Kad Katerīna Hovarta (32) pirmo reizi paņēma rokās savu tikko dzimušo mazuli, viņas acis pārsteigumā iepletās. Un bija jau arī iemesls!

Sākumā tumšādainā sieviete, kuras saknes meklējamas Nigērijā, pat domājusi, ka ārsti kļūdījušies un viņai iedots cits bērniņš. Jaundzimušais bija pilnīgi balts! Lai gan mazuļa tētis ir baltais, ārsti apgalvo, ka šādā savienībā pilnīgi balts bērniņš var piedzimt tikai vienā gadījumā no miljona, īsāk – tas notiek ļoti, ļoti, ļoti reti.

Catherine-Howarth-MAIN

Notikušais šokējis arī dzemdību nodaļas personālu. “Vecmāte lūkojās uz mani, tad uz mazuli, tad atkal mani, nespējot tam noticēt,” britu mediji citē jauno māmiņu.

Tētis Ričards (34), kurš strādā medicīnas jomā, bija ne mazāk šokēts kā mamma. Viņš pilnīgi noteikti bija gaidījis, ka dēlam būs tumšāka āda. “Kad pirmo reizi ieraudzīju dēlu, sajutu prieku un atvieglojumu, ka ar viņu viss kārtībā. Nabassaite bija aptinusies ap kaklu, tāpēc viņa seja bija bāla.” Pēc pāris stundām seja atguva sārtumu, bet jaunie vecāki sprieda, ka mazulis ir ārkārtīgi līdzīgs tētim un ar izteikti bālu ādu. Mediķi apgalvo,ka puisēns saglabās šādu ādas toni, bet nav albīns.

Catherine-Howarth

“Par spīti sākotnējam šokam, mēs esam ļoti laimīgi,” atklājusi jaunā māmiņa, kura ikdienā strādā finanšu jomā.  “Ādas krāsai nav nozīmes, galvenais, ka mazais ir vesels,” piebildis tētis Ričards.

Pēdējos gados pasaulē fiksēti tikai divi šādi gadījumi – abi ASV, atklājuši ārsti. Tikmēr turpat Lielbritānijā pirms deviņiem gadiem kādā ģimenē piedzima divas dvīņu meitenītes – viena balta, bet otra tumšādaina.

 

Iepriekšējais rakstsPraktiski padomi: Kā sagatavot bērnu pirmajai dienai bērnudārzā?
Nākamais rakstsStundu laikā atļauts smēķēt! 5 dīvainākās skolas pasaulē