Uzzini vairāk par modes klasiku – mazo melno vakarkleitu! 

Mazās melnā vakarkleitas silueti gadsimta laikā ir mainījušies un variējušies tik tiešām dažādi, taču tā nekad nav izgājusi no modes un vēl joprojām tiek uzskatīta par katras sievietes garderobes must-have, kas spēs glābt no problēmas „nav ko vilkt mugurā” vienmēr un visur. Jāatrod tikai savam augumam, pasākumam un individuālajām stilam atbilstošais variants!

 

 

„Kad mazā melnā vakarkleita ir kārtībā, nekas to vairs nevar aizstāt.”

/Volisa Simpsone/

 

liitle-black-dresses-assort

 

Pirms Koko Šanele (Coco Chanel) – modes industrijas revolucionāre, kurai pateicoties dāmām beidzot tika ļauts iedegums, modē ienāca jūrnieku stils (kas modē ir arī visas pēdējās sezonas!) un mokošās korsetes nomainīja brīva piegriezuma apģērbs, –  20. gados bija ieviesusi mazo melno vakarkleitu, melnas kleitas, protams, gan tika nesētas, taču melnā krāsa sievietēm bija aktuāla drīzāk sēru tērpiem.

Šanele arī ar mazo melno vakarkleitu atņēma apģērba izvēlei šķirisko piederību, uzskatīdama, ka melns nav valkājams tikai sērās. Mazajā melnajā vakarkleitā ikvienai sievietei bija ļauts izskatīties un justies elegantai un skaistai. Turklāt bez liekiem tēriņiem, kas nebija mazsvarīgi pēckara laikā. Atbilstoši situācijai svētkiem tik šūtas kleitas no samta un mežģīnēm, ikdienai – vilnas vai džērsija. Šaneles radītās kleitiņas dizains bija tik pilnīgs savā elegancē un vienkāršībā, ka 1926. gadā, publicējot Šaneles mazās melnās vakarkleitas skices, Amerikas modes žurnāls Vogue to nodēvēja par „Šaneles fordu” – kleitai prognozēja tieši tik pat grandiozus panākumus un ilgu popularitāti kā automašīnas zīmolam Ford.

Pati Koko Šanele savu radīto ģērbu uzskatīja par tik elegantu un vienlaikus šiku perfektajā vienkāršībā, ka pat nepieļāva domu – kāds būtu spējīgs radīt ko līdzīgu (Šaneles augstprātība bija leģendāra jau toreiz, jo, kā uzskatīja pati modes māksliniece, mode – tā ir viņa!). Šanele par nemirstošām modes vērtībām padarījusi arī divdaļīgo kostīmu, pērļu virtenes un zelta ķēdīšu aksesuārus.

 

chanel1-600x419

 

 

Savukārt, 50. gados, kad cilvēku brīvo laiku strikti noteica sociālie kodi un populāras bija koteiļballītes, mazā melnā vakarkleita atdzima kā klasiska koteiļkleita – alternatīva raibiem tafta vai zīda Čo-Čo-sanas tērpiem. Mazās melnās vakarkleitas variantus piedāvāja arī tādi modes dizaineri kā Kristians Diors (Dior) un Grē kundze (Madam Grès)

 

lbd03

 

Lai arī 1961. gadā, kad tika filmēta leģendārā filma Brokastis Tifānijā (Breakfast at Tiffany`s) ar Odriju Hepbernu (Audrey Hepbrun) titullomā, mazā melnā vakarkleita modes pasaulē bija ieņēmusi jau stingru pozīciju, filmas Brokastis Tifānijā unSabrina (Sabrina) tērpu modes dizaineram Živenšī (zīmols Givenchy) izdevās to atkal no jauna atsvaidzināt un padarīt par leģendu – gluži tāpat kā Odrija Hepbrenas trauslais augums un neizsmeļamais šarms. 60. gados mazās melnās vakarkleitas garums atbilstoši modes tendencēm kļuva arī arvien īsāks, jo gados jaunas sievietes deva priekšroku mini kleitām un slaido kāju demonstrēšanai, bet modes dizaineri to arī ņēma vērā un kleitas arvien vairāk saīsināja. Tāpat arī kleitām tika veidoti šķēlumi un atkailināta plecu daļa. 

