Anna, Jūlija, Jurijs, Aļona –  šie ir tikai daži no Ukrainas kara bēgļiem, kas patvērumu pašlaik atraduši Mālpilī, vēsta “360TV Ziņneši”.  Mālpilieši raduši iespēju ukraiņiem palīdzēt dažādos veidos, arī atrast darbu

Mālpils internātskola pašlaik ir 38 gadus vecās harkivietes Annas mājvieta. Sieviete bēga no kara, līdzko krievu pirmās raķetes nokrita Ukrainā. Meita mācās Mālpils skolā, bet pašai Annai, kas Ukrainā iepriekš strādāja par biroja administratori, nu Mālpilī nācās meklēt citu nodarbi – viņas smaids sveicina mālpiliešus vietējā veikalā.

Savukārt 5.martā būs apritējuši tieši divi gadi, kopš Jūlija ar dēlu steigā pameta Harkivu, mašīnā saliekot vien pašas nepieciešamākās mantas. Līdzīgi kā Annas meitas, arī Jūlijas dēls esot ļoti labi iejuties Mālpilī – mācās vietējā skolā, apguvis latviešu valodu un ieguvis draugus.

Pati Jūlija līdz karam Harkivā nodarbojās ar nagu apgleznošanu, viņas mākslinieces talantu ievērojuši arī mālpilieši, kas palīdzēja atrast iespēju sievietei realizēties arī šeit.

Kā kara bēgļi no Ukraina iejutušies Mālpilī un cik viegli bijis atrast darbu, skaties sižetā. Mālpilieši raduši iespēju ukraiņiem palīdzēt dažādos veidos, arī atrast darbu

 

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X 

Iepriekšējais rakstsIzsolē Ukrainas atbalstam savākta iespaidīga summa
Nākamais rakstsBezmaksas proteīns “roltonā” – ko darīt, ja nūdelēs peldas kukainis?