Šogad apmeklētājus gaida daudz jaunumu. Lūk, kādi dārgakmeņi tevi gaida Čehijas pilīs

2024. gads tiek dēvēts par Hābsburgu gadu. Projekta mērķis ir atgādināt par dižciltīgo ģimeni, kurai bija nozīmīga ietekme visā Eiropā. Hābsburgu iecienītākās rezidences atrodamas arī Čehijā.

Hābsburgu gads Konopištes pilī oficiāli sāksies 19. maijā, kad no Prāgas uz Benešovu atbrauks īpašs tvaika vilciens ar Franča Ferdinanda grezno salonvagonu. Projekta kulminācija būs 24. augustā – Piļu naktī, kad dižciltīgo ģimeņu rezidences tiks atvērtas apmeklētājiem neparastās stundās (piemēram pusnaktī) un piedāvās neparastu programmu, parādot sevi kā dzīvības pilnas vietas. Programmā bus iekļautas nakts ekskursijas, senlaicīgu gardumu degustācija, apmeklēšana ar lampām un svecēm, teātra izrādes, koncerti, un citas atrakcijas.

Par godu Hābsburgu gadam Ploskovices pils atklās atjaunoto galveno maršrutu ar iespaidīgo reprezentatīvo stāvu. Velke Losinu pils atvērs apmeklētājiem Franča Ferdinanda māsas Elizabetes Amālijas privātos apartamentus, bet Bouzovas pils parādīs viesiem erchercoga Eižena Ferdinanda Hābsburga 19. un 20. gadsimta mijas privātās istabas.

Litomišlas itāļu renesanses stila pils, kas tika uzcelta 16. gadsimtā, ir viens no nozīmīgākajiem Čehijas arhitektūras pieminekļiem. Interjera dekorācijas atspoguļo baroka un neoklasicisma stilu mijiedabību. Istabu sienas rotā iluzoriskas Luija XVI stila gleznas. Mēbeles un istabu aprīkojums parāda 18. un 19. gadsimta dzīvesveidu. Ir saglabājies unikālais ģimenes teātris ar aizkulisēm no 1797. gada. Šogad tiks atklāts jauns maršruts, bet no jūlija viesi varēs apskatīt vēsturisko virtuvi un pils torni.

Lisices pils ir Morāvijas aizmirsts dārgakmens, kas atrodas uz ziemeļiem no Brno. Šī baroka ēka tika uzcelta renesanses ūdens cietokšņa vietā. Lielāko iespaidu atstāj bagātīgi iekārtotie oriģinālie interjeri, kas apmeklētājus iepazīstina ar nozīmīgas Morāvijas dižciltīgās dzimtas dzīvi.  Šogad Lisices pilī tika pabeigti darbi, kas saistīti ar dārza atjaunošanu, atbilstoši oriģinālajam projektam. Vienlaicīgi tika atjaunots unikāls piemineklis – vīģu audzēšanas telpa ar atveramo jumtu.

Jaunumi ir sagatavoti arī Dienvidčehijā. Čehu Krumlovas renesanses stila pils, kas atrodas kalnā virs pilsētas, ir otra lielākā (pēc Prāgas pils) Čehijā. Pilī noteikti apmeklējiet unikālo baroka teātri, kas kopā ar oriģināliem kostīmiem un skatuves aprīkojumu saglabājies līdz pat mūsdienām. Pils muzeja apmeklējums dod iespēju atgriezties dižciltīgo ģimeņu laikos, kā arī apskatīt lielisko pils dārgumu krātuvi. Ir vērts uzkāpt apaļajā pils tornī, lai apskatītu brīnišķīgo ainavu. Čehu Krumlovas pilī tika atjaunota „Bellaria” vasaras rezidence, bet Zelta Kroņa klosterī (klášter Zlatá Koruna) tiks atvērta burvīga baroka aptieka.

Lūk, kādi dārgakmeņi tevi gaida Čehijas pilīs

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsIevērojams skaits autovadītāju saņēmuši sodu par nepareizu auto novietošanu stāvvietā
Nākamais rakstsPārmaiņas nav iespējams noslēpt – kas noticis ar Magoni?