Vai tāda vispār ir nepieciešama? Nolēmām nākt talkā ar padomiem, kas ļaus tev vieglāk tikt galā ar šo visai laikietilpīgo procesu.

Pavasara tīrīšana patiesībā ir nepieciešama ne vien tavam mājoklim, bet arī tavai garīgajai pasaulei. Jā! Jo sakārtojot un labiekārtojot vidi ap sevi, tu mazini haosu arī savās domās, mazini stresu un sakārto prātā valdošās emocijas. Neuztver šo tīrīšanu kā ikgadēju lielu un smagu pienākumu, bet pievērsies tam ar prieku, ar smaidu un pozitīvām emocijām. Tu taču radīsi vidi, kurā dzīvot, radīsi vidi, kurā pašai būs patīkamāk uzturēties.

 

Sakārto skapi

Tas ir pirmais solis, lai vispār uzsāktu pavasara tīrīšanu. Ir jāatbrīvojas no liekā, jo pavasaris taču ir laiks, kad arī dabā viss atmostas no ziemas miega – tāpat jāatplaukst arī tev! Izmet nevajadzīgo, lieko, noliec  tālāk visu tumšo un drūmo. Par ļaunu nenāks, ja skapī visu varēsi sakārtot pēc krāsām, jo tā ir ļoti viegli orientēties, ja vajag ātri kaut ko sakombinēt. Turklāt, ja tavs skapis būs skaisti sakārtots, tici vai nē, bet arī tava ikdiena šķitīs krietni citāda. 

 

Notīri logus

Ir taču jāatbrīvo ceļš saulītei, vai ne? Notīrot logus un izmazgājot aizkarus, istabas uzreiz šķiet krietni gaišākas, kaut iepriekš nemaz neizskatījās, ka logi va aizkari būtu tik netīri. Rudens un ziemas periodā sakrājas daudz putekļu un ir taču labi no tiem atbrīvoties. Tāpat pievērs uzmanību aizkaru stangām, griestiem, jo arī zirnekļi savus tīklus spēj savīt bezkaunīgi ātri.

 

Paklāju uzkopšana

Paklājs patiesībā ir diezgan cimperlīga lieta mājās. Ar acīm pat neredzam visu, kas tajā sakrājas. Būtībā, paklājs būtu jāizsūc ar putekļu sūcēju katru dienu, lai mazinātu baktēriju vairošanos, taču ir arī otra galējība – tad katru dienu piesārņojam gaisu ar putekļu sūcēja izgarojumiem. Vislabāk, ja mājās vari pārvietoties ar čībām, jo kailas kājas vai zeķēs tērptas izdala dabīgās eļļas, kas patiesībā paklāju nevis saudzē, bet ātrāk padara netīru. Tāpat vismaz reizi (retākais!) gadā paklāju vajadzētu nodot ķīmiskajā tīrītavā, lai to apkopj profesionāli. 

 

Flīzes

Kad tad vēl, ja ne pavasarī. Arī uz flīzēm sakrājas nogulsnes, netīrumi, radot labvēlīgu vidi mikrobu vairošanās procesam. Lai arī ikdienā, iespējams, flīzes ik pa laikam pārslauki, šoreiz ņem talkā kādu tīrīšanas līdzekli un notīri tās rūpīgi, pievēršot īpašu uzmanību to salaiduma vietām – šuvēm. 

 

Grāmatu plaukti

Atvieglo arī grāmatas! Izņem tās no plauktiem, noslauki putekļus, izklapē arī pašas grāmatas – katru atverot apmēram vidū un strauji aizverot. Tāpat nenāks par ļaunu izvākt jebkurus citus plauktus, lai tos iztīrītu un izvēdinātu. Lai izjauktu monotono grāmatu kārtojumu – liec dažas vertikāli, tad saliec kaudzīti horizontāli, tad turpini atkal vertikāli. Atbrīvojies no liekajām grāmatām – atdodot tās vai varbūt pat pārdodot. Vari arī sakārtot grāmatas pēc izmēriem vai tematikas. 

 

Iztīri māju

Šoreiz burtiskā nozīmē. Pievērs uzmanību ikvienam kaktiņam – iztīri ko, ko ikdienā, visticamāk, palaid garām. Notīri gleznas, foto rāmjus, lustras utt. Pēc tīrīšanas rūpīgi izvēdini telpas un ienes tajās ko svaigu, piemēram, kādu skaistu ziedu, ko uzdāvini sev par labi paveikto darbu!

 

Radi citādu noskaņu

Ir ļoti vienkārši to nokārtot – pietiks, ja uzklāsi citu galdautu vai pieliksi citādākus aizkarus, vai varbūt uzliksi uz dīvāna kādu dekoratīvo spilvenu, iegādāsies skaistu telpaugu vai vēl ko tamlīdzīgu. Tas viss radīs jaunas emocijas un arī tev pašai šķitīs, ka apkārt kaut kas ir mainījies, pat atdzīvojies. 

 

Protams, vadies pēc tā, kas atrodas tavās mājās un skaties, ar ko pašai vislabāk tīk sākt. 

Lai izdodas!

Iepriekšējais rakstsAplūko! 10 lieliskākās pludmales viesnīcas
Nākamais rakstsVai tu proti priecāties par dzīvi? TESTS