Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 21.jūnija plkst. 06.30 līdz 22.jūnija plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 83 izsaukumus – 34 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem seši bija meža ugunsgrēki, 36 uz glābšanas darbiem, bet 13 izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar Amatas novadā ugunsdzēsēji glābēji no dīķa izcēla bojāgājušu cilvēku un nodeva Valsts policijas darbiniekiem. Savukārt šorīt Rēzeknes novadā dzīvojamās mājas un šķūņa ugunsgrēkā bojā gājis cilvēks. Ugunsgrēkos šogad bojā gājuši 64 cilvēki, bet no ūdens izcelti 44 mirušie.

Šorīt plkst.06.37 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rīgā, piecstāvu mājā ar atklātu liesmu deg ceturtā stāva dzīvoklis 35m2 platībā.  No degošā dzīvokļa tika izglābts viens cilvēks. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies 10 iedzīvotāji. Plkst.08.09 ugunsgrēks tika lokalizēts un patlaban turpinās tā dzēšana.

Vakar plkst.16.51 VUGD saņēma izsaukumu uz Ādažu novadu, kur dega divstāvu dzīvojamā māja un blakus piebūvētās garāžas jumts kopumā 600m2 platībā. Notikuma vietā cieta četri cilvēki, tai skaitā viens ugunsdzēsējs glābējs, kas tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst.22.25 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.15.53 tika saņemts izsaukums uz Olaines novada Olaines pagastu, kur dega mežs un meža zemsedze 7000m2 platībā. Plkst.22.47 ugunsgrēks tika likvidēts. Dzēšanas darbos piedalījās arī Valsts meža dienesta (VMD) darbinieki.

Plkst.14.59 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Jaunciema 6.līniju Rīgā, kur dega mežs 7 hektāru platībā. Plkst.17.43 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika lokalizēts. Dzēšanas darbu laikā cieta divi ugunsdzēsēji glābēji, no kuriem viens pēc NMPD mediķu apskates darbu notikuma vietā turpināja, bet otrs tika nogādāts ārstniecības iestādē. Dzēšanas darbos piedalījās arī VMD darbinieki. Īsi pirms pusnakts saistībā ar bīstamību darbi notikuma vietā tika pārtraukti un šorīt plkst.04.53 VUGD ugunsdzēsēji glābēji dzēšanas darbus atsāka.

Plkst.13.20 VUGD saņēma izsaukumu uz Inčukalna novadu, kur dega mežs 2000m2 platībā. Plkst.17.05 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika lokalizēts un dzēšanas darbus notikuma vietā turpināja VMD darbinieki.

Plkst.20.29 VUGD saņēma izsaukumu uz Carnikavas novadu, kur cilvēks uz piepūšamā matrača bija iepūsts jūrā. Tika iesaistīts Jūras spēku Krasta apsardzes dienests un cilvēku ar krasta apsardzes kuģi KA- 07 “Ausma” nogādāja krastā.

Aicinām būt atbildīgiem gan par savu, gan līdzcilvēku, īpaši bērnu, drošību, lai atpūta pie ūdens nepārvērstos traģēdijā!

Vakar plkst.16.46 VUGD saņēma izsaukumu uz Kārsavas novada Malnavas pagastu, kur no dzelzceļa cisternas augšējiem vārstiem noplūda sērskābe. VAS “Latvijas dzelzceļš” avārijas brigādes darbinieki no bojātām cisternām pārsūknēja 700 litrus vielas citā tvertnē. VUGD veica teritorijas norobežošanu un vilciena cisternu atsārņošanu un plkst.20.14 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Iepriekšējais rakstsKašera un Jāņa kāzas Dānijā izmaksājušas bargu naudu; Kašers vairs neklusē
Nākamais rakstsIesaka fotogrāfs: 6 idejas Līgo svētku mirkļu iemūžināšanai