Daudzviet Eiropā pavasari var izjust ātrāk nekā Latvijā, un romantiskas noskaņas iespējams baudīt gan tādu pilsētu kā Porto, Parīzes, Barselonas ielās, gan netradicionālāku pavasari piedzīvot Tbilisi, ierasties Rimini kūrortā vēl pirms aktīvās tūrisma sezonas vai doties bezgalīgās pastaigās pa Keukenhofas ziedu parku. Kuras ir romantiskākās Eiropas pilsētas pavasarī?

“Tādās valstīs kā Portugāle, Itālija, Spānija u.c. gaisa temperatūra martā, aprīlī jau ir salīdzinoši augsta, pietiekami silts ir arī Francijā, un pat Nīderlandē salīdzinoši agri mostas daba, krāšņi izplaukst pavasara ziedi. Ceļotāji, kuri komfortablāk jūtas mērenā gaisa temperatūrā, pavasari izmanto kā laiku ceļošanai, jo vasarā ir gan daudz karstāks, gan apkārt daudz vairāk tūristu. Ceļotāji, kuri izmanto pavasari atvaļinājumam, atzīst, ka aptuveni nedēļu garš ceļojums uz kādu no romantiskajiem galamērķiem, ekskursijas tik dažādajās Eiropas pilsētās ir kā sava veida restarts pēc garās ziemas,” saka “INTERLUX Travel” Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts.

Porto

Porto autentiskās ieliņas uzrunā jebkuru romantiski noskaņotu ceļotāju. Ceļotājiem patīk Clerigos torņa apskate, Brīvības laukums, Sv. Benedikta dzelzceļa stacija, kas ir iekļauta 14 pasaules skaistāko dzelzceļa staciju sarakstā. Tai ļoti tuvu atrodas 11. gs. celtā Katedrāle – reliģijas varenības simbols. Sava romantika ir arī vecajos pirātu kvartālos vai vērojot unikālo pilsētas panorāmu. Ceļotājus piesaista arī vīna pagrabi, kur tiek izturēts un “noveco” slavenākais portugāļu vīns – portvīns.

Parīze

Katrs ceļotājs Parīzē vēlas apmeklēt Triumfa arku, Elizejas laukus, Lielo un Mazo pili, Aleksandra III tiltu, Invalīdu nama kompleksa esplanādi, Vienotības tiltu un laukumu, De Orsē muzeja ēku, Tilerī dārzu, Luvras ēku un pili, Pirmo akmens tilt un pirmo Francijas karaļu rezidenci, Parīzes šūpuli – Sitē salu un diženo Parīzes Dievmātes katedrāli. Tā ir tikai daļa no slavenajiem Parīzes objektiem, bet romantikas cienītājiem būtiskākā ir īpašā pilsētas gaisotne, mūzika, dažādie Francijas virtuvei raksturīgie ēdieni un saldumi. Romantisks izbrauciens ar kuģīti pa Sēnas upi paver fantastiskus skatus uz Parīzi – tās galvenajiem simboliem Eifeļa torni, Parīzes Dievmātes katedrāli u.c.

Barselona

Katrs mirklis, ko pavadāt Barselonā ir vērtīgs, vērts to izbaudīt pavasarī un redzēt, uzzināt par šo brīnišķīgo pilsētu pēc iespējas vairāk. Romantikas baudītājiem patīk Barselonas vēsturiskais centrs, slavenā gājēju iela La Rambla. Noteikti jāredz Gjuela pils, Bokerija tirgus, bēdīgi slavenā Liceu operas teātris, Spānijas laukumus ar Kolumbu un vecā osta. Tā vien šķiet, ka ik uz soļa Barselonā ir kāds izcilā arhitekta Antonio Gaudi projektētais nams. Protams, jābauda arī izcilā Barselonas virtuve, augi pavasarī šeit ir īpaši krāšņi.

Rimini

Itālijas klimats pavasarī ir lielisks, no ziemas nogurušie ceļotāji labprāt dodas atpūsties pie turpat blakus esošās Adrijas jūras, izmanto iespējas iepazīt tuvējo apkārtni vai doties nedaudz tālākās ekskursijās uz Florenci, Venēciju, Romu. Rimini pārsvarā ir lieliski laikapstākļi, kā arī ceļotāji augstu novērtē itāļu viesmīlību.

Lisse

Kas gan var būt romantiskāks par ziediem? Keukenhofas ziedu parks Nīderlandē gluži kā magnēts pavasarī pievelk ceļotāju tūkstošus, kuri bauda dabas krāšņuma un cilvēka izdomas, darba apvienojumu. Keukenhofas dārzs aizņem 32 ha, slavens ar milzīgajām tulpju un citu ziedu dobēm. Parkā aug 4.5 miljoni tulpju (100 dažādas šķirnes). Te ir trīs oranžērijas: pirmajā ir dažādu šķirņu un krāsu tulpes, zeltainās narcises un kupli ceriņi, otrā – greznas sārtās rozes, bet trešajā – neticami izsmalcinātas orhidejas. 1840. gadā parku projektēja ainavas arhitekti – Zohēri, kas savulaik projektēja Vondelpark iekārtošanu Amsterdamā. Šo parku dēvē par vienu no populārākajiem apskates objektiem pasaulē.

Tbilisi

Tbilisi ir viena no skaistākajām Aizkaukāza pilsētām, tās vecpilsētai piemīt īpašs šarms, krodziņos gruzīnu viesmīlība ir tik izteikta, ka pat pieredzes bagātākie ceļotāji šeit jūtas īpaši lutināti. Vērts izbaudīt romantiskas vakariņas kādā no labākajiem restorāniem valstī, kur maltīti papildina dzīvā mūzika un dejas! Šeit daba it kā saplūst ar cilvēka rokām radīto, atstājot savas pēdas arhitektūras objektos. Pavasarī ekskursijas kalnos ar funikulieri uz Narikala cietoksni – visslavenāko un senāko Tbilisi vēstures pieminekli, interesē daudzus romantikas cienītājus. No šejienes paveras brīnišķīgas ainavas, uz kuru fona katrs, kurš šeit ir nokļuvis, iemūžina sevi fotogrāfijā.

Starptautiskā tūrisma operatora “INTERLUX Travel” Latvijas filiāle strādā kopš 2005. gada, nodrošinot ceļojumus ar lidmašīnu, autobusu, kuģi uz vairāk nekā 100 galamērķiem Eiropā un citur pasaulē. Uzņēmuma rīcībā ir divi komfortabli autobusi, kuros katrā ir 61 un 54 sēdvietas, kā arī mikroautobuss, kas nesezonā pieejami arī nomā. Starptautiskajam tūrisma operatoram “INTERLUX Travel” pieder divas trīs zvaigžņu viesnīcas Rimini kūrortā, Itālijā – “Costazzurra” un “Villa Ella”.

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X 

Iepriekšējais rakstsKā izvairīties no traumām, atrodoties uz kalna
Nākamais raksts“Lidl” izplata klientiem ļoti iepriecinošu vēsti