Uzzini, kā nepietiekamas atpūtas stundas var palielināt tavu svaru.

 

HORMONĀLĀS IZMAIŅAS: nepietiekams miegs tiek saistīts ar paaugstinātu grelīna līmeni asinīs. Tas ir hormons, kas mazina stresu un ļauj izjust dziļa miera stāvokli, turklāt ievērojami palielina arī apetīti. Grelīns nomāc cita būtiska hormona – leptīna darbību, kas, savukārt, spēj norādīt, kad cilvēks ir paēdīs, iegrožojot ēstgribu, kā arī nosakot vai tauki organismā tiks noārdīti vai uzkrāti. Nav diez ko laba kombinācija, vai ne?

 

TIEK SADEDZINĀTAS MAZĀK KALORIJAS: dažādu pētījumu rezultāti atklāj, ka tie, kuri guļ mazāk, nesadedzina papildus uzņemtās kalorijas, palielinot iespējamību – iedzīvoties liekajā svarā.

 

IZMAIŅAS SMADZENĒS – SPĒJĀ PIEŅEMT LĒMUMUS: magnētiskās rezonanses dati liecina, ka regulāra neizgulēšana, miegabads traucē smadzeņu darbībai un tās aktivitātei, būtiski ietekmējot tās prāta zonas, kas atbild par to vai apēdīsi vienu ābolu vai veselu šo augļu pīrāgu.

 

PALIELINA ALKAS: zinātnieki apgalvo, ka cilvēkiem, kuri ir tendēti vairāk našķoties, visticamāk, ir miega traucējumi. Pieres daivas darbība, kuras aktivitāte mainās regulāri neguļot, ietekmējot lēmumu pieņemšanu, ir saistīta arī ar dziļākajiem smadzeņu centriem, kas atbild par vēlmi atlīdzināt sev ar kādu kārumu, īpaši našķējoties naktī.

 

TIEK UZŅEMTAS VAIRĀK KALORIJAS:  viens no miega izpētes pētījumiem ir pierādījis, ka cilvēku grupa, kuras pārstāvji gulēja par 80 minūtēm mazāk, uzņēma vidēji par 549 papildus kalorijām ik dienas, bez pietiekamām fiziskajām aktivitātēm, ievērojami palielinot svaru. Turklāt cilvēki, kuri cieš no miega režīma traucējumiem, parasti ne tikai uzņem vairāk kaloriju, bet arī iegādājas sātīgāku, treknāku pārtiku.

 

MIEGA TRAUCĒJUMI BĒRNĪBĀ = LIEKAIS SVARS PIEAUGOT: pētījumos ir atklāts, ka, ja bērnam mazotnē ir bezmiega izraisītas svara izmaiņas, un, ja šī situācija netiek atrisināta, liekais svars var saglabāties arī pieaugot. Izpētes dati liecina, ka pat 1 no 4 bērniem ar nepietiekamu naktsmieru var būt liekais svars! Turklāt zinātniskajā darba procesā, lai izpētītu dvīņu ģenētisko noslieci uz aptaukošanos, atklājās, ka nepilnvērtīgs miegs var palielināt aptaukošanās risku, savukārt, pietiekama atpūta naktīs pretēji – nomākt šo ģenētisko ietekmi.

 

Novēlam jums kvalitatīvu, pietiekamu naktsmieru!

 

Iepriekšējais raksts13 veidi, kā tu izposti savu seksuālo dzīvi
Nākamais raksts9 pāra gulēšanas pozas: ko tās atklāj par attiecībām?