Nedēļas nogalē pakāpeniski paaugstināsies atmosfēras spiediens, nesot mierīgāku un sausāku laiku. Gaiss kļūs arvien vēsāks, lielā daļā valsts teritorijas negatīva gaisa temperatūra būs novērojama ne tikai nakts stundās, kad tā nebūs augstāka par -1…-6°, bet arī dienas laikā. Nākamajā nedēļā laikapstākļi mainīsies – daudzviet snigs, bet jau nedēļas vidū atkal pakāpeniski kļūs siltāks, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Šobrīd meteoroloģiskā ziema ir sākusies tikai galējos ziemeļaustrumu rajonos (25. oktobrī Alūksnes novērojumu stacijā). Tuvākajās dienās daudzviet termometra stabiņš pārsvarā pieturēsies zem 0° atzīmes, līdz ar to meteoroloģiskās ziemas iestāšanās lielākajā daļā Latvijas teritorijas tiek prognozēta jau drīzumā.

Nedēļas nogalē mākoņu debesīs joprojām būs daudz, taču vietām starp tiem izsprauksies saules stari, nesot gaišumu šajā pelēcīgajā laikā. Vietām nelielus īslaicīgus nokrišņus varam gaidīt gan piektdien, gan sestdien18. novembrī, kad vietām lietus lāses nomainīs sniegpārslas. Svētdien, laikapstākļiem saglabājoties līdzīgiem, nokrišņi pārsvarā būs novērojami piekrastes rajonos. Lēnais vējš, kas nedēļas izskaņā dominēs lielākajā valsts daļā, naktī uz piektdienu dažviet Kurzemē veicinās miglas veidošanos. Aukstākam gaisam turpinot ieplūst valsts teritorijā, gaiss naktīs atdzisīs līdz -2…-8°, tikai vietām piekrastē tas vēl būs siltāks par 0°. Arī diennakts gaišajās stundās gaisa temperatūra pazemināsies un termometra stabiņš pakāpsies vairs tikai līdz +2…-3° atzīmei.

Nākamās nedēļas sākumā gaisa temperatūra saglabāsies zema un sauso laiku nomainīs nokrišņiem bagātāks. Nokrišņu zonas, kas šķērsos valsts teritoriju, daudzviet atnesīs sniegu, līdz ar to vietām veidosies neliela sniega sega. Taču tā nebūs noturīga, jo līdz ar siltāku gaisu, kas nedēļas vidū sāks ieplūst Latvijas teritorijā, no debesīm krītošais sniegs pakāpeniski pāries lietū, izkausējot uz zemes esošo sniega kārtiņu.

Iepriekšējais rakstsNelaime vai uzdzīve? Kas notika ar A. Rītupu?
Nākamais rakstsReiniks “pačukst” – “Supernovā” šoziem gaidāmi dramatiski notikumi