Viena no lietotas automašīnas iegādes priekšrocībām ir būtisks izmaksu ietaupījums. Jaunu automašīnu vērtība pirmajos gados strauji pazeminās, tās kļūst krietni mazvērtīgākas, jau izbraucot no dīlera salona. Bet pērkot lietotu automašīnu, jūs izvairāties no amortizācijas līknes strauji krītošās daļas. Proti, jūs varat iegādāties tikai dažus gadus vecu automašīnu ar salīdzinoši mazu nobraukumu par daļu no jaunas automašīnas cenas.

1. Zemākas apdrošināšanas prēmijas

Izpētīts, ka apdrošināšanas prēmijas lietotām automašīnām parasti ir zemākas nekā jaunām automašīnām. Lietotas automašīnas jau ir izgājušas visstraujāko nolietojuma periodu, to vērtība ir zemāka, līdz ar to arī ir zemākas ilgtermiņa apdrošināšanas izmaksas.

2. Izdevīgāka apkope

Jaunās automašīnas bieži tiek aprīkotas ar jaunākajām tehnoloģijām, taču var radīt arī lielākas uzturēšanas izmaksas, īpaši – garantijas laikā. Savukārt lietotām automašīnām var būt mazāki uzturēšanas izdevumi, jo ir novērsti jebkuri sākotnējie ražošanas defekti, un automašīnas uzticamība un veiktspēja jau ir pierādīta.

3. Izvēļu daudzveidība

Lietotu automašīnu tirgus piedāvā plašu izvēli. Neatkarīgi no tā, vai jūs interesē konkrēta marka un modelis vai meklējat transportlīdzekli noteiktā budžeta diapazonā, pastāv ļoti liela iespēja, ka jūs atradīsiet lietotu automašīnu, kas atbilst jūsu vajadzībām.

4. Mazāks stress

Jaunu automašīnu vērtība pirmajos īpašumtiesību gados var strauji samazināties, radot īpašniekiem finansiālu stresu. Pērkot lietotu automašīnu, jums nav tik daudz jāuztraucas par nolietojumu, jo jūs neņemat sākotnējo vērtību. Faktiski labi uzturētas lietotas automašīnas bieži var diezgan labi saglabāt savu vērtību, to vērtība var ar laiku pat pieaugt. Bez tam, likums aizsargā gan jaunu, gan lietotu auto pircēju.

Kā iegādāties lietotu automašīnu, izmantojot aizdevumu

Ja jums nav skaidras naudas, lai uzreiz iegādātos lietotu automašīnu, aizdevums auto iegādei ir praktisks risinājums pirkuma finansēšanai.Piemēram, izmantojot bondora.lv. Šeit ir īss pārskats par to, kā iegādāties lietotu automašīnu, izmantojot aizdevumu:

  • Novērtējiet savu budžetu: nosakiet, cik daudz jūs varat ērti tērēt par automašīnu katru mēnesi. Tas ietver ne tikai kredīta maksājumus, bet arī apdrošināšanu, apkopi un degvielas izmaksas.
  • Pārbaudiet savu kredītreitingu: labs kredītreitings var palīdzēt nodrošināt labāku procentu likmi jūsu automašīnas aizdevumam. Iegūstiet sava kredītvēstures ziņojuma kopiju un atrisiniet problēmas, kas var ietekmēt jūsu rezultātu.
  • Ņemiet aizdevumu: dažādi aizdevēji, piemēram, bankas, krājaizdevu sabiedrības un tiešsaistes aizdevēji, piedāvā automašīnu aizdevumus. Salīdziniet procentu likmes, aizdevuma noteikumus un visas ar aizdevumu saistītās maksas. Tas palīdzēs jums atrast visrentablāko iespēju.
  • Saņemiet iepriekšēju apstiprinājumu: kad esat atradis piemērotu aizdevuma piedāvājumu, saņemiet aizdevuma iepriekšēju apstiprinājumu. Tas nodrošinās skaidri saprotamu budžetu automašīnas iepirkšanai un padarīs procesu raitāku.
  • Lietotu automašīnu izpēte un pārbaude: pirms lēmuma pieņemšanas izpētiet dažādus zīmolus un modeļus un pārbaudiet lietotās automašīnas, kuras jūs interesē. Apsveriet tādus faktorus kā nobraukums, apkopes vēsture un iespējamās problēmas.
  • Vienojieties par cenu: vienojieties ar pārdevēju. Iepriekš apstiprināts aizdevums var sniegt jums priekšrocības sarunās, jo rāda, ka esat nopietns pircējs.
  • Aizdevuma pabeigšana: Kad esat norēķinājies par automašīnu un vienojies par cenu, pabeidziet aizdevumu ar izvēlēto aizdevēju. Rūpīgi izlasiet noteikumus un nosacījumus un pārliecinieties, ka saprotat līgumu.
  • Pabeidziet pirkumu: kad aizdevums ir, pabeidziet auto iegādi. Pārliecinieties, ka esat ieguvis visus nepieciešamos dokumentus, arī pārdošanas rēķinu.

Noslēgumā jāsaka, ka lietotas automašīnas iegāde var būt prātīga un rentabla izvēle, kas sniedz daudzas priekšrocības, piemēram, ietaupījumu, zemākas apdrošināšanas prēmijas un plašu iespēju klāstu.

Iepriekšējais rakstsMagoni pamatīgi samulsina Toļika rīcība
Nākamais rakstsBērns no rītiem čammājas. Vai un kā motivēt viņu kustēties ātrāk?