Navigācija, autostāvvietu meklēšana un apmaksa, kā arī elektroniskie norēķini – šķietami parastas ikdienas darbības, ko mūsdienās ievērojami atvieglo dažādas mobilās aplikācijas, tā mobilo sakaru operatora BITE veiktajā aptaujā atzīst ielu sporta kustības “Ghetto Games” lēdijas – sportistes un sabiedrībā zināmas, aktīvas sievietes.

 

Attīstoties mobilajām tehnoloģijām, strauji pieaug mobilo aplikāciju skaits – šā gada pavasarī “Google Play” veikalā bija pieejami jau teju 2,8 miljoni mobilo aplikāciju, bet “App Store” veikalā – 2,2 miljoni, liecina “Statista.com” dati. To piedāvājums ir pietiekami plašs un daudzveidīgs, lai savām interesēm piemērotāko atrastu ikviens interesents. Taču vienas no pasaulē populārākajām lietotnēm ir tās, kas nodrošina ātru, ērtu ikdienas komunikāciju un veicina lietotāju socializēšanos, piemēram, WhatsApp un Facebook.

 

““Swedbank” nule veiktajā aptaujā noskaidrots, ka populārākās aplikācijas, ko iedzīvotāji lejupielādē savos tālruņos, ir WhatsApp, Facebook Messenger, Facebook un dažādas banku maksājumu lietotnes. Taču saskaņā ar Waze datiem Rīgā jau 2014.gadā bija otrais lielākais šīs aplikācijas lietotāju skaits pasaulē. Arī šobrīd minētajās aplikācijās kopā patērētais datu apjoms strauji pieaug. Tā, ja pērnā gada nogalē BITES klienti šajās aplikācijās ik mēnesi iztērēja 30 terabaitus interneta, šobrīd ik mēnesi tiek iztērēti jau 55 terabaiti,” informēja BITE mārketinga vadītāja Diāna Šmite.

 

Ekstrēmo sporta veidu entuziastes Daces Alpas ikdienas gaitas šobrīd ir pakārtotas viņas mazā dēliņa dienas režīmam, tāpēc Dace aktīvi izmanto mobilās aplikācijas, kas pilda bērna aprūpes dienasgrāmatas funkcijas. Piemēram, aplikācija “Baby feeding log” neļauj aizmirst par mazuļa barošanas reizēm, bet “Bed time fan” lieti noder brīžos, kad mazuli nepieciešams nomierināt, jo tajā apkopotas īpaši nomierinošas skaņas.

 

“Apvienojot meitas audzināšanu ar darba pienākumiem, esmu konstatējusi, ka viedtālrunis man pilnībā ir aizstājis datoru, jo izmantoju mobilās aplikācijas gan lai piekļūtu bankas kontam, gan saziņai e-pastā, gan arī dokumentu rediģēšanai,” atzīst Dace.

 

Lai aizņemtajā ikdienā varētu sekot līdzi veselīgam dzīvesveidam, uzņēmēja un bundziniece Sigita Grauda izmanto mobilo aplikāciju “Lifelog”, kas mēra ne vien fiziskās slodzes intensitāti, tostarp, dienā noietos soļus, bet arī palīdz kontrolēt uzņemtā šķidruma daudzumu un uzskaitīt miega stundas. „Šī aplikācija man palīdz galvenokārt disciplinēt sevi. Piemēram, ja vakarā redzu, ka pa dienu esmu maz kustējusies, nedomājot velku sporta kurpes un dodos ārā skriet,” atzīst Sigita.

 

Latvijas izlases florbola spēlētāja Līga Vancāne sporta slodzes fiksēšanai un izvērtēšanai ikdienā izmanto mobilo aplikāciju “Endomondo”, kas nodrošina iespēju reģistrēt un analizēt ar sportiskajām aktivitātēm saistītos datus, piemēram, skriešanas treniņa laiku, ātrumu, veikto attālumu, maršrutu, pulsu, patērētās kalorijas u.tml. Savukārt brīžos, kad ir vēlme nedaudz atvilkt elpu – atslēgties no ikdienas steigas un stresa, viņa pievēršas savai iecienītajai mobilajai spēlei “Candy Crash”, kas ir viena no desmit pasaulē populārākajām mobilajām aplikācijām, turklāt īpašu atzinību iemantojusi tieši sieviešu vidū.

 

Ieraduma vadīta, Līga salīdzinoši bieži ieskatās arī aplikācijās “Qfer”, kas piemeklē tuvākās ēstuves, ņemot vērā lietotāja atrašanās vietu, kā arī piedāvā atlaides Latvijā populāros ēdināšanas tīklos. Savukārt, pārvietojoties ar auto, sportistes uzticamais sabiedrotais ir mobilā aplikācija “Mobilly”, kas ļauj ērti norēķināties par autostāvvietu pakalpojumiem un ne tikai.

