Jau vēstīts, ka 9. aprīļa rītā 99 gadu vecumā miris karalienes Elizabetes II vīrs Filips. Britu mediji neslēpj, ka jau sen pastāv rīcības plāns brīdim, kad mūžībā dosies pati karaliene, kura 21. aprīlī atzīmēs 95. dzimšanas dienu. Kas īsti notiks brīdī, kad viņa nomirs?

Lielbritānijā iestātos vismaz 12 dienu ilgas sēras. Žurnālisti lēš, ka šāda notikuma iespaids būtu milzīgs – sākot no medijiem un beidzot ar britu finanšu tirgiem, kur noteikti tiktu ietekmētas akciju cenas.

Kā tas tiktu paziņots? Tas atkarīgs no tā, vai nāve būtu salīdzinoši pēkšņa vai ne. Otrajā gadījumā jau būtu izstrādāta rūpīga kārtība, kādā notiktu fakta paziņošana sabiedrībai. Pilnīgi noteikti par to tiešraidē ziņotu BBC 1, pārtraucot jebkuru tobrīd rādīto programmu. Visticamāk, līdzīgi rīkotos ikviens komerckanāls. BBC atceltu visas komēdijas un šovus, kamēr 12 dienas pēc nāves nebūtu notikušas atvadas.

Protams, ja nāve būtu pēkšņa un publiska – kā princeses Diānas nāve autokatastrofā 1997.gadā – pils nespētu ierobežot informācijas plūsmu.

Princeses Diānas nāve: Atklāj visus noslēpumus!

Tikmēr Velsas princis Čārlzs (72) ir nākamais rindā uz troni, tādējādi viņš kļūtu par karali Čārlzu. Tas, savukārt, liktu sarosīties pastmarku un naudas drukātājiem – neiespējami, ka valsts galva nebūtu attēlots uz kādas no banknotēm.

ad_229522875

Uzticību karalim zvērētu Parlaments, bet par Velsas princi (kopš 1707.gada šis tituls pieder troņmantiniekam) kļūtu Kembridžas hercogs Viljams. Viņa sieva Keita tiktu pie reiz Diānai piederējušā Velsas princeses titula. Protams, sarosītos arī monarhijas pretinieki, kādu Lielbritānijā nav mazums, cenšoties panākt, viņuprāt, sevi izsmēlušās monarhijas atcelšanas.

Pēdējo 20 gadu laikā britiem jau nācies divreiz rīkot karaliskas bēres. Bez Diānas mirusi arī Elizabetes II māte, kura 2002.gadā aizgāja mūžībā vien dažus mēnešus pirms savas 102. dzimšanas dienas. Monarha atliekas aptuveni diennakti publiski atdusas zārkā Vestminsterholā, tad karavīri tās nogādā Vestminsteras abatijā, kur notiek atvadu ceremonija. Seko pēdējais brauciens Londonas ielās. Piemēram, no Karalienes Mātes klātienē vēlējās atvadīties vismaz 200 tūkstoši cilvēku.

 

Iepriekšējais rakstsAtklāti jauni fakti par pēdējo dienu traģēdijām Abavas un Tērvetes upēs
Nākamais rakstsTramvaju vadītāji atvadās no noslepkavotā kolēģa