Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā pagājušās nedēļas nogalē veiksmīgi notikusi unikāla smadzeņu operācija, kuras laikā pacientei tika izņemta kavernoza angioma no smadzeņu stumbra. Paciente jūtas labi un šodien tiek izrakstīta no stacionāra.  

Operācija ilga četras stundas, tā bija ļoti sarežģīta, prasīja ārkārtīgi lielu precizitāti un katra mazākā kļūdiņa varēja būt liktenīga. Operējošais ārsts, Neiroķirurģijas klīnikas vadītājs Egils Valeinis stāsta, ka kavernoza angioma ir veidojums, kas sastāv no sīkiem patoloģiskiem asinsvadiem. Paciente jau divas reizes bija pārcietusi šo patoloģisko asinsvadu plīsumu smadzeņu stumbrā ar sekojošiem asinsizplūdumiem un, visticamāk, ja notiktu trešais plīsums, tas būtu arī pēdējais.

 “Risks bija liels un operācija komplicēta – veidojums bija 1,5 x 2 cm liels un atradās gandrīz 10 cm dziļumā no ieiešanas vietas galvaskausā – smadzeņu struktūrā, kur atrodas visi dzīvībai svarīgie centri – elpošana, sirdsdarbība, galvas smadzeņu nervu kodoli, kustību, jušanas un koordinācijas ceļi. Šī ir ļoti jūtīga zona, ko operē ārkārtīgi reti, jo operācijas ir saistītas ar lielu komplikāciju un nāves risku”, saka dr.Valeinis, uzsverot, ka tas izdevies, pateicoties lieliskai mediķu komandai, pieredzei un modernākajai aparatūrai, kas palīdz atrast un saudzējoši izdalīt veidojumu. Šāda aparatūra vēl ir pieejama tikai Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, tāpēc Stradiņa slimnīca ir vienīgā Latvijā, kur pieaugušajiem var veikt tik smalkas un sarežģītas smadzeņu operācijas.

 

 

Stradiņa slimnīca pašlaik ir arī vienīgais stacionārs Latvijā, kur ir iespējama ne tikai ķirurģiska galvas un muguras smadzeņu asinsvadu patoloģiju ārstēšana, bet arī šo patoloģiju slēgšana mazinvazīvā veidā ar pieeju caur cirkšņa asinsvadu, to slimnīcā veic invazīvie radiologi. 

Mediķu komandai ir milzīgs gandarījums, ka paciente operāciju pārcieta veiksmīgi, pēc tās tikai vienu diennakti pavadot reanimācijā, un jau šodien, 7 dienas pēc operācijas viņa tiek izrakstīta no stacionāra. Pacientes neiroloģiskais stāvoklis nav pasliktinājies, viņai tagad ir rehabilitācijas potenciāls, jo šis veidojums ne tikai draudēja ar plīsumu, bet arī saspieda apkārtējās nervu struktūras smadzeņu stumbrā, tagad spiediens no veselajiem smadzeņu audiem ir noņemts, un veselības stāvoklis varētu uzlaboties.

Sabiedrība

Nepatīkami notikumi šovakar risinājušies uz Liepājas šosejas – VIDEO

  "Uz Liepājas šosejas, Rīgas virzienā, aiz Lāčiem notikusi divu kravas automašīnu un mikroautobusa sadursme. Braukšanas...

Aiz daudzdzīvokļu nama dzīvokļa durvīm Rīgā atklājas kas šausmīgs – VIDEO

  Rīgā aizdomīgas skaņas no pensionēta kaimiņa dzīvokļa apkārtējiem lika nojaust, ka kaut kas nogājis gaužām...

“Traģisks notikums un liels zaudējums” Valsts policija piemin Lietuvā nošauto kolēģi – slavenu kinologu

  "Latvijas Valsts policijas kolektīvs izsaka visdziļāko līdzjūtību Lietuvas policijai, kolēģi - Saulius Žymantas - zaudējot....

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. maijs

Apstājies un ieelpo dzīves smaržu! Neraugoties uz to, ka ir jaunas nedēļas sākums, un šī...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. maijs

Šī solās būt lielisku iespēju un labas veiksmes diena. Ja patiesi vēlies kaut ko izdarīt,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. maijs

Šī diena var celt optimismu un palielināt veiksmi tiem, kuri ir pārliecināti par savām spējām...

Mājai un Dārzam

pixshark.com

Ar kādu laiku sāksies skolēnu brīvlaiks? Jaunākā prognoze 7 dienām!

  Maija pēdējās un jūnija pirmajās dienās Latvijā valdīs galvenokārt anticiklons. Līdz ar to visā teritorijā...

Vai aukstums neatgriezīsies? Vai ziemas drēbes var nolikt pavisam? Stāsta Toms Bricis

  Aizvadītajās brīvdienās bija gan saule un siltums, gan arī nomācies un lietains laiks. Maija nogali...
Foto:Flickr.com/likeaduck/CC

Laika vērotājs jau prognozē, kāda būs gaidāmā vasara

  Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā nācis klajā...