Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), analizējot stacionārā mirušo skaitu un letalitātes rādītājus, secina, ka nav novērojama pieauguma tendence. Klīniskajās universitātes slimnīcās gan mirušo skaits, gan letalitātes rādītājs marta mēnesī ir zemāks nekā šā gada janvārī un februārī. Atbilstoši provizoriskajiem datiem Latvijā, šā gada janvārī un februārī mirušo skaita samazinājums ir vērojams no gripas un pneimonijas, kā arī no asinsrites sistēmas slimībām, salīdzinot ar iepriekšējo 5 gadu šī perioda vidējo rādītāju, vēsta SPKC.

Līdz šim Latvijā miruši 11 cilvēki (tai skaitā 2, kuriem nāve tika konstatēta ārpus stacionāra), kas bija inficējušies ar COVID-19 (3., 4., 7., 11. (2 mirušie), 12., 15., 17. un 21. aprīlī). Septiņi COVID-19 pacienti miruši stacionāros. Pārsvarā mirušie bija gados veci cilvēki ar nopietnām hroniskām slimībām, kas veicināja smagu COVID-19 slimības gaitu un intensīvās terapijas nepieciešamību. Ne visiem pacientiem COVID-19 bija tiešais nāves cēlonis, dažos gadījumos saslimšana ar COVID-19 atzīta par nozīmīgu stāvokli, kas veicināja nāves iestāšanos, saasinot hronisko slimību norisi.

Trešdien SPKC cēsta par vēl divu cilvēku nāvi, līdz ar to kopējais skaits palielinājies līdz 11.

Atgādinām, ka iepriekšējā diennaktī veikti 1304 izmeklējumi personām ar aizdomām par saslimšanu ar COVID-19, infekcija apstiprināta 9 cilvēkiem. Latvijā kopā veikti 37 972 izmeklējumi, infekcija apstiprināta 748 personām. Pēdējās diennakts laikā stacionēti 2 COVID-19 pacienti (kopā pašreiz stacionārā ārstējas 43 COVID-19 pacienti: 40 ar vidēji smagu un 3 ar smagu slimības gaitu). Kopā no stacionāriem līdz šim izrakstīti 67 COVID-19 pacienti (Nacionālā veselības dienesta dati).

Līdz šim 133 iedzīvotājiem ir noteikti divi negatīvi kontroles testu rezultāti uz COVID-19, kas liecina, ka šie COVID-19 pacienti ne tikai izveseļojušies no COVID-19, bet arī atbrīvojušies no jaunā koronavīrusa klātbūtnes organismā. Lēmumu par izolācijas pārtraukšanu COVID-19 pacientiem pieņem ģimenes ārsts.

SPKC, pamatojoties uz Centrālās statistikas pārvaldes datiem, informē, ka 2020.gada martā ir reģistrēts* par 120 nāves gadījumiem vairāk nekā 2019.gadā. Jāatzīmē, ka 2019.gadā bija reģistrēts būtiski mazāks mirušo skaits nekā vidēji iepriekšējos gados.

Ja skatāmies vidējo reģistrēto mirušo skaitu martā 3 gadu periodā (2017-2019), tad tie ir 2676 mirušie, savukārt vidēji 5 gados 2646. Reģistrēto mirušo skaits īsā laika periodā var variēt nozīmīgāk nekā, ja skatāmies garākā laika periodā. 2020.gada 1.ceturksnī reģistrēto mirušo skaits salīdzinot ar 2019.gadu ir samazinājies par 523 jeb 6,8%.

*Centrālās statistikas publicētajos datos par mirušo skaitu mēnesī tiek publicēti dati par reģistrēto mirušo skaitu atbilstoši civilstāvokļu aktu reģistriem. Šis skaits ietver arī daļu iepriekšējā mēnesī mirušo un neietver visus konkrētajā mēnesī mirušos, jo miršanas fakta reģistrācija atbilstoši likumdošanai ir jāveic 6 darba dienu laikā.

Iepriekšējais rakstsAutovadītāji turpmāk nevarēs atteikties no pūšanas alkometrā
Nākamais rakstsPēkšņi mirusi literatūrzinātniece un teātra kritiķe Silvija Radzobe – VIDEO