Veicot pārvietošanās ierobežojumu jeb mājsēdes kontroli, kad personām vakaros no pulksten 20.00 līdz 5.00 rītā ir jāatrodas dzīvēsvietās, likumsargi fiksēja vairākus gadījumus, kad personas lielā skaitā, īpaši nedēļas nogalēs, pulcējas viesu mājās un privātos īpašumos. Visos gadījumos tika uzsākti administratīvā pārkāpuma procesi par noteikto ierobežojumu neievērošanu, bet atsevišķos gadījumos uzsākti arī kriminālprocesi.

Sestdien, 6. novembra vakarā, Valsts policijā tika saņemta informācija par to, ka Liepājā, Karostas mikrorajonā kādā dzīvoklī pulcējas vairāki jaunieši. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas notikuma vietā sastapa 10 jauniešus, septiņi no tiem bija nepilngadīgi. Noskaidrots, ka pasākumu organizēja jaunietis, kurš dzīvokli bija noīrējis uz vienu vakaru. Konstatēts, ka nepilngadīgie atradušies alkohola reibumā – viņi nogādāti policijas iecirknī un pēc tam nodoti vecākiem. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas pasākuma organizatoram uzlika naudas sodu par pulcēšanās ierobežojumu neievērošanu – 1000 eiro. Pārējiem jauniešiem ir uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi un tiks lemts par soda apmēru. Savukārt nepilngadīgajiem jauniešiem vēl bez administratīvā procesa par pulcēšanos ir uzsākts process par atrašanos alkoholisko dzērienu ietekmē, ja to izdarījis bērns.

Savukārt svētdienas naktī, 7. novembrī, pēc pulksten 3.00 Valsts policijas operatīvās vadības birojs saņēma kāda iedzīvotāja zvanu, kurš informēja par trokšņošanu un iespējamu salūta šaušanu kādā viesu nama teritorijā. Reaģējot uz saņemto informāciju, likumsargi Ogres novadā, Tīnūžu pagastā kādā viesu namā konstatēja pasākumu, kurā bija sapulcējies 21 jaunietis vecumā no 18-25 gadiem. Notikuma vietā ieradās Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes Ogres nodaļas darbinieki, Valsts policijas Speciālo uzdevuma bataljona un Ikšķiles pašvaldības policijas darbinieki. Visām klātesošajām personām tika sākti administratīvā pārkāpuma procesi par mājsēdes neievērošanu un pulcēšanos. Katrai personai par abiem pārkāpumiem tika piemērots kopējais sods 500 eiro apmērā.  Tāpat tiks vērtēta viesu nama īpašnieka atbildība un par šo jau ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process, un lemts par soda apmēra piemērošanu.

Tāpat naktī no 6. uz 7. novembri Valsts policijā tika saņemta informācija, ka arī Kuldīgas novadā kādā īpašumā notiek pulcēšanās. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa amatpersonas ieradās notikuma vietā, kur konstatēja septiņas personas, tostarp divas nepilngadīgas. Visiem jauniešiem tika izskaidrots, ka ar savu rīcību viņi ir pārkāpšu pulcēšanās ierobežojumus, par ko tiks saukti pie administratīvās atbildības. Noskaidrots, ka personas pulcējušās, lai nosvinētu jaunietes dzimšanas dienu. Pulcēšanos organizēja pati gaviļniece, kurai par šādu pārkāpumu ir piemērots naudas sods – 500 eiro. Arī pārējiem jauniešiem ir piemēroti naudas sodi no 100 – 500 eiro par pulcēšanās ierobežojumu neievērošanu. Notikuma vietā tika izņemtas narkotiskās vielas – marihuāna. Divi no jauniešiem aizdomās par narkotisko vielu glabāšanu aizturēti un nogādāti Kuldīgas iecirknī, kur par notikušo tika uzsākts kriminālprocess.

Aizvadītajā nedēļas nogalē mājsēdes kontroles laikā kopumā uzsākti 944 administratīvā pārkāpuma procesi, kopumā pārbaudītas 12 698 personas, tostarp 10 683 personas ar  aizpildītiem apliecinājumiem. Kopumā trīs dienu laikā likumsargi devuši 902 preventīvu norādījumu un konstatēti vēl vismaz 120 pārkāpumi, kuros vēl tikai lems par administratīvā procesa uzsākšanu.

Aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem, iecietīgiem, jo tikai visiem kopā ievērojot noteiktos drošības pasākumus mēs varam atgriezties normālā ikdienā.

Policijas primārais mērķis nav sodīt, bet gadījumos, kad personas klaji un apzināti neievēro noteiktos ierobežojumus sods ir neizbēgams – par ārkārtējās situācijas neievērošanu privātpersonām var piemērot naudas sodu līdz 2000 eiro, bet juridiskām personām līdz 5000 eiro.

Atgādinām, ka mājsēdes laikā pārvietoties var tikai neatliekamas vajadzības gadījumos, obligāti aizpildot apliecinājumu un līdzi ņemot pasi vai ID karti. Apliecinājumu var atrast Valsts policijas mājaslapā sadaļā Pašapliecinājums un pārvietošanās ierobežojumi. Apliecinājumu var aizpildīt elektroniski un uzrādīt telefonā, izdrukāt vai rakstot ar roku uz baltas papīra lapas.

 

Sabiedrība

LU profesore nosauc 4 iemeslus, kādēļ ir svarīgi vakcinēt bērnus – VIDEO

  Daudzas ģimenes gaida brīdi, kad varēs justies mierīgākas par saviem mazajiem bērniem, proti, paziņojumu, ka...

Turpmāk divreiz nedēļā testēs visus klātienē strādājošos, arī vakcinētos un pārslimojušos – VIDEO

  No 6. decembra visiem strādājošajiem, kas darbu veic klātienē un ir saskarē ar citiem cilvēkiem,...

“Es gribu, lai cilvēki saprot, ka nevajag ticēt antivakseru muļķībām. Mums tika “izskalotas” smadzenes.” Mediķi neticami glābj smagu pacienti

  Sieviete no Češīras atteicās no Covid-19 vakcinācijas. Vēlāk viņa piedzīvoja neapskaužamu notikumu ķēdi un nomira...

Tas ir jāredz: Magone izlēmusi remontēt māju saviem spēkiem

  STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigzne Magone ķērusies pie remontdarbiem un izlīdzas kā var, tapešu...

Devās uz Rīgu pie ārsta un paziņas… Jau nedēļu mīklaini pazudis sirmgalvis no Talsiem

  Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa amatpersonas meklē bezvēsts prombūtnē esošo 79 gadus veco...
NMPD

Ziņo par vēl 40 mirušiem Covid-19 slimniekiem, kopējais skaits pārsniedzis 4000

  Otrdien saņemtas ziņas, ka aizvadītajā diennaktī atklāti 1293 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, bet miruši vēl...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. novembris

  Veidi, kādos planētas sevi šodien pozicionēs būs ļoti labvēlīgi un optimistiski, tāpēc, visticamāk, šodien būs...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. novembris

  Šodien, visticamāk, beidzot sajutīsi savu nozīmi, taču neaizraujies ar savas ietekmes izrādīšanu. Piemērota diena, lai...
Foto:Tharunaya.co.uk

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. novembris

  Šodien tu vieglāk nekā parasti varēsi padarīt savus ikdienas darbus. Tava uzmanība un pacietība aizvien...
Deviant Art

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. novembris

  Šodien, visticamāk, tu kļūsi pārāk kritisks un kategorisks. Daudz radīsies dažādu secinājumu un būs vēlme...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 22. – 28. novembris

  Kārtējā nedēļa jau beigusies, sākas atkal nākamā. Kā izkārtojušās zvaigznes un, ko tas nozīmēs tieši...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. novembris

  Pirmajā dienas pusē var rasties pārlieku liels optimisms un nereālas cerības. Iespējams, tev būs nosliece...

Mājai un Dārzam

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši brīdinājumu par laika apstākļiem otrdien. Naktī no 22.11....

FOTO, VIDEO: Vietām Latvijā jau snieg; otrdienas rītā sniegs klās valsts lielāko daļu

  Pirmdienas pēcpusdienā vietām Kurzemē jau snieg, savukārt naktī un otrdienas rītā sniegs pārklās valsts lielāko...

Sinoptiķi sarūgtina ar jaunāko prognozi turpmākajām dienām

  Nedēļas sākumā Latvija atradīsies anticiklona ietekmē un gaidāms lielākoties skaidrs laiks, taču jau no otrdienas...