Jauno projektu autoriem, ja tie no nulles veido kriptovalūtu maciņus un biržas, reizēm ir grūti paspēt līdzi visiem notikumiem, kas vērojami kripto pasaules programmatūrā. Lai atvieglotu biznesa uzdevumus, Blockchair ir izveidojis īpašu monitora sistēmu, kas ļauj sekot tādiem procesiem kā, piemēram, hard fork  un core client  atjauninājumi vairāk nekā desmit kriptovalūtu tīklos, tai skaitā, Bitcoin un Ripple.

Hard fork ir izmaiņas kriptovalūtas protokolā, kas vairs nav savietojamas ar vecākām versijām. Piemēram, ikvienam, kurš darbina kādu mezglu bitcoin tīklā, noteikti būtu jāatjaunina sava programmatūra, lai spētu atpazīt jaunus blokus. Hard fork ir situācija, kad mezgli, kuros darbojas jaunākā programmatūra, atdalās no kriptovalūtas iepriekšējās versijas. Ja puse no mezgliem lieto jaunāko programmatūru un iegūst blokus, bet otra puse lieto veco versiju un iegūst cita veida blokus, reāli tiek iegūti divi dažādi pavedieni – tāpēc arī radies termins “fork”, kas apzīmē dakšu.

Core client savukārt ir atvērtā koda programmatūra, kas apstiprina kriptovalūtu transakcijas.

Blockchair laiž klajā brīvi lietojamo monitoru

Blockchair ir analītiska meklēšanas programma dažādu kriptovalūtu sistēmām, kas piedāvā attīstītājiem dažādus rīkus: lietojumprogrammu saskarni jeb API, strukturēto vaicājumvalodu jeb SQL, liela apjoma datu pārraides un PDF rēķinu tehnoloģiju. Jaunais monitors ļauj vienuviet redzēt gaidāmos hard fork un core client atjauninājumus vairāk nekā 12 kriptovalūtu sistēmās.

Jaunā fīča īpaši izstrādāta, lai būtu noderīga maciņu un biržu izstrādātājiem multivalūtu blokķēdes tehnoloģijā. Ar šo darbarīku viņi nekad nepalaidīs garām hard fork vai core client atjauninājumus. Tiklīdz notiek kādas izmaiņas blokķēžu mezglu programmatūrā, monitora lietotāji to uzreiz uzzina un spēj attiecīgi reaģēt. Monitors ir pieejams Blockchair mājas lapā, kā arī ar API un Telegram starpniecību.

Ņikita Žavoronkovs, Blockchair projektu menedžeris, stāsta: “Visiem zināms, ka daudzās blokķēdēs visu laiku ir novērojami atjauninājumi un forki. Ja jūs rīkojaties vismaz 2-3 platformās, ir diezgan grūti būt lietas kursā par visu notiekošo. Ir daudzi darbarīki, kas spēj fiksēt vienlaicīgi notiekošas darbības Github nodalījumos, taču tam nepieciešama  pamatīga sagatavošanās. Mums iekšējos kanālos (kanban) bija pieejama informācija par  visiem atjauninājumiem, un vienā brīdī mēs sapratām, ka varam šo informāciju piedāvāt arī citiem.”

Blockchair bieži tiek dēvēts par superjaudīgu meklēšanas rīku. Tas pārrauga tādus tīklus kā Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, Litecoin, Cardano, Bitcoin SV, Stellar, Monero, Dash, Dogecoin, Groestlcoin, kā arī Telegram Open Network. Lietotāji var iegūt informāciju par kriptovalūtas cenu, sarežģījumiem platformas iekšienē un transakciju skaitu. Tāpat iespējams paralēli novērot visus tīklus, lai salīdzinātu to darbību. Tā, piemēram, var salīdzināt kādas atsevišķas blokķēdes un Bitcoin Cash procesus.

Iepriekšējais rakstsNedēļa sākusies ar skumju ziņu
Nākamais rakstsMūziķim Gunāram Meijeram steidzami nepieciešama palīdzība – var zaudēt kājas!