 

lbd04

 

Lai arī 70. un 80. gados aktuālā disko kultūra modē nesa košas, spilgtas krāsas, dažādus rakstus un krāsainas apdrukās, kas nenāca par labu melnās mazās vakarkleitas popularitātei, melnu kā savu krāsu izvēlējās kāda spēcīga subkultūra – panki. Šoreiz gan elegantā mazā melnā kleitiņa tika absolūti pārveidota ar šķēru, saspraužamo adatu un dažādu netradicionālu aksesuāru palīdzību. 

 

goti

Visbeidzot – mazā melnā vakarkleita svin savu uzvaras gājienu un sieviešu un pasaulslavenu modes dizaineru atzinību vēl joprojām arī mūsdienās – 21. gadsimtā. Nereti šobrīd kā mazo melno vakarkleitu uztver klasisku kleitu, kas perfekti piestāv valkātājai, un krāsai par vairs nav nozīmes – sarkana, balta, melna. Mazās melnās vakarkleitas veiksmes noslēpums slēpjas elegancē, bet tajā pašā laikā nenoliedzamajā praktiskumā, kas atvieglos jebkuras sievietes dzīvi.

Grūti iedomāties vēl kādu apģērba gabalu, ko var piemērot visdažādākajiem pasākumiem! Uzvelkot uz kleitiņas klasisku žaketi un pērļu virteni – lielisks variants biznesa lēdijai. Spilgti sarkana lūpu krāsa un augstpapēžu kurpes, elegants clutch – tu esi gatava saviesīgai ballītei vai randiņam restorānā. Silts un ērts kardigans vai ādas jaciņas un ērtas baleta kurpītes – brīnišķīgsoutfits pastaigai ar draudzenēm.

Ja tavā garderobē vēl nav mazās melnās vakarkleitas, bet šis raksts tevi iedvesmoja tādu iegādāties, tad atceries, ka svarīgi pievērst uzmanību fasonam un auduma kvalitātei, jo šis tik tiešām ir tā vērts ieguldījums. Kleita uz tava auguma jāizskatās perfekti, bet tajā pašā laikā vienkārši un atturīgi – tas Ja tavā garderobē vēl nav mazās melnās vakarkleitas, bet šis raksts tevi iedvesmoja tādu iegādāties, tad atceries, ka svarīgi pievērst uzmanību fasonam un auduma kvalitātei, jo šis tik tiešām ir tā vērts ieguldījums. Kleita uz tava auguma jāizskatās perfekti, bet tajā pašā laikā vienkārši un atturīgi – tas ir mazās melnās kleitas universalitātes noslēpums. Pats galvenais – atcerēties, ka mazā melnā vakarkleita ir perfekts fons aksesuāriem, kas palīdzēs izveidot piemērotu tēlu jebkurai situācijai. 

 

LŪK, ARĪ DAŽI MŪSU PIEDĀVĀTIE VARIANTI:

 

Klasisks piegriezums un eleganti un kvalitatīvi aksesuāri tevi parādīs kā ar labu gaumi apveltītu dāmu.

 

Untitled (1)

 

 

Ballīte ar draugiem? Izvēlies nedaudz meitenīgāku un seksapīlāku kleitas piegriezumu, rotaļīgas, kičīgas kurpes un smalku somiņu, lai apburtu ikvienu sev apkārt. 

 

mmv1

Mīli krāsas un tevī ir nedaudz hipijbērna brīvības garšas mīļotājas? Ar košiem aksesuāriem un grimu mazā melnā kleita pārtaps par košu tērpu!

 

mmv3mmv2

 

Lielisks variants vintage un retro šarma cienītājai! Turklāt šāda stila cienītājas var variēt gan ar elegantajām klasiskajām laiviņām, gan baltām un rotaļīgām tenisa čībiņām. 

 

mmv4

 

Visbeidzot arī mazā melnā vakarkleita drosmīgākām sievietēm vai roka un Lady Gaga fanēm. 

 

mmv5

 

Vai tev ir mazā melnā vakarkleita?

Iepriekšējais rakstsKas patiesībā ir bārdainā Eirovīzijas uzvarētāja Končita Vursta?
Nākamais rakstsKā ātri un efektīvi sagatavot savu ķermeni pludmales sezonai?