Valdība no 12. maija ļauj organizēt nelielu kultūras pasākumu norisi un, atbilstoši sanitārā protokola prasībām, reglamentētu kultūras iestāžu darbību

Ministru kabinets šodien lēma no 12. maija atļaut publisku pasākumu, tostarp kultūras pasākumu organizēšanu gan iekštelpās, gan ārtelpās, vienlaikus nosakot, ka dalībnieku skaits tajos nedrīkst būt lielāks par 25 personām, ilgums iekštelpās organizētos pasākumos nedrīkst pārsniegt 3 stundas, un starp pasākuma dalībniekiem nodrošināma 2 metru distance, kā arī dezinfekcijas līdzekļu pieejamība pasākuma norises vietā.

 

 

 

 

Ar valdības rīkojumu noteikts arī tas, ka kultūras ministram dotas tiesības atbilstoši t.s. sanitārā protokola prasībām reglamentēt kārtību, kādā kultūras institūciju darbībā ievērojami sociālās un fiziskās distancēšanās pasākumi un pasākumu norises vietu dezinficēšanas prasību ievērošana, nodrošinot dezinfekcijas līdzekļu pieejamību roku dezinficēšanai arī pasākuma apmeklētājiem.

Tāpat noteikts, ka kultūras un izklaides vietas darbu var uzsākt ne agrāk kā plkst. 07:00 un beigt ne vēlāk kā plkst. 24:00.

„Ar savu distancēšanās darbu esam nopelnījuši atvieglojumus, un tas ir būtiski, lai soli pa solim atgrieztos arī kultūras dzīves asinsrite. Arī turpmāk viss ir mūsu pašu rokās – ievērot fiziskās distancēšanās un citus drošas sadzīves noteikumus būs primārais uzdevums, un esmu drošs, ka mūsu nozare to paveiks ļoti atbildīgi. Jau rītdien sāksim tikšanās ciklu ar kultūras organizāciju vadītājiem un pārstāvjiem, lai pārrunātu šodien valdības sēdē pieņemto ierobežojumu atcelšanu un darba organizāciju. Ja mēneša laikā neradīsies epidemioloģiski šķēršļi, publisko pasākumu apmeklētāju skaits varēs tikt palielināts uz 50,” akcentē kultūras ministrs Nauris Puntulis.

Pirmās kultūras iestādes, kas pēc 12. maija pakāpeniski gatavojas atsākt darbību, ir muzeji, bibliotēkas, Nacionālais arhīvs un privātās kultūrvietas, tostarp kultūras pasākumos (piemēram, kino vai koncerti), ko iespējams baudīt, atrodoties autotransportā. Kultūras ministrija un tās iestādes ciešā sadarbībā ar Veselības ministriju izstrādājusi t.s. sanitāro protokolu, kas ar kultūras ministra rīkojumu tiks padarīts saistošs gan valsts un pašvaldību, gan privātajām kultūras institūcijām.

Muzeji, bibliotēkas un arhīvs darbību uzsāks pakāpeniski, kolīdz katra institūcija būs pilnībā spējīga izpildīt sanitārajā protokolā noteiktās prasības. Par muzeju, bibliotēku un arhīva darba laiku aktuālajai informācijai aicinām sekot līdzi šo institūciju tīmekļvietnēs un sociālo mediju kontos. Muzeji durvis apmeklētājiem vērs, īstenojot informatīvu kampaņu, kuras ietvaros vienota satura un dizaina informatīvie materiāli uzrunās apmeklētājus, aicinot ievērot sanitārā protokola nosacījumus.

Tāpat valdībā šodien apstiprināti grozījumi pašnodarbināto personu un mikrouzņēmuma nodokļa maksātāju dīkstāves pabalsta piešķiršanas nosacījumos, ar kuriem paredzēts pagarināt dīkstāves pabalsta periodu līdz š.g. 30. jūnijam.

No 12.maija tiek atcelts ierobežojums tirdzniecības centru darbībai brīvdienās un svētku dienās

Ministru kabineta 7. maija ārkārtas sēdē veiktas izmaiņas Ministru kabineta 2020.gada 12.marta rīkojumā Nr.103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” (svītrots punkts 4.22.3-4.22.4), no š.g. 12. maija atceļot darbības ierobežojumu tirdzniecības centru darbībai brīvdienās un svētku dienās.

“Paldies visiem, kas ārkārtējās situācijas laikā pacietīgi ievērojuši epidemiologu un valdības noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatības ierobežošanai. Tas šodien mums ļauj pakāpeniski sāk atcelt šos ierobežojumus un ļaut ekonomikai “atdzīvoties”. Iekšējā patēriņa veicināšanai šodien valdība lēma atcelt tirdzniecības centru darbības ierobežojumu brīvdienās un svētku dienās,” uzver ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Vienlaikus, sekojot epidemiologu rekomendācijām, fiziskā distancēšanās un higiēnas prasību strikta ievērošana joprojām mums visiem jāievēro! Tāpēc aicinu gan pircējus, gan tirgotājus arī turpmāk rūpīgi ievērot 2 metru distanci un visus citus valdības noteiktos ierobežojumus un piesardzības pasākumus! Jo īpaši aicinu iedzīvotājus būt maksimāli piesardzīgiem, iepirkšanos veikt pēc iespējas retāk un laikā, kad veikalos ir mazāk cilvēku; kā arī būt atbildīgiem un neapmeklēt veikalu, ja parādījušās jebkādas elpceļu infekcijas pazīmes,” norāda ministrs.

Tirgotājiem joprojām spēkā ir noteiktais pienākums organizēt apmeklētāju plūsmas kontroli, nodrošinot, ka tirdzniecības vietā vienlaicīgi neatrodas ne vairāk kā 1 apmeklētājs uz 4 m2 no tirdzniecības zāles platības. Tirgotājiem jānodrošina sociālās distancēšanās pasākumi pie tirdzniecības vietas ieejas (attiecas gan uz publiskām iekštelpām, gan ārtelpām), novēršot cilvēku drūzmēšanos un nodrošinot 2 m distanci starp apmeklētājiem. Papildus aicinām tirgotājus iespēju robežās rūpēties, lai pircējiem būtu iespējams ievērot 2 metru distanci arī tirdzniecības vietai piegulošajās teritorijās, piemēram, autostāvvietās, un informēt klientus par nepieciešamību ievērot 2 metru distanci.

Arī sabiedriskās ēdināšanas vietās jānodrošina divu metru distance starp galdiņiem; pie viena galdiņa var atrasties divi apmeklētāji, izņemot vienas ģimenes locekļus; kases un apkalpošanas zonā divu metru distance no rindā priekšā stāvošā apmeklētāja ar norobežojošām zīmēm; maksimāli pieļaujamais apmeklētāju skaits ēdināšanas zālē – viens apmeklētājs uz vismaz 4m2 no kopējās ēdināšanas zāles platības; iespēja iegādāties ēdienus arī līdzņemšanai.

Visi valdības noteiktie pienākumi tirgotājiem, papildu ieteikumi gan tirgotājiem, gan pircējiem maksimālai piesardzības nodrošināšanai, kā arī atbildes uz tirgotāju biežāk uzdotajiem jautājumiem publicēti Ekonomikas ministrijas mājaslapā.

Arī sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem un to apmeklētājiem noteiktie pienākumi publicēti Ekonomikas ministrijas mājaslapā.

Iepriekšējais rakstsSeriāla “Kobra” cienīgs skats uz šosejas pie Salaspils – VIDEO
Nākamais raksts“airBaltic” prezidents nāk klajā ar vēsti Latvijas iedzīvotājiem