Līdz piektdienai vietām iespējami īslaicīgi nokrišņi, bet lielākoties laiks būs sauss. Upēs tuvākajās dienās lielākoties pazemināsies ūdenslīmenis, vietām svārstīsies. No piektdienas gaidāmi ilgstoši un intensīvi nokrišņi plašās teritorijās, ūdenslīmenis upēs paaugstināsies. Intensīvi nokrišņi var izraisīt straujāku ūdenslīmeņa kāpumu, palieņu un zemāko vietu applūšanu, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. No piektdienas! Sinoptiķiem ir kas sakāms par laiku turpmāk
Aizvadītajās dienās bija sauss un saulains laiks, ūdenslīmenis Latvijas ūdenstilpēs svārstījās vai pazeminājās, vietām paaugstinājās.
Aizvadītajā diennaktī Daugavā no augšteces līdz Verhņedvinskai lielākoties svārstījās, bet posmā no Piedrujas līdz Jēkabpilij ūdenslīmenis turpinājās pazeminājās par 2…7 cm. Daugavas lejtecē vēja ietekmē ūdenslīmenis svārstījās ± 4 cm robežās. Daugavas baseina upēs ūdenslīmenis pārsvarā svārstījās ± 3 cm robežās ar tendenci pazemināties, bet straujāk ūdenslīmenis pazeminājās Rēzeknē pie Griškāniem un Aiviekstē pie Lubānas – attiecīgi par 7 un 16 cm diennaktī. Gaujas un Salacas baseinu upēs ūdenslīmenis arī pārsvarā svārstījās ± 6 cm robežās, bet Gaujā pie Velēnas ūdenslīmenis pazeminājās par 22 cm diennaktī. Lielupē pie Mežotnes ūdenslīmenis svārstījās, bet posmā no Staļģenes līdz Slokai vēja ietekmē ūdenslīmenis paaugstinājās par 3…6 cm diennaktī. Lielupes baseina upēs ūdenslīmenis lielākoties svārstījās ± 2 cm robežās, bet Svētē pie Ūziņiem un Bērzē pie Baložiem ūdenslīmenis paaugstinājās attiecīgi par 16 un 19 cm diennaktī. Ventā un citās Kurzemes upēs ūdenslīmenis pārsvarā svārstījās ± 5 cm robežās, bet Ciecerē pie Pakuļu HES ūdenslīmenis paaugstinājās par 14 cm diennaktī.
Upēs aug ūdensaugi, vietām ir arī ripārās zonas augi – niedres un citi. Ūdensaugi aug gar upju krastiem, daudzviet jau arī visā teces šķērsgriezumā.
Šorīt ūdens temperatūra Daugavā 11…17°C, Latgales upēs 12…16°C, Vidzemes upēs 12…16°C, Zemgales upēs 15…18°C, bet Kurzemes upēs 14…18°C, ezeros un ūdenskrātuvēs 14…17°C, Baltijas jūras piekrastē un Rīgas līča piekrastē 11…17°C.
Gaidāms siltāks laiks, sāks straujāk iesilt ūdens ūdenstilpēs.
LVĞMC atgādina: ievēro drošību uz ūdens, nepeldies viens, nepārvērtē savus spēkus, kā arī uzmani bērnus ūdenstilpju tuvumā! Pārliecinies vai peldvietā ir droši peldēties!





