Ar vārdu “viesnīca” droši vien vispirms iztēlosies skaistu numuriņu ar lielu, ērtu gultu, iespējams, arī lielisku skatu pa logu un citām ērtībām. Dažas no pasaules dīvainākajām viesnīcām nevar lepoties ar nevienu no šīm lietām.
Piedāvājam tev aplūkot, kādas izskatās 10 par pasaulē dīvainākajām dēvētās viesnīcas, starp citu, šajā izdevuma Popular Mechanics veidotajā sarakstā iekļauta arī kāda Latvijas naktsmītne. Vai vari iedomāties, kura tā ir?
Spoguļkubs
Foto:Thetinylife.com
Šī viesnīca ir atrodas Zviedrijas pilsētā Haradā, un tā ir 4x4x4 metrus liels kubs, kas veidots ap koku, bet kā sienas kalpo lieli spoguļi, nodrošinot unikālu 360 grādu skatu. Kubs aprīkots ar putniem drošu ultravioleto gaismu, lai viņi neietriektos viesnīcas sienās. Iekšpusē ir maza guļamistaba ar divguļamo gultu, neliela vannasistaba un dzīvojamā istaba, turklāt pieejama arī jumta terase.
Suņu parka viesnīca
Foto:Putneysmoreamerica.blogspot.com
Atrodas ASV Aidaho štata Kotonvudā. Viesnīca veidota bīglu šķirnes suņu veidolā un tā paredzēta vienlaicīgi četriem cilvēkiem. Suņa galva ir izveidota kā mājīga guļamistaba, bet purniņa daļā iekārtota tualete. Viesnīca ir ~9 metrus augsta, ~10 metrus gara un ~4 metrus plata.
Tianzi viesnīca
Foto:English.caixin.com
Atrodas Hebei provincē, Ķīnā. Viesnīca uzcelta 2000. gadā, un tajā ir desmit stāvi. Ēka attēlota kā trīs ķīniešu dievi – Fu, Lu un Shou, kuri simbolizē veiksmi, labklājību un ilgmūžību. Tā ir lielākā viesnīca pasaulē, kas uzcelta kāda tēla veidolā. Shou (kreisajā pusē) savā kreisajā rokā tur persiku, kas kalpo kā ekskluzīva telpa. Savukārt ieeja viesnīcā ir caur viņa labo kāju.
Smilšu pils viesnīca
Foto:Impressivemagazine.com
Atrodas Anglijas pilsētā Veimoutā, jūras krastā. Tā veidota no aptuveni 1100 tonnām smilšu. Lai to uzbūvētu, nedēļu strādāja skulptoru komanda. Viesnīca neskarta saglabājas līdz pirmajai lielajai lietusgāzei, pēc tam tā atkal jāatjauno. Te iespējams nakšņot zem zvaigžņotas debess, taču tā nav piemērota cilvēkiem, kuriem varētu traucēt smilšu graudiņi, kas vējā var virmot gaisā un tiem, kuriem neērtības rada tas, ka istabiņā nav labierīcību.
Karostas cietums
Foto:Liepajniekiem.lv
Atrodas Latvijā, Liepājā. Tas slavens ar to, ka vari izbaudīt īstus cietuma apstākļus. Gulēt kamerā, baudīt cietumnieku ēdienu un attieksmi gluži kā pret ieslodzīto. Šis gan piemērots cilvēkiem, kuriem patīk asākas izjūtas, un kuru nepieciešamība pēc komforta nav pārlieku liela. Un – šeit spokojas! Pa īstam.
Palacio de Sal
Foto:Orlandosentinel.com
Atrodas Bolīvijā, Salar de Uyuni. Tajā ir dzīvojamā istaba, ēdamistaba, bārs un 15 guļamistabas, un viss ir veidots no sāls. Viesnīca būvēta no sāls blokiem, par cementu izmantojot sāls un ūdens masu. Vienīgais, kas viesnīcā nav darināts no sāls ir tualetes un jumts. Īpašniekiem gan ir viens lūgums – nelaizīt viesnīcas sienas!
Hotel de Vrouwe van Stavoren
Foto:Koolrooms.com
Atrodas Stavorenā, Nīderlandē. Vēlies padzīvot vecā vīna mucā? Šī būs īstā vieta. Šādas mucas pārveidotas par četrām divvietīgām istabām, kas aprīkotas ar standarta ērtībām, tualeti, vannasistabu un nelielu atpūtas istabu. 14 500 litru ietilpīgās mucas vēl aizvien smaržo pēc vīna, kas tur bijis iepildīts un, lai gan tie ir mazi, taču hermētiski un izturīgi numuriņi.
Kumbuk River
Foto:Worldtoptop.com
Atrodas Butalā, Šrilankā. Šajā mežonīgajā vietā cilvēki var atpūsties viesnīcā, kas izskatās pēc liela ziloņa. Divstāvīgā eko viesnīca veidota no zāles un zariem. Stipra vēja apstākļos, atrodotis viesnīcā, var just, ka tā nedaudz šūpojas.
Propellera salas viesnīca
Foto:Blog.libertrip.com
Atrodas Berlīnē, Vācijā. Šajā viesnīcā tu neatradīsi divas vienādas istabas, pat ne līdzīgas. Te viena ir par otru interesantāka. Vienā istabā, piemēram, gulta atrodas aptuveni pusotru metru virs grīdas, turklāt tā iesieta karājoties virvēs. Citā istabā vari naktsmieru baudīt būrī. Vēl kādā par gultas vietām iekārtoti zārki. Un vēl, un vēl dažādas dīvainas istabas.
Maģiskā kalna viesnīca
Foto:Worldtravellist.com
Atrodas Hulio-Hulio, Čīlē. Viesnīca izveidota mākslīgā kalnā, kas papildināts ar ekstra efektu – ūdenskritumu, kurš kalna spicē šaujas laukā kā vulkāns. Turklāt, lai viesnīcā iekļūtu, vispirms jāšķērso apšaubāma izskata tiltiņš – ekstrēmākām izjūtām.
Vai kādu no šiem vēlētos apmeklēt arī tu? Vai varbūt kādā esi jau bijusi? Ja tā – padalies ar atsauksmēm.