Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 5. biroja 1. nodaļa pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par naida kurināšanu sociālo tīklu vietnē “X” (Twitter), kur kāda persona izvietojusi nepatiesu un apmelojošu informāciju, kas rosinājusi citiem cilvēki paust naidīgu attieksmi (naidu vai nesaticību) pret citu personu grupu atkarībā no nacionālās, etniskās, rases vai reliģiskās piederības. Šī gada 4. aprīlī kriminālprocess nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu personu – 1992. gadā dzimušu vīrieti. Nonācis lielās nepatikšanās: Par naida kurināšanu sāk kriminālvajāšanu

Pagājušā gada 30. jūlijā kāds vīrietis pēc konflikta ar kaimiņiem, kuri ir krievu tautības cilvēki, sociālo tīklu vietnē “X” (Twitter) savā profilā izvietoja apmelojošu un patiesībai neatbilstošu ierakstu, paužot, ka viņu kaimiņi esot žņauguši pēc tā, kad viņš esot uzstājis, ka Latvijā jārunā latviski. Vienlaikus ierakstā bija pausts sašutums, ka Valsts policijas darbinieki, kas ieradās notikuma vietā, esot teikuši, ka vīrietis pats esot izprovocējis situāciju.

Šis ieraksts strauji guva popularitāti un tā rezultātā daudzi cilvēki pauda naidīgu attieksmi (naidu vai nesaticību) pret citu personu grupu atkarībā no nacionālās, etniskās, rases vai reliģiskās piederības, apzinoties, ka sociālo tīklu vietnē “X” (Twitter) ievietotais nacionālo nesaticību un naidu provocējošais komentārs ir brīvi pieejams neierobežotam interneta lietotāju lokam.

Par notikušo tika sākts kriminālprocess, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma 78. panta otrās daļas – par darbību, kas vērsta uz nacionālā, etniskā, rasu vai reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu, ja tā izdarīta, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu.

Par šādu noziegumu Krimināllikumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

Iegūstot pietiekamu pierādījumu kopumu, kriminālprocess šī gada 4. aprīlī nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai pret vienu personu – 1992. gadā dzimušu vīrieti.

Jāpiemin, ka saistībā ar šo pašu gadījumu policija pagājušajā gadā pieņēma lēmumu administratīvā pārkāpuma procesā, kas tika uzsākts par kaimiņu savstarpēju konfliktu 30. jūlijā Rīgā kādā daudzīvokļu mājas kāpņutelpā, kura laikā pārkāptas vispārpieņemtās uzvedības normas un traucēta sabiedriskā kārtība. Personai tika piemērots naudas sods – 100 eiro. Tāpat pagājušā gada 21. novembrī policija pabeidza izmeklēšanu kriminālprocesā par viegla miesas bojājuma tīšu nodarīšanu no minētas personas puses.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais raksts7 lietas, kas šopavasar jāpaveic katram auto īpašniekam!
Nākamais rakstsMākslīgā intelekta loma jaunu spēļu automātu izstrādē