Kā ik gadu, portāls ‘BrīvBrīdis.lv’ apkopo Latvijā zināmo aizgājēju sarakstu. Aizvadītajos 2017. gada 12 mēnešos nudien esam zaudējuši daudzus jo daudzus sabiedrībā zināmus un cienītus cilvēkus.

 

Vispirms 3.janvārī Latvija atvadījās no dziesminieces Austras Pumpures, kura mūžībā pēc smagas slimības devās 88 gadu vecumā. Vēl līdz pēdējam brīdī viņa bērniem Liepājā mācīja ģitārspēli, bija aktīva dažādās organizācijās. Uz skatuves Austra bija kopš 1975. gada – līdz pat 2016.gada nogalei.

 

21.janvārī 55 gadu vecumā no dzīves pēkšņi šķīrās aktrise un režisore Maija Apine, kuru atceramies arī no Marijas Paspārnes lomas seriālā “Likteņa līdumnieki”. Tāpat Apine bija brīnišķīga mūziķe un dziesmu autore.

 

10.februārī nomira ar retu slimību sasirgusī muzikālās apvienības “Duets Sandra” dalībniece Sandra Brīnuma (57). Vīrs Andris viņu apglabāja Valentīna dienā, 14. februārī. Grupa turpina radošo darbību, jo Sandrai jau slimības sākumposmā tika atrasts aizstājējs.

 

Pašās februāra beigās, 28. datumā, Latviju pāršalca vēsts par traģēdiju konkursa “Supernova” finālista Jēkaba Ludviga Kalmaņa (The Ludvig) ģimenē. Viņa tēvs gāja bojā traģiskā autoavārijā uz Ventspils šosejas, atstājot sievu un četrus bērnus.

 

9.marta vēlā vakarā mūs atstāja leģendārais kordiriģents Gido Kokars, kurš 95 gadu vecumā pievienojās savam pirms sešiem gadiem mirušajam dvīņu brālim Imantam.

 

Marts bija skumjš mēnesis leģendārajā Amerikas latviešu apvienībā “Čikāgas piecīši”. Vispirms 14.martā mūžībā devās grupas līdera Armanda Birkena mamma, bet tikai četras dienas vēlāk pārstāja pukstēt grupas leģendas Alberta Legzdiņa sirds.

 

Tikmēr 17.martā nomira režisora Ivara Zviedra iedvesma un mūza – skarbā Purva Inta jeb Inta Grigoroviča (69). Viņa kopš 1988.gada dzīvoja mājā purva malā, kurā nebija pat elektrības. Slavu viņa izpelnījās 2012.gadā, kad Zviedris par viņu izveidoja pilnmetrāžas dokumentālo filmu “Dokumentālists”.

 

27.maijā pusgadu pirms 90. dzimšanas dienas mūžībā devās leģendārā Dailes teātra aktrise Venta Vecumniece. Ziedu ieskauto aktrises zārku novietoja uz teātra skatuves, kur noritēja atvadīšanās ceremonija, klusi skanēja sērīga vijoļmūzika, dega sveces un runāja mācītājs.

 

18. jūnijā no mums 90 gadu vecumā šķīrās vairāku Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku virsdiriģents Pauls Kvelde.

 

Noguris no dzīves, 13.jūlijā no tās labprātīgi šķīrās bijušais veselības ministrs, savulaik izcilais neiroķirurgs Āris Auders (55). Politiskā karjera viņam gan nebija ilgi, jo gaismā nāca fakts, ka ārsts par kādu operāciju saņēmis dubultu samaksu – no valsts un pacienta. Vēlāk viņš pievērsās skujkoku audzēšanai un kolekcionēšanai, un pat sarakstīja augsti novērtētu grāmatu.

 

19.jūlijā pēkšņi 32 gadu vecumā nomira dziedātāja Aija Eriņa. Mediķi par Aijas dzīvību cīnījās stundu, tomēr trombs plaušās izrādījās stiprāks. Dziedātājas draugs Valdis publiski apsolīja, ka piepildīs viņas kvēlāko sapni – un to decembra sākumā paveica.

 

Decembra sākumā mūžībā devās vairāki radoši, talantīgi un uzņēmīgi cilvēki. Tā 4. decembra pēcpusdienā mīļotā sieviete abu kopīgajā dzīvoklī Siguldā atrada mirušu ilggadējo Dailes teātra aktieri un režisoru Valdi Liepiņu. Aktieris pēdējos gados sirga ar nopietnām veselības kaitēm, depresiju. Kolēģi zināja stāstīt, ka Valdis no dzīves šķīries labprātīgi – izdzerot visas savas zāles…

 

Tikmēr 10. decembris pienāca pat ar divām skumjām ziņām. Vispirms tika paziņots, ka dienu iepriekš savā mājā Jūrmalā miris miljonārs, uzņēmējs un mecenāts Valērijs Maligins (52). Nepilnu nedēļu vēlāk viņu Jūrmalā guldīja zemes klēpī. Miljonāra atraitne Elīna dzeltenajai presei vēlāk atzina, ka mīļotā nāvē nav vainojama un zina, kas notika patiesībā. Nupat viņa arī emocionālā “Facebook” ierakstā publiski dalījusies ar savām izjūtām un pieminējusi vīru siltiem vārdiem.

 

Tāpat 10. decembra vakarā pārstāja pukstēt izcilā Dailes teātra režisora Kārļa Auškāpa sirds. Dažas stundas iepriekš teātris aicināja ziedot asinis, jo režisors ar aortas plīsumu smagā stāvoklī atradās reanimācijā.

 

Iepriekšējais rakstsIeteikumi drošiem pirkumiem internetā
Nākamais rakstsSkaisti: Šīs slavenības 2017. gadā iestūrēja laulības ostā