Grieķijā, kur pirmdien tika reģistrēts 44 grādu karstums, vakar pēcpusdienā sākās masveida evakuācija pēc ugunsgrēka, kas izcēlās Kouvaras ciemā, un simtiem atpūtnieku nācās bēgt.

Savvaļas ugunsgrēks, kas sākās tikai 30 jūdžu (nepilni 50 km) attālumā no Grieķijas galvaspilsētas Atēnām, izplatījās uz dienvidiem uz piejūras kūrortiem Lagonisi, Anavyssos un Saronida, un varas iestādes likušas iedzīvotājiem pamest šo rajonu.

Iepriekšējais rakstsIedarbīgas metodes PMS mazināšanai
Nākamais rakstsAtklāta patiesība, kāpēc Megana Mārkla apprecējās ar princi Hariju