 

Neatņemams florbolistes Monikas Džigures ikdienas aksesuārs ir “Garmin” sporta pulkstenis, kas gan izskatās iespaidīgi, gan kombinācijā ar atbilstošu mobilo aplikāciju pilda personiskā trenera lomu.

 

“Sporta aplikācijas ir ērtas, jo tiek fiksēti ne tikai tādi rādītāji kā laiks, veiktais attālums, vidējais ātrums, bet ir iespējams sekot līdzi arī saviem individuālajiem rādītājiem – pulsam un sadedzinātajām kalorijām. Ērti ir arī tas, ka veiktais maršruts tiek fiksēts kartē un vēlāk ir iespējams pašai apskatīties paveikto. Esmu ievērojusi, ka šādas “atskaites” pašai sev ļoti mobilizē un motivē censties uzlabot sportiskos rezultātus,” uzsver florboliste.

 

Savukārt basketbolistes Elīnas Zvaigznes viedtālrunī papildus ierastajām lietotnēm atrodama mobilā aplikācija “Bestimulated”. Ja tās lietotājs aktīvi fiksē savu ikdienas aktivitāšu, piemēram, pastaigu vai rīta krosu distanci, ātrumu, laiku u.c., šī lietotne viņu apbalvo neierastā veidā, piedāvājot izdevīgus atlaižu piedāvājumus sporta preču veikalos, sporta klubos un kafejnīcās. Kas ir interesanti, īpaši uzdevumi ir izstrādāti arī cilvēkiem, kuri pārvietojas ratiņkrēslā.

 

“Kā redzams, priekšstats, ka lietotnes ir saistītas tikai un vienīgi ar izklaidi, ir aplams. Daudzām lietotnēm ir ļoti praktisks pielietojums – tās atvieglo mūsu ikdienu, palīdz taupīt laiku un pat veicina veselīgu dzīvesveidu.” piebilda Šmite.

Sabiedrība

Milzu veiksme Tukuma pusē: pēkšņi tiek pie dārga elektroauto

  Ar elektroauto Škoda Enyaq brauks Atis Kalviņš no Tukuma novada, informē Latvijas Loto. Šodien, 26. maijā, autosalonā Green...

Latvieši stundas laikā izpērk divas lidmašīnas uz Tamperi – “airBaltic” rīkojas nekavējoties

  Lielā līdzjutēju pieprasījuma dēļ Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic nodrošinās vēl papildu lidojumus uz Pasaules hokeja čempionātuTamperē. Līdz šim...

Eksperti pastāsta, vai Latvijas hokeja izlase sestdien uzvarēs Kanādu

  Jau rīt, 27. maijā, norisināsies IIHF Pasaules čempionāta hokejā pusfināls, kurā Latvija sacensīcies pret Kanādu....

“Swedbank” izplata brīdinājumu klientiem

  Swedbank aicina klientus būt īpaši modriem, jo aktivizējušies krāpnieki. Šoreiz krāpnieki izsūta klientiem viltus īsziņas...

Diemžēl piektdienas rīts nesis arī ļoti traģiskas ziņas

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 86 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietušas 17 personas un divas gājušas...

Glābēji izplata paziņojumu Latvijas iedzīvotājiem

  Trešdien, 31.maijā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā veiks trauksmes sirēnu pārbaudi, iedarbinot...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. maijs

Planētu izvietojums dienas pirmo pusi nodrošinās visai produktīvu: jutīsiet entuziasmu, vēlmi eksperimentēt un meklēt dažādus...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. maijs

Šodien cilvēkos mitīs liels entuziasms un daudzi būs gatavi jauniem sasniegumiem. Būs ļoti svarīgi virzīt...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. maijs

  Galvenais šodien ir mierīgs režīms un spēja relaksēties. Mēģini rīkoties atbildīgi un pēc labākās sirdsapziņas.     Auns Pirmā...

Horoskopa zīmes, kurām JŪNIJS būs īpaši labvēlīgs

  Uzzini, kuras dienas šomēnes zvaigznēs tev ir ierakstītas pozitīvās krāsās, bet kuras iezīmē, ka jābūt...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. maijs

  Pirmajā dienas pusē vajadzētu apdomāt dažādas lietas. Tavas intelektuālās spējas vairosies, ja vien spēsi objektīvi...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. maijs

  Šodien sanāks komunicēt ar cilvēkiem, kuri tev ļaus labāk izprast savas vajadzības un izpētīt talantus....

Mājai un Dārzam

Sinoptiķiem nav īpaši patīkamu ziņu par laiku turpmāk – prognoze 7 dienām!

Šīs nedēļas izskaņā, kā arī nākamajā nedēļā Latvijā turpināsies sausums. Lai arī debesis palaikam aizklās...

Izskan pirmās ilgtermiņa prognozes gaidāmajai vasarai

  Mūs gaida karsta un sausa vasara, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozes. Par sezonālajām...

Situācija pasliktinās vēl vairāk: Sinoptiķi brīdina par apstākļiem atlikušajā maijā

  Turpinoties siltam un sausam laikam, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi daļā teritorijas izplatījuši...