Rīgas kārtības sargu Jaungada nakts bijusi visai raiba – ģimenes konflikti, neatļautas jauniešu ballītes, no pirotehnikas sprādzieniem pārbijušies un aizbēguši suņi, iereibuši svinētāji, dzērājšoferi un neadekvāts vīrietis ar cirvi

Rīgas pašvaldības policija Jaungada naktī piefiksējusi 85 notikumus saistībā ar ārkārtas stāvokļa pārkāpšanu, kā arī veiktas 87 personu pārbaudes, kuras atradās uz ielas no pulksten 22.00 līdz pulksten 5.00. Kopā uzsākts 51 administratīvo pārkāpumu process.

 

31.decembrī īsi pirms 22.00 Rīgas pašvaldības policijas Ziemeļu pārvaldes darbinieki saņēma informāciju par kādu pārbijušos suni Tvaika ielā, kurš ieskrējis Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta transportlīdzeklī. Notikuma vietā mediķi pastāstīja, ka pirotehnikas sprādzienu laikā pēkšņi operatīvajā transportlīdzeklī ieskrējis un noslēpies nezināms suns. Mājdzīvnieks aizvests uz policijas operatīvo transportlīdzekli. Vienlaikus informācija nodota Dzīvnieku Policijai, kuras darbiniekiem izdevās nolasīt sunim implantēto mikroshēmu. Tomēr datu pārbaudes laikā atklājās, ka piereģistrēts ir tikai čips, savukārt ziņas par suņa saimnieku nav pievienotas. Līdz ar to suni nācās nogādāt patversmē.

Jāpiebilst, ka 1.janvārī pulksten 2.52 Rīgas pašvaldības policijas Zemgales pārvaldes darbinieki saņēma vēl vienu izsaukumu saistībā ar noklīdušu suni. To Rostokas ielā bija ievērojušas divas personas, kuras suni noķēra un izsauca policiju. Arī šajā gadījumā neizdevās noskaidrot suņa saimnieku. Tomēr ievērots, ka sunim ir kakla siksna ar žetonu – uz tā norādīts vārds “Klāva”. Līdz ar to suns nogādāts Dzīvnieku patversme “Ulubele”, kur gaidīs atsaucamies saimnieku.

31.decembrī pulksten 22.20 Rīgas pašvaldības policijas Ziemeļu pārvaldes darbinieki Jaunciema gatvē apturēja kādu automašīnas vadītāju. Pārrunu laikā vadītājs skaidroja, ka braucis no turpat netālu esošā pārtikas veikala. Tomēr ņemot vērā, ka tirdzniecības vietas darbu beidza pulksten 21.00, vīrieša stāstītais likumsargus nepārliecināja. Pēc brīža vīrietis mainīja savu versiju, atzīstot, ka bijis ciemos pie drauga. Vīrietim piemērots naudas sods 20 eiro.

Kāda cita Rīgas pašvaldības policijas Ziemeļu pārvaldes autopatruļa pulksten 22.33 Sniega ielā pamanīja manāmi iereibušu vīrieti, kurš knapi spēja noturēties uz savām kājām. Pārrunu laikā atklājās, ka vīrietis, neskatoties uz ciemošanās aizliegumu, bijis pie drauga. Notikuma dienā abi lietojuši grādīgos dzērienus. Ņemot vērā personas reibuma pakāpi, likumsargi nolēma viņu aizvest līdz mājām.

Savukārt pulksten 23.25 Rīgas pašvaldības policijas Latgales pārvaldes darbinieki devās uz Nīcgales ielu, kur uz ielas sastapti divi agresīvi vīrieši. Pārrunu laikā abi kungi skaidroja, ka viņus personīgi neviens neesot informējis par komandantstundu, tāpēc valstī noteiktie ierobežojumi neattiecoties uz viņiem. Tāpat noskaidrots, ka abi plānojuši doties uz privātu ballīti. Abām personām piemērots 50 eiro naudas sods.

Vēlāk Rīgas pašvaldības policijas Latgales pārvaldes darbinieki saņēma informāciju par neatļautu pulcēšanos Salnas ielā. Ziņotāji skaidroja, ka pirms brīža pāris personas, neskatoties uz Pirotehnikas likumā noteikto aizliegumu, izšāvušas raķetes daudzdzīvokļu namu pagalmā. Policisti notikuma vietā sastapa divus vīriešus. Izjautājot personas par pirotehnikas lietošanu, abi paskaidroja, ka iznākuši no mājokļa tikai paskatīties salūtu un nezinot, kurš pagalmā izšāvis raķetes. Datu pārbaudes laikā atklājās, ka viens no viņiem ir izsludināts meklēšanā. Saistībā ar valstī noteikto ierobežojumu pārkāpšanu personām piemērots sods 40 eiro apmērā. Savukārt meklēšanā izsludinātais vīrietis nogādāts tuvākajā Valsts policija iecirknī.

Pāris minūtes vēlāk Rīgas pašvaldības policijas Ziemeļu pārvaldes darbinieki saņēma informāciju par kādu kautiņu vienā no Čiekurkalna dzīvokļiem. Notikuma vietā noskaidrots, ka divi pāri nolēmuši kopīgi nosvinēt svētkus. Aizliegtās ciemošanās laikā starp sievietēm izcēlies konflikts, kura laikā abas ķērušās pie dūru vicināšanas. Visbeidzot kungi nolēmuši iesaistīt policiju. Visām personām par valstī noteikto ierobežojumu pārkāpumiem piemēroti naudas sodi 50 eiro apmērā.

