Jau ziņots, ka šā gada jūlijā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē tika uzsākts kriminālprocess par iespējamu kukuļa došanu vakcinācijas centra amatpersonām par iespēju noformēt fiktīvu vakcinācijas sertifikātu. Izmeklēšanas laikā nostiprinot pierādījumus, šomēnes kriminālprocess nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu aizdomās turētu personu. Turpinot mērķtiecīgu darbu saistībā ar fiktīvas vakcinācijas gadījumiem, likumsargi cita, nesen uzsākta, kriminālprocesa ietvaros šonedēļ ir aizturējuši vēl četru personu grupu, kas tiek turēta aizdomās par saistību ar fiktīvu vakcināciju kādā medicīnas iestādē Rīgā.  

2021. gada 21. jūlijā pēc saņemta signāla no ārstniecības personāla Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (VP GKrPP ENAP) 2. nodaļā tika uzsākts kriminālprocess, kvalificējot izmeklējamo noziedzīgo nodarījumu pēc Krimināllikuma 326.3 panta pirmajā daļā (prettiesiska labumu došana) paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmēm par to, ka vīrietis piedāvāja vakcinācijas centra darbiniekiem kukuli par informācijas ievadīšanu par vakcīnas veikšanu un Covid-19 sertifikāta noformēšanu, personai neveicot vakcīnas injekciju. Jāatzīmē, ka kriminālatbildība personai iestājās jau no kukuļa vai prettiesiskas labuma piedāvājuma izteikšanas brīža.

Saistībā ar notikušo tika aizturēts 1974. gadā dzimis vīrietis, kurš izteica prettiesisku labuma piedāvājumu vakcinācijas centra darbiniekiem par to, lai viņu nevakcinējot, tiktu veikti nepatiesi ieraksti Covid-19 vakcinācijas dokumentācijā Covid-19 vakcinācijas sertifikāta saņemšanai.        Vīrietis ir atzīts par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 326.3 panta pirmās daļas – par prettiesiska labumu došanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Aizdomās turētajam vīrietim ir piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu.

Pierādījumi par šīs personas saistību ar inkriminētajām noziedzīgām darbībām (prettiesisku labumu piedāvāšanu) tika nostiprināti, un šī gada oktobrī krimināllieta tika nodota Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Tāpat turpinot mērķtiecīgu darbu, lai atklātu fiktīvas vakcinēšanas gadījumus, VP ENAP 2. nodaļas darbinieki, veicot operatīvā darbības, noskaidroja vēl kādu ārstniecības iestādi, kur iedzīvotāji par samaksu ieguvuši fiktīvas vakcīnas. Šonedēļ sadarbībā ar Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Speciālo uzdevumu bataljonu tika aizturēta četru personu grupa: 1962. gadā dzimusi sieviete un divas 1989. gadā dzimušas sievietes, kā arī 1969. gadā dzimis vīrietis. Viņu vidū ir viena medicīnas darbiniece, kā arī starpnieki naudas piegādes procesā un viena persona, kas saņēmusi fiktīvu vakcīnu. Veicot piecas kratīšanas, tika izņemta skaidra nauda – 9000 dolāru un vairāk nekā 6000 eiro, kas, iespējams, iegūti noziedzīgā ceļā. Trīs aizturētie, tostarp medicīnas darbiniece, šobrīd atrodas izolatorā un tiks lemts par drošības līdzekļu piemērošanu šīm personām. Savukārt vienai personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 326.2 otrās daļas un pēc Krimināllikuma 326.3 pirmās daļas – par prettiesiska labuma pieprasīšanu un pieņemšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, un par prettiesiska labumu došanu.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Valsts policija vērš uzmanību, ka saistībā ar iespējamu fiktīvu vakcināciju visā Latvijā ir uzsākti vairāki kriminālprocesi, kuros šobrīd notiek aktīva izmeklēšana. Katra saņemtā, vai policijas fiksētā informācija tiek rūpīgi pārbaudīta. Tāpat tiek apzināts to personu loks, kas, iespējams saņēmuši fiktīvas vakcinācijas sertifikātus.

