Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 6.maija plkst. 6.30 līdz 9. maijam plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 236 izsaukumus – 135 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 45 bija kūlas un 17 meža ugunsgrēki, 66 uz glābšanas darbiem, bet 35 izsaukumi bija maldinājumi.

Šonakt plkst. 00.01 saņemts izsaukums uz Maskavas ielu Rīgā, kur ugunsgrēks izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka daudzdzīvokļu mājā ir dzirdami sprādzieni un redzama degšana ar atklātu liesmu. Ugunsdzēsēji glābēji izglāba deviņus cilvēkus, bet 12 cilvēki evakuējušies saviem spēkiem pirms VUGD ierašanās. Pieci no cilvēkiem bija cietuši un tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 3.09 ugunsgrēks, kurā dega mājas pirmais stāvs 80m2 platībā, otrais stāvs 300m2 platībā un jumts 400m2 platībā, ir lokalizēts un patlaban turpinās tā dzēšanas darbi.

 

Plkst. 21.22 VUGD saņēma izsaukumu uz Pērses ielu Mārupē, kur deg divstāvu dzīvojamā māja. Notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg mājas otrais stāvs un niedru jumts 150m2 platībā. Plkst. 3.47 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 15.02 saņemts izsaukums uz Mārupes novada Babītes pagastu, kur deg mežs. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg meža zemsedze un jaunaudze apmēram 8 hektāru platībā. Plkst. 20.37 VUGD notikuma vietā darbu pabeidza un ugunsgrēka likvidācijas darbus turpināja Valsts meža dienests.

Plkst. 14.40 ugunsdzēsēji glābēji saņēma informāciju, ka Jelgavas ielā Kuldīgā trīsstāvu dzīvojamās mājas dzīvoklī ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēkas pirmajā stāvā deg gaitenis 40 m2 un dzīvoklis 10 m2 platībā. Vairāki cilvēki atradās ēkā un liesmu un sadūmojuma dēļ no tās droši nevarēja izkļūt. Ugunsdzēsēji glābēji caur logiem un ar izbīdāmo kāpņu palīdzību izglāba sešus cilvēkus, bet vēl 11 no ēkas bija izkļuvuši paši saviem spēkiem pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 16.18.

Sestdien plkst. 22.09 saņemts izsaukums uz Jātnieku ielu Daugavpilī, kur piesctāvu dzīvojamās mājas piektā stāva dzīvoklī bija izcēlies ugunsgrēks. Notikuma vietā konstatēts, ka dzīvoklī deg virtuve un koridors 25m2 platībā. No piedūmotās mājas ugunsdzēsēji izglāba vienu cilvēku, līdztekus evakuēti 15 cilvēki. Plkst. 00.16 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 20.41 saņemts izsaukums uz Jelgavas novada Svētes pagastu, kur ugunsgrēks izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka otrā stāva istabā deg sadzīves mantas 20m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās ēkas izglāba vienu cilvēku. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās 9 cilvēki. Plkst. 22.10 ugunsgrēks likvidēts.

Naktī uz sestdienu plkst.  00.05 saņemts izsaukums uz Vēja ielu Rīgā, kur ugunsgrēks izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka pirmā stāva dzīvoklī deg dzīvoklis 15m2 platībā. No piedūmotā dzīvokļa ugunsdzēsēji glābēji izglāba vienu cilvēku, kuru nodeva NMPD mediķiem. Plkst.1.59 ugunsgrēks likvidēts.

Sestdien pēc plkst. 15.00 saņemts izsaukums Alūksnes novada Alsviķu pagastu, kur, makšķerējot no laipas, ūdenī bija iekritis cilvēks. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpes cilvēku izcēla un nodeva NMPD mediķiem, kuri konstatēja cilvēka nāvi.

Svētdien plkst. 22.39 saņemts izsaukums uz Jēkabpils novada Elkšņu pagastu, kur mežā apmaldījies cilvēks. Izmantojot autocisternas skaņas un gaismas signālus, cilvēkam norādīts pareizais virziens izejai no meža.

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sodrēji ēkas dūmvadā, sadzīves mantas, puķu pods, lapu kaudze, salmu ruļļi, niedres, kūla, kūdra, koks, meža zemsedze,  elektrības sadales skapis, elektrības stabs, sešas vieglās automašīnas, mikroautobuss, kravas konteiners, balkons, siltumnīca, saimniecības ēka, pirts, divas neapsaimniekotas ēkas, dārza māja, divas dzīvojamās mājas un četros gadījumos dega bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Sabiedrība

Foto:Flickr.com/ Roger Ahlbrand/CC

Jāņu dienā noticis traģisks negadījums

  Kā vēsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Jāņu dienā, 24. jūnijā, no kāda dīķa Trapenes...

Aija un Līga divatā gatavo Jāņu gardumus daudzu Anglijas latviešu galdiem – VIDEO

  Lielbritānijā dzīvojošajiem latviešiem celt Jāņu galdā īstu latviešu ēdienu ir goda lieta. Taču ne vienmēr...

“Iziešu pie vīra un te palikšu!” – ukrainiete Juļa cer, ka viņas Jāņu nakts vēlēšanās piepildīsies – VIDEO

  Daudzās Latvijas sētās šogad Jāņus svin arī no kara atbēgušie ukraiņi. LTV filmēšanas grupa devās...

Liela nelaime notikusi Gaujā pie Cēsīm; nu peldēties tur liegts

  Jau vairākas dienas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki turpina meklēt trešdien Gaujā pazudušo vīrieti....

Nopietns brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par sestdien, 25. jūnijā, gaidāmo laiku. Brīdinājums...
Foto:Flickr.com/Michel Filion/CC

Līgo vakarā notikusi traģēdija

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēts 121 ceļu satiksmes negadījums, kuros cietuši 30 cilvēki un viens gājis...

Horoskopi un Testi

Foto:Pexels.com/Tarek Ansary/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. jūnijs

  Šo dienu varētu raksturot kā diezgan aktīvu un veiksmīgu. Ļoti svarīgi šodien izmantot savu enerģiju...
Foto:Elīna Lūse-Mūrniece/BrīvBrīdis.lv

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. jūnijs

  Izmanto savu personīgo šarmu - tad solās būt panākumi un komunikācija ar cilvēkiem patīkamāka. Otrajā...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. jūnijs

  Šī diena izrādīsies produktīva dažādām iepriekš pārdomātām un izskaitļotām darbībām. Godīgas un apdomīgas rīcības novedīs...
Foto:Flickr.com/Feggy Art/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. jūnijs

  Šī diena būs piemērota uzdevumiem, kas saistīti ar mājas dzīvi. Šodien objektīvi varēsi novērtēt savu...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. jūnijs

  Šodien negatīvisms nav pieņemams pat vismazākajās tā izteiksmēs. Dari visu tā, lai smaids un optimisms...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. jūnijs

  Šodien kopumā vajadzētu mēģināt aizmirst par materiālismu. Šodien lielākie panākumi gaidāmi tiem, kuri rūpējas nevis...

Mājai un Dārzam

Nopietns brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par sestdien, 25. jūnijā, gaidāmo laiku. Brīdinājums...

Sinoptiķi pirms Jāņiem atklāj, kad gaidāms pirmais karstuma vilnis

  Tuvākās dienas anticiklona ietekmē būs saulainas un sausas, bet gaisa temperatūra pakāpeniski paaugstināsies. Jaunnedēļ gaidāms...

Parādās pavisam jaunas ziņas par laiku turpmāk

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā īsi ieskicējis laika prognozi turpmākajām dienām. "Turpmākās dienas Latvijā būs...