Laikraksts “Kurzemes Vārds” 4. decembra numurā atskatās uz 15 gadus seniem traģiskiem notikumiem Liepājas pusē. Durbes novada Vecpils pagastā 2004. gada 19. decembrī, tumšā svētdienas vakarā, no Rīgas – Liepājas šosejas noslīdēja un dīķī iegāzās automašīna Ford Mondeo, kurā brauca Siliņu ģimene. Visi četri mašīnā esošie cilvēki gāja bojā.

Šāds atskats nav bez iemesla, jo pirmdienas rītā Madonas pusē dīķī ieslīdēja un uz jumta apgāzās VW mikroautobuss ar sešiem cilvēkiem – tikai abi priekšā sēdošie izkļuva laukā, pārējie četri noslīka. Automašīna, kas iegāzusies ledainā ūdenī, turklāt vēl uz jumta, patiesi var kļūt par nāvējošu slazdu. Tā tas notika arī jau minētajā negadījumā Vecpils pagastā.

Tētis, mamma un divi bērni (17 un 24 gadus veci) nespēja izkļūt no auto, lai gan dīķa dziļums bijis vien nedaudz vairāk par pusmetru. Tuvējo māju saimniece Ausma vasarās pie dīķa uz akas novieto trauku ar ziediem, pieminot bojāgājušos. Viņa atceras, ka ceļš toreiz bijis slidens, naktī nedaudz uzsnidzis. Tolaik drošības barjeru šosejas līkumā nav bijis, tās uzstādītas vien pēc nelaimes. Tagad šajā vietā abos virzienos ir arī ātruma ierobežojums 70 km/h.

Saimniece atceras, ka līdz barjeru uzstādīšanai notikušas pat vairākas avārijas, kad mašīnas iebraukušas dīķī, pēc tam vairs ne.

Laikraksts “Neatkarīgā” pirms 15 gadiem vēstīja, ka ekspertīzē noskaidrots – visi ģimenes locekļi noslīkuši. Iespējams, kādu būtu izdevies izglābt, ja vien piestājušie ziņkārīgie uzreiz būtu mēģinājuši to darīt. Pirmā glābēju automašīna ieradusies aptuveni 40 minūtes pēc nelaimes. Kad auto izcēla, noskaidrojās, ka jumts bijis deformēts un daļēji atradās dīķa gultnē, līdz ar to durvis atvērt iekšā sēdošajiem vairs nav bijis iespējams.

Pirms 15 gadiem laikrakstam “Diena” Ausma stāstīja, ka visu nakti raudājusi un pārdzīvojusi. Ja būtu bijusi klāt, kad mašīna tikko iekrita dīķi, tad pati būtu bridusi iekšā un mēģinājusi glābt, viņa stāsta. Taču bijis skaidrs, ka tur vairs nav ko glābt.

Savukārt 2012. gada janvārī Krāslavas pusē līdzīgā negadījumā bojā gāja septiņi jaunieši. Pirmā janvāra naktī septiņi jaunieši, atrodoties vienā automašīnā, no Izvaltas devušies uz blakus esošo Šķeltovas pagastu, lai izklaidētos jaungada nakts diskotēkā. Jauniešu ceļš apstājās straujā līkumā – nespējot novaldīt automašīnu, tā ievēlās upē. Diemžēl visi jaunieši šajā negadījumā gāja bojā noslīkstot.

 

Sabiedrība

Šausmīgi notikumi sestdien risinājušies Mārupes pusē

  Mārupes novadā sadzīviska strīda laikā tiek nogalināta sieviete, vēsta Valsts policija. Šā gada 12. septembrī ap...
Foto:Ekrānšāviņš

Baiss atradums privātmājā Daugavpils pusē; policija rīkojas nekavējoties

  16. septembrī Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Daugavpils iecirknis saņēma informāciju, ka Tabores pagastā, kādā...
NMPD

Pašizolācija jāievēro, arī iebraucot no Lietuvas

  Ņemot vērā saslimšanas ar Covid-19 pieaugumu, iebraucot Latvijā no Lietuvas, cilvēkiem būs jāievēro pašizolācija. Prasība...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. septembris

Šo dienu labāk pavadīt vientulībā vai ar saviem vistuvākajiem cilvēkiem, kuriem patiesi uzticies. Spēsi strādāt...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 19. septembris

Romantiskajā dzīvē dominēs praktiskums, kas atsevišķos gadījumos nāks tikai par labu. Emocionāli jutīsies droši un...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 18. septembris

  Tev priekšā ir pārsteigumu pilna diena! Prāts valdīs pār sirdi, kā rezultātā ik viens būs...

Mājai un Dārzam

Pexels

Brīdina par laiku naktī

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši brīdinājumu par laiku naktī uz piektdienu. 17-18.09.2020. nakts...
jackeeholder.com

Parādās jauna informācija par nākamnedēļ gaidāmo laiku

  Pēc vētrainās ceturtdienas nedēļas izskaņā no rietumiem pakāpeniski sāks pastiprināties anticiklona ietekme. Līdz ar to...

Vētras sākumposmā šorīt Rīgā pavēries fantastisks skats – VIDEO

  "Šodien ne tikai vējains un lietains, bet rīta pusē pāri Rīgai spīdēja spoža varavīksne." vēsta...