Valsts policija atkārtoti aicina personas, kurām ir informācija par vakcinācijas fakta falsificēšanu, ziņot policijai. Tāpat pašas personas, kuras ir iesaistījušās šādās darbībās, policija aicina pašām labprātīgi pieteikties policijā un sadarboties ar izmeklētājiem! Atkarībā no konkrētas situācijas tiks izvērtēta likumā paredzētā iespēja atbrīvot šādas personas no kriminālatbildības.

 

 

 

Sabiedrība

“Harijs ir ticis šausmīgi izmantots” – Tramps nespēj klusēt par Meganu Mārklu

Donalds Tramps ir apsūdzējis Saseksas hercogieni par “necieņu” pret karalieni un karalisko ģimeni. Plašā intervijā...

Vēl 712 jauni Covid-19 gadījumi un 19 mirušie, tostarp četrdesmitgadnieks

  Ceturtdien saņemtas ziņas, ka aizvadītajā diennaktī atklāti 712 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, bet miruši vēl...

“Es nebiju iedomājusies, ka tā būs…” Olgas izgājiens Kasparu padara traku

  Sportista un uzņēmēja Kaspara Kambalas sieva Olga šā gada noslēgumā pirmo reizi pilnībā kaila stājās...

Diemžēl ceturtdienas rīts pienācis ar skumjām ziņām

  Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 1. decembra plkst. 06.30 līdz 2. decembra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un...

Žanis Magonei sagādājis jaunas nedienas, sieviete vēršas pēc palīdzības

  "STV" šova "Slavenības. Bez filtra" lielākas zvaigznes Magones vīram Žanim Šutovam ir aizliegums tuvoties gan...

Ko darīt, ja bērnu neielaiž veikalā bez pases vai ID-kartes? Skaidro tirgotāji!

  Arvien biežāk tiek saņemti satraukto bērnu vecāku zvani par to, ka tirdzniecības vietās, kas darbojas...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. decembris

  Šī diena izrādīsies diezgan labvēlīga, lai komunicētu ar draugiem. Tuvības sajūta ar cilvēkiem kļūs aizvien...
Foto:Flickr.com/Lesley Wilson/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. decembris

   Ko zvaigznes tieši tev vēsta par decembra pirmo dienu?   Auns Ar visu sparu metīsies jaunos darbos un...
Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. novembris

  Pirmā dienas  puse solās būt saspringta. Paaugstināsies neiecietība, katrs sīkums var izsist no līdzsvara. Otrajā...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. novembris

  Šai dienai nekal Napoleona plānus, bet uzstādi realizējamus mērķus. Ja kaut kas neizdodas, pie vainas...
Foto:Wallapapermani.eu

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. novembris

    Planētu mijiedarbība ir labvēlīga, lai demonstrētu savu šarmu un prasmes publiski. Sociālā saskarsme paies bez...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 29. novembris – 5. decembris

  Auns Ja esi dzimis Auna zīmē, šonedēļ uzmanību veltīsi savu solījumu izpildei attiecībā pret citiem, Auna,...

Mājai un Dārzam

Foto: Vilis Bukšs

Zināms, kāds laiks mūs sagaida DECEMBRĪ

  Latvijā pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs savā interneta blogā prognozē decembra mēnesī gaidāmos...

LATVIJA PUTEŅA VARĀ: Notikuši vairāki negadījumi, valsti pārklāj sniega sega – VIDEO, FOTO

  Apkopojam video un foto materiālus, kas tapuši puteņa laikā pirmdien un naktī uz otrdienu -...

Sinoptiķis Bricis nopietni brīdina: Šis būs spēcīgākais sniegputenis pēdējo gadu laikā

  Šonedēļ gaidāmi divi lieli puteņi - vieni no spēcīgākajiem pēdējo četru gadu laikā, pirmdienas rītā...