Šodien, 31.martā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknī saņemta informācija par to, ka sieviete uzķērusies uz krāpnieku viltībām un par kucēnu iegādi pārskaitījusi 100 eiro, taču pēc pārskaitījuma veikšanas pārdevēji pazuduši un darījums nav noticis.

Sieviete sludinājumu portālā pamanīja informāciju par to, ka tiek pārdoti kucēni un interesējās par iegādes iespējām. Personas, kuri uzdevās par pārdevējiem, nosūtīja sievietei kucēnu bildes un video tieši ar viņas izvēlēto kucēnu. Krāpnieki, lai būtu ticamības moments, nosūtīja attēlus, proti, it kā savas pases kopijas un ID kartes kopiju, kā arī ārzemju konta numuru ar norādi, ka ir jāveic avansa maksājums – 100 eiro. Sieviete naudu pārskaitījusi, taču saziņa ar pārdevēju pārtrūka.

Vēlāk gan tika noskaidrots, ka gan pase, gan ID karte bija neīsta – šādas personas ar pasē norādītajiem datiem, neeksistē. Tāpat noskaidrots, ka attēli un videomateriāli ar kucēniem oriģināli pieder poļiem, kuri visticamāk ir īstie kucēnu saimnieki. Domājams, ka krāpnieki uzdevās par potenciālajiem pircējiem Polijā, tādā veidā saņemot attēlus un video ar kucēniem, kurus izplatīt tālāk potenciālajiem pircējiem Latvijā.

Valsts policija aicina iedzīvotājiem būt piesardzīgiem un kritiski izvērtēt darījuma patiesumu. Tāpat, ja iegādājaties mājdzīvniekus un lietas, kuru saņemšanai būtu jānotiek klātienē, darījumu arī veikt tikai klātienē, kas mazinātu vai izslēgtu iespēju vienai vai otrai pusei tikt apkrāptai.

Iepriekšējais rakstsIzskan pilnīgi jaunas ziņas par Samantu Tīnu un viņas Eirovīzijas dziesmu
Nākamais rakstsMediķi izplata būtisku ziņu Latvijas iedzīvotājiem