Mazpazīstama, bet interesanta un noslēpumu pilna – tā var raksturot Albāniju, Dienvideiropā. Ar tiešajiem lidojumiem no Rīgas uz Tirānu šī Vidusjūras tuvumā esošā valsts var pārsteigt tos, kas meklē īstos, neatklātos Balkānus, informē ITAKA paziņojumā presei.Neatklātie Balkāni: ar ko Jūs var pārsteigt mazpazīstamā Albānija?

“Albānija ir unikāls Eiropas galamērķis, ko ceļotāji dēvē par “Eiropas pēdējo neapgriezto akmeni”. Tā piedāvā labāko no Vidusjūras reģiona: patīkamu klimatu, lielisku ēdienu, skaistas pludmales un bagātu vēsturi. Jums nebūs jālaužas cauri ceļotāju pūļiem, un nebūs nepieciešams liels budžets – valsti vēl nav sabojājusi tūrisma industrija kā tās kaimiņvalstis,” saka ceļojumu eksperte Daiva Strumskiene.

Dodieties uz dienvidiem? Atpūtieties ziemeļos!

Albānija ir valsts Dienvideiropā, bet ceļojumu eksperte iesaka doties uz valsts ziemeļiem, kur atrodas viens no skaistākajiem kūrortiem – Duresa. Duresa ir daudzpusīga ostas pilsēta ar mūsdienīgu atmosfēru un pievilcīgu, senu vēsturi. Kādreiz Albānijas galvaspilsēta, tagad valsts otrā lielākā pilsēta, ik gadu piesaista tūkstošiem atpūtnieku no visas pasaules.

“Lai gan Duresa apvieno modernas pilsētas īpašības, tā ir arī lieliska vieta, kur pavadīt dienu pie jūras, jo pilsētas pludmale stiepjas vairāk nekā 10 kilometru garumā gar jūras krastu. Ar lēzenu ieeju jūrā, smilšu pludmales rada šo vietu patīkamu laika pavadīšanai gan ceļotājiem gados, gan ģimenēm ar maziem bērniem,” saka D. Strumskiene.

Viņa arī norāda, ka valsts veic lielus ieguldījumus tūrisma nozarē, kas redzams gan viesnīcās, gan pilsētu ielās. Visur valda drošības sajūta.

“Albānija ar katru gadu saņem arvien lielāku atsaucību, tostarp no Latvijas tūristiem. To redzot, valsts ļoti uzsver tūrisma nozares nozīmi un velta tai pienācīgu uzmanību,resursus, tostarp apmeklētāju drošībai. Turklāt drošības sajūtu ievērojami uzlabo regulāras valsts policijas patruļas. Tas nozīmē, ka šeit var ierasties gan individuāli ceļotāji, gan lielākas grupas,” stāsta tūrisma eksperte.

Aizraujoša vēsture – ar tūkstošgadu mantojumu.

Albānijas lielākā ostas pilsēta – Duresa, tika dibināta pirms vairāk nekā 3000 gadiem, tāpēc tā ir bagāta ar romiešu un bizantiešu mantojumu. Šeit var apskatīt Albānijas lielākā amfiteātra drupas, bet ostas mūris un Foruma laukums ir vairāk nekā 1500 gadus veci.

“Duresai ir sena un aizraujoša vēsture, un ne velti, jo romiešu amfiteātris un lieliskais arheoloģijas muzejs ir galvenie tūristu apskates objekti. Apmeklējot pilsētu, tas ir it kā atgriezties atpakaļ laikā, zelta laikmetā,” stāsta ceļojumu eksperte. Ikdienas ekskursijas uz senajām pilīm un gleznainajiem kalniem piedāvā vēl vairāk iedziļināties vēsturē. Taču D. Strumskienes galvenais ieteikums ir izmēģināt izbraucienu ar laivu pa Komani ezeru Albānijas ziemeļos. Kruīzs ir lieliska iespēja ainavu cienītājiem, kas vēlas iepazīt neskarto Albānijas dabas skaistumu. Tas ir brīnišķīgs ceļojums cauri tā dēvētajiem “nolādētajiem kalniem”, kur satriecošas klintis gandrīz vertikāli krīt ūdenī, bet šauri kanjoni un dzidrs ūdens ir lielisks fons fotogrāfijām. Vienkārši atpūsties un sauļoties,” saka D. Strumskiene.

Albāņu virtuve – īsts garšu sajaukums.

Pēc Albānijas vēsturiskā mantojuma un burvīgo pludmaļu iepazīšanas, Jūs dosieties uz tuvāko krodziņu. Albānijas virtuvē ir viss, jo vienā vietā satiekas Itālija un Grieķija, ko ieskauj Balkānu tradīcijas. Tas, kā saka D.Strumskiene, rada Albānijas virtuvi unikālu.

“Piemēram, tāpat kā Itālijā, arī Albānijā espresso kafija ir nevainojama, bet šeit to pasniedz ar baklavu vai ballokume cepumiem. Tāpat kā grieķu virtuvē, arī albāņu ēdienos ir daudz olīveļļas, jogurta un auna zirņu. Īpaši populāri šeit ir sautējumi, kuros apvienotas visas šīs sastāvdaļas. Tāpēc, ja vienmēr esat vēlējies nobaudīt itāļu vai grieķu ēdienus, bet Jums nav bijusi iespēja to izdarīt, tad to varēsiet izdarīt ceļojuma laikā Albānijā,” saka ceļojumu eksperte.

Ja plānojat ceļojumu uz Albāniju, neuztraucieties par saviem personas dokumentiem: lai gan šī valsts nav Eiropas Savienības dalībvalsts, tā atzīst Latvijas Republikas personas apliecību (ID karti) kā ceļošanai derīgu.
Latvijas pilsoņi var ieceļot Albānijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas vienā ieceļošanas reizē. Latvijas nepilsoņi var ieceļot Albānijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 30 dienas vienā ieceļošanas reizē.Latvijas pilsoņi var ieceļot Albānijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsSinoptiķiem ir pilnīgi jaunas ziņas par laiku brīvdienās un Lieldienu nedēļā
Nākamais rakstsLatvijā dzīvojošs indietis atklāj savus novērojumus par latviešiem