Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 9.decembra plkst.06.30 līdz 10.decembra plkst.06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 50 izsaukumus – 20 uz ugunsgrēku dzēšanu, 20 uz glābšanas darbiem, bet 10 izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst.08.56 VUGD saņēma izsaukumu Rīgā, kur 20m2 platībā dega dārza māja. Ugunsdzēsēji glābēji blakus ēkai atrada divus bojāgājušos, bet vēl vienu cietušo nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMPD) dienesta mediķiem. Plkst.10.31 dzēšanas darbi notikuma vietā tika pabeigti. Ēkā dūmu detektors nebija uzstādīts.

Plkst.20.22 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Jūrmalā, kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmajā stāvā dega dīvāns un sadzīves mantas 2m2 platībā. Veicot dzēšanas darbus, ēkā tika atrasts bojāgājis cilvēks. Plkst.23.34 ugunsgrēks tika likvidēts. Ēkā dūmu detektors nebija uzstādīts.

Plkst.03.38 VUGD saņēma izsaukumu Stopiņu novadā, kur divstāvu dzīvojamās mājā dega bēniņi un jumts 60m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās saviem spēkiem no ēkas evakuējas četri cilvēki. Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts plkst. 6.26. Ēkā dūmu detektors bija uzstādīts.

Šorīt plkst. 6.27 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Carnikavas novadu, kur ugunsgrēks izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg divstāvu dzīvojamā mājas fasāde un bēniņi 380m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās viens cilvēks. Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks lokalizēts plkst. 8.38 un patlaban turpinās tā dzēšanas darbi.

Plkst. 7.05 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Olaines novada Olaines pagastu, kur dega dārza māja 100m2 platībā. Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks lokalizēts plkst. 8.19 un patlaban turpināts tā dzēšanas darbi.

Steidzoties glābšanas darbos, vakar Salaspilī un Tērvetes novadā ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpēm izcēla trīs bojāgājušus cilvēkus un nodeva Valsts policijas darbiniekiem. Savukārt ūdenstilpnē slīkstoša cilvēka dzīvību Ludzā izdevās glābt. Cietušais tika nodots NMPD mediķiem.

VUGD atgādina – atrasties uz ūdenstilpju ledus ir bīstami! Aicinām nedoties uz ūdenstilpju ledus, kā arī pieskatīt bērnus un mājdzīvniekus, lai viņiem nerastos vēlme pārbaudīt ledus biezumu un izturību!

Iepriekšējais rakstsAiztur viltus ziņu par Covid-19 izplatītājus – VIDEO
Nākamais rakstsNofilmēta nepatīkama avārija Jelgavā – VIDEO