Katrs stāsts par guļamistabu sākās ar vārdiem “Jūsu guļamistabai jābūt svētnīcai, kurā jūs varat patverties pēc garas dienas, guļamistaba ir atpūtas vieta, guļamistabai jābūt par komforta un mājīguma etalonu” – visi šie vārdi ir tik daudzas reizes dzirdēti. Un tam ir skaidrojums – šie vārdi ir patiesi. Guļamistabai vajadzētu būt labi iekārtotai un dekorētai, tai jāatspoguļo jūsu gaumi un jūsu komforta standartus. Tikai tad guļamistaba palīdzēs atpūsties, nomierināties un uzlabot jūsu garastāvokli un pašsajūtu. 

Neatkarīgi no tā vai jūs veicat remontu nomierinošos neitrālos toņos, pievienojot greznus gultas pārvalkus un segas, vai atjaunojiet gultas veļu, lai piešķirtu tai viesnīcas sajūtu, galvenais, lai jūsu guļamistabas pārvērtībām būtu rezultāts. Ne vienmēr ir nepieciešams remonts – pat dekora elementi un jauna svece var padarīt guļamistabu komfortablāku.

Neskatoties uz to, ka maijs (Nacionālais garīgās veselības mēnesis) ir pagājis – nekad nav var vēlu padarīt savu guļamistabu par telpu, kas piemērota stresa mazināšanai.

 

Jāsāk ar ērtu gultu

Gulta neapšaubāmi ir guļamistabas karaliene. Tā ir drošs patvērums no visas pasaules, vieta, kur vēlaties justies pēc iespējas relaksētāks. Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā to izdarīt, ir gulēt uz vairākiem slāņiem, lai izveidotu mākonim līdzīgu atbalstu, jo tas palīdzēs ne tikai atpūsties, bet arī labāk gulēt.

Matracis un virsmatracis ar dažādām funkcijām ir ideāli piemēroti papildu atbalstam un noteikti var padarīt jūsu gultu ērtāku un miegu saldāku. 

Izvēlējoties segu, pievērsiet izmanību sezonai, jo labam miegam karstajā vasarā un drēgnajā ziemā ir nepieciešams piemērot segas pildījums. Vienā sezonā svarīgāk ir saglabāt siltumu, citā sezonā ir nepieciešama laba mitruma absorbcija. Izvēlaties augstas klases spilvenus – pareizs galvas atbalsts miega laikā ir viena no kvalitatīva miega noteicošiem aspektiem. 

 

Gulta

Gultas pārvalkam nav tikai putekļu aizsardzības funkcija, gultas pārvalks ir vizuāli lielākais dekorācijas elements jūsu guļamistabā.

Piemeklējiet to atbilstoši sava istabas interjera toņiem vai padariet to par lielu akcentu, galvenais saglabāt kopēja noformējuma harmoniju.

 

Istabas aromāts

Iegremdējieties mierā ar skaistām mājās smaržām.  Šodien ir tik daudz dažādu mājas aromātu, izvēlaties sev piemērotāko, lai justies mājās īpaši labi. Pēc aroma terapijas likumiem – lai ievestu savās domās un sirdī balansu un harmoniju, izvēlaties tieši to aromātu, kuru teju prasa jūsu dvēsele. 

Bet tiem, kuriem dvēsele šobrīd neko īpašu negaida un neprasa, varam ieteikt lavandas smaržu, kas palīdzēs atslābināties un nomierināties vai ģerānijas aromātu, tie palīdz atbrīvoties no stresa.  Ziemā īpašam komfortam un mājīgumam izvēlaties aromātiskās sveces.

 

Miegs pilnīgā tumsā

Miegs ir viens no vissvarīgākajiem faktoriem stresa mazināšanā un veselīgu domu sasniegšanā.  It īpaši pavasarī un vasarā, kad dienas kļūst garākas un jūsu miegam sak traucēt saule jau agrā rītā.

Aptumšojošie aizkari un žalūzijas var būt atbilde un risinājums visām gaismas “problēmām”.  Jums vairs nav nepieciešams pamosties agrā rītausmā (ja vien nevēlaties), tā vietā jūs varat baudīt nepārtrauktu miegu visas nakts garumā.  Vienkārši aizveriet žalūzijas, ielieniet zem segas un guliet netraucēti.

 

Nomierinoša krāsu gamma

Krāsa var ļoti ietekmēt jūsu garastāvokli, izraisot dažādas emocijas un jūtas.  Siltas krāsas, piemēram, dzeltena, sarkana un oranža, bieži izraisa laimes sajūtu, taču relaksējošā guļamistabā tās var izraisīt arī pārmērīgu stimulāciju.  Vēsākas krāsas, piemēram, zilā un zaļā, tiek uzskatītas par nomierinošākām, tāpat kā neitrālas krāsām, piemēram, balta, pelēka, zemes un akmeņu krāsas sniedz guļamistabai relaksējošu un nomierinošu atmosfēru.

Gultas veļai ir ieteicams izvēlēties dabas krāsas un dabīgus materiālus. Mēģiniet pievienot dziļumu un faktūru ar dabīgām segām, gultas pārvalkiem un spilveniem, lai radītu mājīgu un siltu atmosfēru dažu sekunžu laikā.

Veikals https://www.nostra.lv/ piedāvā jums skaistas gultas veļas krāsas – jūs noteikti atradīsiet to, ko jūs meklējat savam komfortam.

 

Guļamistabas flora

Telpaugi var viegli izrotāt jūsu guļamistabu un arī attīrīt gaisu no toksīniem, radot svaigu gaisu, kas ideāli piemērots mierīgam un veselīgam miegam.  Izvēlaties augus, kurus viegli kopt un kuriem nav nepieciešama mājas dinamika un kustība, dodiet priekšroku augiem, kuri var attīstīties vājā apgaismojumā un vientulībā.

 

Minimālisms

Šī ir ļoti populāra un aktuāla interjera tendence, ļoti pareiza, ja runa ir par komfortu un mieru. Katra manta, katra lietiņa istabā ietekmē mūs, un tas atspoguļojas mūsu pašsajūtā. Kārtība izraisa patīkamu komforta un harmonijas sajūtu. 

Guļamistabas nekārtība patiešām var radīt haosu jūsu galvā, kas ir pēdējā lieta, kas jums nepieciešama telpā, kurai jābūt mierīgai un relaksējošai.

Pārkārtojiet savu garderobi, atrodiet jaunas lietu uzglabāšanas iespējas savā guļamistabā, lai uzturētu kārtībā, piemēram, atvilktņu atdalītājus vai kastes zem gultas, lai izveidotu nepieciešamo papildu vietu un komfortu.

Iepriekšējais rakstsSmaga avārija Rīgā, izveidojies milzīgs sastrēgums – FOTO, VIDEO
Nākamais rakstsTavs horoskops veiksmīgai dienai – 12. jūnijs