Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 30. maija plkst. 6.30 līdz 31. maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 52 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā vienu uz kūlas ugunsgrēka dzēšanu, 31 uz glābšanas darbiem, bet astoņi izsaukumi bija maldinājumi. Liela nelaime diemžēl ceturtdien notikusi Latgales pusē

Pirms pieciem vakarā Rēzeknes novada Gaigalavas pagastā no ūdenstilpes izcelts bojāgājis cilvēks un nodots Valsts policijas amatpersonām. Šogad glābēji no ūdens izcēluši 33 mirušus cilvēkus, tostarp septiņus kopš peldsezonas sākuma maija vidū. Tikmēr ugunsnelaimes prasījušas kopumā 30 dzīvību.

Plkst. 18.51 VUGD saņēma informāciju, ka Bauskas novada Iecavas pagastā ir noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā iesaistīta kravas automašīna un kravas mikroautobuss. Ugunsdzēsēji glābēji no kravas mikroautobusa ar hidraulisko instrumentu palīdzību atbrīvoja cietušo, kuru nodeva NMPD darbiniekiem, un bojāgājušo. Pēc tam ar absorbentu savākts uz brauktuves izlijušais šķidrums un sakārtota ceļa braucamā daļa. Ugunsdzēsēji glābēji darbu notikuma vietā noslēdza desmitos vakarā.

Plkst. 16.24 tika saņemts izsaukums uz Bārtas ielu Liepājā, kur dzīvojamā mājā bija izveidojies sadūmojums. Notikuma vietā konstatēts, ka sadūmojums izveidojies nepareizi ekspluatētas apkures ierīces dēļ. Ugunsdzēsēji glābēji apsekoja ēkas dūmvadu un izvēdināja telpas. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās seši cilvēki. Plkst. 17.08 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega šķūņa siena un jumts, sadzīves mantas, divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, kravas automašīnas bremžu sistēma un riepa, kombaina bremžu sistēma un pakaiši, zaru kaudze un piecos gadījumos atkritumi.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās uz astoņiem izsaukumiem, kuros sazāģēja nolūzušus kokus, kas radīja apdraudējumu.

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsMilzīgi jaunumi “X Faktora” zvaigznes dzīvē
Nākamais rakstsUzmanību! Izmaiņas uz Vidzemes šosejas, izbraucot no Rīgas