Nedaudz vēlāk Rīgas pašvaldības policijas Operatīvās vadības un drošības uzraudzības pārvaldes darbinieki Krišjāņa Valdemāra ielā pamanīja kādu nepārliecinošu automašīnas vadītāju. Aizdomās, ka transportlīdzekļa vadītājs ne tikai neievēro komandantstundu, bet arī pie automašīnas stūres sēdies alkohola reibumā, transportlīdzekļa vadītājs apturēts. Uz notikuma vietu izsaukti Valsts policijas darbinieki. Veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā, kuras laikā policistu aizdomas apstiprinājās. Darbu notikuma vietā turpināja Valsts policija.

Ar pavisam negaidītu situāciju sastapušies Rīgas pašvaldības policijas Vidzemes pārvaldes darbinieki, kuri, patrulējot Teikā, pamanīja uz ielas vīrieti ar cirvi. Likumsargi vīrieti vairākas reizes uzrunāja, taču neko konkrētu no viņa neizdevās noskaidrot. Neadekvātajam kungam vairākas reizes dots rīkojums nomest cirvi, taču viņš mēģināja turpināt savu ceļu pa Teikas ielām. Policistiem vīrieša apturēšanā nācās pielietot elektrošoka pistoli. Pēc aizturēšanas uz notikuma vietu izsaukts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests. Policistu pavadībā vīrietis nogādāts Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā.

Rīgas pašvaldības policijas redzeslokā nonākuši arī daudzi citi salīdzinoši nenozīmīgi pārkāpumi. Lielākoties personām izteikti mutiski aizrādījumi vai piemēroti minimālie naudas sodi, bet tikai dažos gadījumos policisti piemērojuši sodus līdz 100 eiro.

Sabiedrība

Domāja, ka viņu izjoko: Rīdziniece paklausa vīramātei un tiek pie pilnīgi jauna auto!

  Vietējā “top!” organizētajā rudens loterijā izlozēta galvenā balva – jauna automašīna Volkswagen Taigo. Uzvarētāja ir...

Pirmajā Adventē sevi mūzikā piesaka dziedātāja Karlīne Anna Ērgle un kopā ar Agnesi Rakovsku izdod singlu “Bērnība”

Svētdien, 27. novembrī, kas šogad ir Pirmā Advente, ar sirsnības un sajūtām piepildītu dziesmu “Bērnība”...

Vairāki latvieši sestdien tikuši pie lielām naudas summām

  Tradicionāli, atzīmējot valsts svētkus, norisinājās iemīļotā Simtgades loterijas 100 000 eiro papildspēle. Arī šogad TV šova SuperBingo laikā četri veiksminieki sadalīja 100...
Foto:Flickr.com/Christian Korsager /CC

Izskan brīdinājums daļai “Swedbank” klientu

  Swedbank brīdina klientus-uzņēmējus – novērojams pieaugums krāpšanā ar viltotiem rēķiniem. Krāpnieki sākuši viltot rēķinus, nomainot sadarbības...
Foto:Pexels.com/George Becker/CC

Nedēļa sākusies ar pagalam traģiskām ziņām

  Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 25.novembra plkst. 6.30 līdz 28.novembra plkst. 6.30,...

Sinoptiķis Bricis atklāj, cik ilgi decembrī varētu saglabāties sals; prognozē turpmāko

  Ziema vēl tikai nupat sākusies, bet brīvdienās sniega un apledojuma dēļ Latvijā notika daudz smagu...

Horoskopi un Testi

Foto:Wallpaperbeta.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. novembris

  Šo dienu raksturos optimistiska attieksme. Vari drosmīgi uzņemties lietas, kas vienmēr šķitušas neērtas. Nešaubies par...

Tavs HOROSKOPS veiksmīgam DECEMBRIM

  Klāt gada pēdējais mēnesis. Ielūkosimies zvaigznēs, lai uzzinātu, ko tās mums paredzējušas!   AUNS Zvaigznes paredz, ka decembra...
Foto:Australiaentertains.com.au

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. novembris

  Šajā dienā tev nevajadzētu padoties nepamatotam pesimismam. Ja tu ļausies īgnumam, vienkārši nevarēsi gūt panākumus....
Foto: Let Ideas Compete/Flickr.com/cc

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 28. novembris – 4. decembris

  Straujiem soļiem tuvojamies 2022. gada beigām - novembra pēdējā nedēļa ir klāt, un arī decembra...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. novembris

  Šis būs labs brīdis radošām lietām. Padomā, kā vari padarīt pasauli ap sevi gaišāku un...
wallpapersis.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. novembris

  Šī diena var atgādināt braucienu pa "amerikāņu kalniņiem". Kādā brīdī, kad šķitīs, ka panākumi jau...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķis Bricis atklāj, cik ilgi decembrī varētu saglabāties sals; prognozē turpmāko

  Ziema vēl tikai nupat sākusies, bet brīvdienās sniega un apledojuma dēļ Latvijā notika daudz smagu...

Latvijai tuvojas vēl aukstākas gaisa masas – laika prognoze 7 dienām!

  Šajā nedēļā laiks būs lielākoties mākoņains, brīžiem arī snigs un sniega sega kļūs vēl par...
wallpapersten.com

Decembra sākumā laiks jūtami mainīsies

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā īsi ieskicējis prognozes par turpmāk gaidāmo. "Pagājušā gada decembra sākumā...