Jau ziņots, ka Jaungada naktī Ludzā uz ceļa braucamās daļas tika atrasts sprādzienbīstams priekšmets. Pateicoties operatīvo dienestu profesionalitātei tas tika laikus pamanīts un neitralizēts, tāpēc nenotika nelaime. Valsts policija mērķtiecīgi strādājot ir noskaidrojusi un aizturējusi vīrieti, kas tiek turēts aizdomās par šī nozieguma izdarīšanu. 

1.janvārī pulksten 00.12 Valsts policija sadarbībā ar Valsts robežsardzi, veicot mājsēdes kontroles pasākumus Ludzā, uz ceļa braucamās daļas konstatēja sprādzienbīstamu objektu. Izvērtējot visus iespējamos riskus, teritorija ap tā atrašanās vietu nekavējoties tika norobežota. Notikuma vietā ieradās Nacionālo bruņoto spēku Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas grupa. Tika konstatēts, ka uz ceļa novietotais objekts ir B2 kategorijas kara lādiņš. Sprādzienbīstamais priekšmets tika aizvests, lai drošā vietā, neapdraudot citu cilvēku dzīvību un veselību, tiktu neitralizēts!

Apzinoties šāda nozieguma bīstamību un veicot plašus operatīvās meklēšanas pasākumus, 26.janvārī Valsts policijas likumsargiem izdevās noskaidrot 1978.gadā dzimuša vīrieša saistību ar minēto noziedzīgo nodarījumu. Aizdomās turētais vīrietis nekavējoties tika aizturēts. Neatliekamā kārtā tika veikta arī kratīšana vīrieša dzīvesvietā, taču citi sprādzienbīstami objekti vai munīcija netika atrasti. Jāmin, ka persona jau agrāk bija nonākusi policijas redzeslokā saistībā ar mantiska rakstura noziedzīgiem nodarījumiem. Vīrietis savu vainu atzīst un stāsta, ka lādiņu ir atradis mežā. Kā motīvu, kāpēc lādiņu ir novietojis uz ceļa, minēja, ka vēlējies pārbaudīt operatīvo dienestu reaģēšanas spējas.

Par doto faktu tika uzsākts kriminālprocess un šobrīd vēl tiek lemts par tā kvalifikāciju pēc konkrēta Krimināllikuma panta.

Iepriekšējais rakstsIzskan jaunas ziņas par sprādzienā Rīgā daļēji sagruvušo māju
Nākamais rakstsSaslimstība ar Covid-19 atgriezusies pirmssvētku līmenī, pieaug inficēšanās jauniešu vidū