Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši nopietnu brīdinājumu par laika apstākļiem trešdienas vakarā un ceturtdien.

16.08.2023. tuvāko 1-3 stundu laikā Latvijas rietumu un centrālajos rajonos gaidāms pērkona negaiss ar ļoti stiprām lietusgāzēm, krasām vēja brāzmām līdz 15-17 m/s un lielgraudu krusu. Nakts sākumā negaisi pierims.

ESI GATAVS ļoti stipram pērkona negaisam, lai varētu sevi pasargāt no zibens. Iespējamas krasas vēja brāzmas, krusa un lietusgāzes, kas izraisa strauju ūdens līmeņa celšanos un teritorijas applūšanu. Nolauzti koku zari vai koki, nefiksēti priekšmeti vai atlūzas tiks nestas pa gaisu. Gaidāmi īpašumu bojājumi, traucēta transporta kustība un āra aktivitātes. Ieteicams meklēt patvērumu slēgtās telpās.

16.08.-17.08.2023. Latvijas austrumu rajonos gaidāms stiprs karstums – gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +30…+33º.

ESI INFORMĒTS, ka ir gaidāms stiprs karstums! Karstums rada veselības traucējumu risku atsevišķām iedzīvotāju grupām – zīdaiņiem, gados vecākiem cilvēkiem, cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām! Karstuma laikā, atpūšoties pie ūdens, neesi pārgalvīgs un nepakļauj sevi straujai atdzišanai! Vairāk ieteikumus lasi: https://www.spkc.gov.lv/lv/karstums

Iepriekšējais rakstsMāte dodas sēņot un trīsgadnieku dienas karstumā atstāj mašīnā
Nākamais rakstsŠorīt pienākušas pagalam traģiskas vēstis