Divi Latvijas hokeja izlases spēlētāji, kuri pēdējo vismaz 15 gadu laikā bijuši neatņemamas valstsvienības sastāvdaļas, pēc neveiksmes Pekinas olimpisko spēļu mačā par vietu ceturtdaļfinālā Dānijai (2:3) pieņēmuši lēmumu par karjeras beigām izlasē.

Bijušais izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš un tagadējais – Lauris Dārziņš – intervijā Latvijas Televīzijai atzina, ka šī bija viņu pēdējā spēle izlasē. Dārziņš savā pēdējā izlases mačā zaudējumā guva abus vārtus. Abiem valstsvienības sastāvā šīs bija trešās olimpiskās spēles, tāpat abi piedalījušies desmit pasaules čempionātos.

Tikmēr cits leģendārs hokejists Oļegs Sorokins, kurš karjeru jau sen noslēdzis un trenē jaunos hokejistus, bija šokā par izlases sniegumu trešajā periodā.