Vienreiz lietojamās sejas maskas ir īstermiņa risinājums, tāpēc šuvējas reģionos strādā pat naktīs, lai iedzīvotāji nākamajā dienā varētu tās iegādāties un droši doties sabiedriskās vietās. Savukārt, iedzīvotāji piesakās rindās un pat pierakstās, lai pēc dienas vai vairākām iegūtu īpašumā sejas aizsegu no drēbes, vēsta ReTV Ziņas.

ReTV žurnālists Lotārs Zariņš šonakt vienos viesojās pie Daverosa mājās Vidzemē, kur ierīkota sejas masku izgatavošanas darbnīca. Tur jau otro dienu pēc kārtas rit intensīvi darbi.

Pirmajā vilnī pavasarī tik liela interese par sejas maskām neesot bijusi. Cilvēki šajā laikā vēlas atbalstīt vietējos uzņēmējus un sejas maskas sūta draugiem arī ārpus Latvijas robežām: “Anglija, Īrija, kaut kad uz Ameriku arī sūtījām,” norāda Inguss Jurciņš.

Valmierā maskām cenas ir zemākas nekā Rīgā. Šuvēja Aiva Jurciņa pašreiz strādā tikai uz pasūtījumiem, jo veikalā sejas aizsegus izķer ļoti ātri. Dienu pirms valstī izziņoja, ka sejas maskas jāvalkā sabiedriskās vietās, kur nevar ievērot divu metru distanci, Aiva saprata – laiks rīkoties: “Pusnakts jau bija, maskas šuva, šuva, šuva, bet rīt taču obligāti vajag maskas!”

Līdz ar nakts maiņas darbiem nekas nebeidzās. Nākamajā rītā Aivu jau modināja cilvēki, kuri veica jaunus pasūtījumus sejas maskām.

Audumu šuvēja Aiva iegādājas Valmierā; pagaidām ejošāko masku izejmateriāli arī tirgotājiem ir beigušies: “Šorīt nopirku pēdējos metrus melno audumu.”

Kokvilnas sejas aizsargmaskām ieguvums ir vairākkārtīga tās lietošana – galvenais ir mazgāt karstā ūdenī. Apvienotās mākslinieku studijas darbinieki turpinās veidot sejas maskas arī naktīs, līdz brīdim, kad sāks veidoties uzkrājums

Iepriekšējais rakstsRepše slimnīcā pēc operācijas apmeklējis meitu – FOTO
Nākamais rakstsAr stundas starpību saņem pilnīgi pretējas Covid-19 analīzes – VIDEO