Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 1. jūlija plkst. 6.30 līdz 2. jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 75 izsaukumus – astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 57 uz glābšanas darbiem, bet 10 izsaukumi bija maldinājumi. Otrdienas rīts nesis skumju ziņu

Vakar pusdeviņos no rīta ugunsdzēsēji glābēji devās uz Valmieras novada Kauguru pagastu, kur no ūdenstilpes izcelts bojāgājušais un nodots Valsts policijas darbiniekiem. Kā liecina VUGD statistika, šogad no ūdens izcelts jau 51 bojāgājušais, tostarp 26 kopš peldesezonas sākuma maija vidū, bet vēl 31 dzīvību prasījuši ugunsgrēki.

Neilgi pirms pieciem pēcpusdienā saņemts izsaukums uz Dienvidkurzemes novada Rucavas pagastu, kur mežā bija apmaldījies cilvēks un nespēja saviem spēkiem atrast izeju no meža. Veicot saziņu ar cilvēku pa telefonu un izmantojot atsūtītās koordinātas, ugunsdzēsēji glābēji veica četru kilometru gājienu līdz cilvēkam, atrada to un izveda no meža. Nedaudz pēc pulksten astoņiem darbs notikuma vietā noslēdzās.

Plkst. 12.55 VUGD saņēma izsaukumu uz Brīvības gatvi Rīgā, kur, kā liecināja sākotnējā informācija daļēji nokrituši piekaramie griesti. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka pirmajā stāvā nokrituši piekaramie griesti 30 m2 platībā un applūdušas telpas. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās 1000 cilvēki, savukārt pēc ugunsdzēsēju glābēju ierašanās evakuēti vēl 550 cilvēki. Plkst. 14.25 darbs notikumā noslēdzās.

Vakar ugunsdzēsēji glābēji devās uz 26 izsaukumiem, kuros sazāģēja nolūzušus kokus vai to zarus, kas radīja apdraudējumu. Lielākajā daļā gadījumu vēja lauzti koki bija nokritušu uz ceļa braucamās daļas, tomēr ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī, lai kokus novāktu no automašīnām un ēkas jumta. 

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega nojume ar malku un garāžas jumts, šķūnis, dārza mājiņa, bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, sausā zāle, elektrolīnijas balsts, vadi un zaru kaudze.

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais raksts“Tas ir brīnums, ka esam dzīvi un meitiņai ir abi vecāki…” Latvijas vadošā sprintere parāda savu auto pēc dzērājšofera izraisītās avārijas – VIDEO
Nākamais rakstsPēc plūdiem un piekaramo griestu nobrukšanas “AKROPOLE Alfa” otrdien atsācis darbu