Veicot pārvietošanās ierobežojumu jeb mājsēdes kontroli, kad personām vakaros no pulksten 20.00 līdz 5.00 rītā ir jāatrodas dzīvēsvietās, likumsargi fiksēja vairākus gadījumus, kad personas lielā skaitā, īpaši nedēļas nogalēs, pulcējas viesu mājās un privātos īpašumos. Visos gadījumos tika uzsākti administratīvā pārkāpuma procesi par noteikto ierobežojumu neievērošanu, bet atsevišķos gadījumos uzsākti arī kriminālprocesi.

Sestdien, 6. novembra vakarā, Valsts policijā tika saņemta informācija par to, ka Liepājā, Karostas mikrorajonā kādā dzīvoklī pulcējas vairāki jaunieši. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas notikuma vietā sastapa 10 jauniešus, septiņi no tiem bija nepilngadīgi. Noskaidrots, ka pasākumu organizēja jaunietis, kurš dzīvokli bija noīrējis uz vienu vakaru. Konstatēts, ka nepilngadīgie atradušies alkohola reibumā – viņi nogādāti policijas iecirknī un pēc tam nodoti vecākiem. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas pasākuma organizatoram uzlika naudas sodu par pulcēšanās ierobežojumu neievērošanu – 1000 eiro. Pārējiem jauniešiem ir uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi un tiks lemts par soda apmēru. Savukārt nepilngadīgajiem jauniešiem vēl bez administratīvā procesa par pulcēšanos ir uzsākts process par atrašanos alkoholisko dzērienu ietekmē, ja to izdarījis bērns.

Savukārt svētdienas naktī, 7. novembrī, pēc pulksten 3.00 Valsts policijas operatīvās vadības birojs saņēma kāda iedzīvotāja zvanu, kurš informēja par trokšņošanu un iespējamu salūta šaušanu kādā viesu nama teritorijā. Reaģējot uz saņemto informāciju, likumsargi Ogres novadā, Tīnūžu pagastā kādā viesu namā konstatēja pasākumu, kurā bija sapulcējies 21 jaunietis vecumā no 18-25 gadiem. Notikuma vietā ieradās Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes Ogres nodaļas darbinieki, Valsts policijas Speciālo uzdevuma bataljona un Ikšķiles pašvaldības policijas darbinieki. Visām klātesošajām personām tika sākti administratīvā pārkāpuma procesi par mājsēdes neievērošanu un pulcēšanos. Katrai personai par abiem pārkāpumiem tika piemērots kopējais sods 500 eiro apmērā.  Tāpat tiks vērtēta viesu nama īpašnieka atbildība un par šo jau ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process, un lemts par soda apmēra piemērošanu.

Tāpat naktī no 6. uz 7. novembri Valsts policijā tika saņemta informācija, ka arī Kuldīgas novadā kādā īpašumā notiek pulcēšanās. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa amatpersonas ieradās notikuma vietā, kur konstatēja septiņas personas, tostarp divas nepilngadīgas. Visiem jauniešiem tika izskaidrots, ka ar savu rīcību viņi ir pārkāpšu pulcēšanās ierobežojumus, par ko tiks saukti pie administratīvās atbildības. Noskaidrots, ka personas pulcējušās, lai nosvinētu jaunietes dzimšanas dienu. Pulcēšanos organizēja pati gaviļniece, kurai par šādu pārkāpumu ir piemērots naudas sods – 500 eiro. Arī pārējiem jauniešiem ir piemēroti naudas sodi no 100 – 500 eiro par pulcēšanās ierobežojumu neievērošanu. Notikuma vietā tika izņemtas narkotiskās vielas – marihuāna. Divi no jauniešiem aizdomās par narkotisko vielu glabāšanu aizturēti un nogādāti Kuldīgas iecirknī, kur par notikušo tika uzsākts kriminālprocess.

Aizvadītajā nedēļas nogalē mājsēdes kontroles laikā kopumā uzsākti 944 administratīvā pārkāpuma procesi, kopumā pārbaudītas 12 698 personas, tostarp 10 683 personas ar  aizpildītiem apliecinājumiem. Kopumā trīs dienu laikā likumsargi devuši 902 preventīvu norādījumu un konstatēti vēl vismaz 120 pārkāpumi, kuros vēl tikai lems par administratīvā procesa uzsākšanu.

Aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem, iecietīgiem, jo tikai visiem kopā ievērojot noteiktos drošības pasākumus mēs varam atgriezties normālā ikdienā.

Policijas primārais mērķis nav sodīt, bet gadījumos, kad personas klaji un apzināti neievēro noteiktos ierobežojumus sods ir neizbēgams – par ārkārtējās situācijas neievērošanu privātpersonām var piemērot naudas sodu līdz 2000 eiro, bet juridiskām personām līdz 5000 eiro.

Atgādinām, ka mājsēdes laikā pārvietoties var tikai neatliekamas vajadzības gadījumos, obligāti aizpildot apliecinājumu un līdzi ņemot pasi vai ID karti. Apliecinājumu var atrast Valsts policijas mājaslapā sadaļā Pašapliecinājums un pārvietošanās ierobežojumi. Apliecinājumu var aizpildīt elektroniski un uzrādīt telefonā, izdrukāt vai rakstot ar roku uz baltas papīra lapas.

 

Sabiedrība

Foto:Flickr.com/Gerald Wiley/CC

Nepatīkamas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

Septembris bija mitrs un dzestrs, daudzviet zāles virskārtā tika novērota arī salna. Tomēr, beidzoties aktīvajam...

Publiskots oficiālais karalienes Elizabetes II nāves iemesls

Skotijas Nacionālais reģistrs publiskoja izrakstu no Viņas Majestātes miršanas apliecības. Mirušo personu reģistrā tiek teikts,...

Izskan jaunas ziņas nepacietīgākajiem seriāla “UgunsGrēks” faniem

  28. septembrī, Bīriņu pilī pulcējās seriāla “UgunsGrēks. Atgriešanās” radošā komanda, lai svinētu un nodotu vērtējumam...

Uģis Kuģis sarūpē dārgu dāvanu, par kuru sieva nav sajūsmā

  Šova "Ģimene burkā" zvaigzne Uģis Kuģis, būdams manāmi satraucies, pasniedz Lindai nopirktās biļetes uz Indiju...
Foto:Pexels.com/CC

Trešdienas vakarā kāds latvietis kļuvis stāvus bagāts!

  Iknedēļas skaitļu loterijas Vikinglotto izlozē 28. septembrī kāds spēlētājs Latvijā par 5+1 (pieci skaitļi un Vikingskaitlis) atminētajiem skaitļiem ir...

Ļoti smaga avārija notikusi uz šosejas starp Dobeli un Jaunbērzi

  Kā vietnē "Sadursme" vēsta aculiecinieki, trešdienas rītā ap plkst. 7 smaga frontāla sadursme notikusi uz...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. septembris

Šī diena var izrādīties diezgan saspringta. Pirmajā tās pusē vajadzētu atturēties no dažādu lietu iegādes,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. septembris

  Šodien pamanīsi, ka apkārtējie tādā vai citādā veidā, bet pakļaujas Tavai ietekmei un aktīvajai rīcībai....

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. septembris

Šodien veiksmīgi solās būt dažādi izbraukumi, jo īpaši, ja pats esi to iniciators. Daudz kas...
Foto:Blog.centerparcs.co.uk

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. septembris

  Tev šodien vajadzētu īpaši rūpīgi izvēlēties savus partnerus. Diskusijas par tēmām var izrādīties nepatīkamas vai...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 26. septembris

  Šī būs ļoti emocionāla diena. Tās laikā var palielināties vēlme izteikt savas jūtas un emocijas....
Foto:Flickr.com/Bernard Spragg. NZ/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 25. septembris

  Šī izrādīsies emocionāli grūta diena. Tavs stresa līmenis aizvien pieaugs dienas laikā. Neplāno jebkādus svarīgus...

Mājai un Dārzam

Foto:Flickr.com/Gerald Wiley/CC

Nepatīkamas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

Septembris bija mitrs un dzestrs, daudzviet zāles virskārtā tika novērota arī salna. Tomēr, beidzoties aktīvajam...

Kādas laika pārmaiņas mūs gaida šonedēļ? Stāsta sinoptiķis Toms Bricis

  Sākusies septembra pēdējā nedēļa un atvasaru tā arī neesam sagaidījuši. Brīvdienās daudzviet atkal bijusi salna,...

Brīdina par laika apstākļiem pirmdienas rītā

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši brīdinājumu par laika apstākļiem. 26.09.2022. nakts otrajā pusē...