Spilvenu veidi ir tikpat dažādi kā cilvēku miega ieradumi. No senajiem laikiem, kad cilvēki izmantoja akmeņus vai koka gabalus galvas atbalstam, līdz mūsdienu tehnoloģijām, kas piedāvā dažādus materiālus un formas, spilveņu evolūcija ir ievērojama. Šodien tirgū pieejamo spilvenu klāsts ir ļoti plašs – sākot no tradicionāliem pildījuma spilveniem līdz ergonomiskiem risinājumiem, kas veidoti, lai uzlabotu gulēšanas pozīciju un samazinātu kakla sasprindzinājumu. Kvalitatīvam miegam piemērotākais spilvens

Gulēšanas pozīcija

Jūsu gulēšanas pozīcija ir būtisks faktors, kas jāņem vērā, izvēloties spilvena augstumu un cietību.

Cilvēkiem, kas guļ uz muguras, parasti nepieciešams zemāks spilvens, lai saglabātu kakla un galvas pareizu stāvokli. Guļot uz sāniem, ieteicams augstāks spilvens, lai nodrošinātu plecu un galvas atbalstu. Uz vēdera gulētājiem vislabāk piemēroti ir ļoti platie vai zemi spilveni.

Konsultācija ar speciālistu

Ja Jums pastāvīgi ir kakla vai muguras sāpes, ieteicams konsultēties ar ārstu vai fizioterapeitu pirms jauna spilvena iegādes.

Speciālisti var sniegt ieteikumus par to, kuri spilvenu veidi būtu vispiemērotākie tieši Jūsu vajadzībām. Dažreiz īpašs ortopēdiskais spilvens var palīdzēt mazināt vai novērst hroniskas saslimšanas simptomus.

Materiāla nozīme

Spilvena materiāls ietekmē gan komforta līmeni, gan spilvena ilgtspēju. Labi pazīstami materiāli ir sintētika, latekss, dūnas. Katram no tiem ir savas priekšrocības un trūkumi. Piemēram, dūnu spilveni ir ļoti mīksti un komfortabli, bet tiem var būt alerģiska iedarbība.

Kakla atbalsts

Spilvena izvēle ir svarīga, lai nodrošinātu pienācīgu kakla un galvas atbalstu. Pareizs spilvena izmērs var mazināt rīta stīvumu un sāpes kaklā. Ja spilvens ir pārāk augsts, tas liek kaklam palikt nedabiskā leņķī, radot spriedzi. Savukārt, ja spilvens ir pārak zems, galva liecas uz leju, kas arī nav īpaši labvēlīgi.

Ortopēdiskie spilveni

Ortopēdiskie spilveni sniedz papildus priekšrocības salīdzinājumā ar parastiem spilveniem. Pateicoties to specifiskajai formai, tie efektīvi atbalsta galvu un kaklu, samazinot sasprindzinājumu un veicinot dziļu, atjaunojošu miegu. Šie spilveni bieži vien ir izgatavoti no materiāliem, kas pielāgojas individuālajai ķermeņa formai, nodrošinot optimālu atbalstu.

Daži ortopēdiskie spilveni ir veidoti ar papildus izliekumiem vai iedobumiem, kas īpaši paredzēti tiem, kas guļ uz sāniem vai muguras. Šis dizains palīdz saglabāt elpceļus vaļīgus un var samazināt hronisku rīkles iekaisumu vai hronisku nogurumu.

Spilvenu pildījumi

Dabīgie materiāli, piemēram, zoss un pīļu spalvas, piedāvā mīkstumu un pielāgošanās spējas. Tomēr tie var nebūt piemēroti alerģijas slimniekiem. Sintētiskie pildījumi, piemēram, poliesters vai putas, ir hipoalerģiski. Tie ir viegli kopjami un parasti lētāki.

Labas kvalitātes miegs ir atkarīgs no pareizi izvēlēta spilvena. Dabiskie materiāli var radīt komforta sajūtu, bet var arī uzkrāt putekļus un alergēnus. Hipoalerģiski pildījumi samazina alerģiju risku.

Spilvena ilgtspēja ir atkarīga no tā pildījuma veida. Dabiskie materiāli prasa rūpīgāku kopšanu un biežāku mainīšanu nekā sintētiskie.

Sintētiskie spilveni ir vieglāk kopjami – tos var mazgāt veļas mašīnā bez īpašas piepūles, tāpēc tā ir praktiska izvēle.

220.lv interneta veikala katalogā ir milzīga izvēle katrai gaumei, sortimentā ir pārstāvāti TOP zīmoli. Neaizmirstiet arī par izmēru, populārākie ir spilveni 50×70 cm, bet katalogā ir arī citi – 60×60, 40×60, 50×60 u.c. nestandarta risinājumi. 220.lv interneta veikalā Jūs gaida ne tikai daudzveidīgi piedāvājumi, bet arī izdevīgas cenas.

 

Papildus iegādājies dažāda veida segas, gultas veļu un citu tekstilu.

Kvalitatīvam miegam piemērotākais spilvens

Iepriekšējais rakstsTavs horoskops lieliskai nedēļai: 10.-16. jūnijs
Nākamais rakstsDzīve kā realitātes šovs: Kardašjanu ģimenes spožums un posts