Iestājoties pavasarīgiem laika apstākļiem, vadošā Eiropas mobilitātes platforma “Bolt” atklāj elektrisko skrejriteņu sezonu. No trešdienas skrejriteņi būs pieejami braucieniem Rīgā un Liepājā, bet Daugavpilī, Ventspilī, Ogrē, Jūrmalā, Valmierā, Rēzeknē un Jelgavā – šīs nedēļas laikā. Lai veicinātu drošu pārvietošanos ar elektriskajiem skrejriteņiem, “Bolt” ievieš braucēju skaita ierobežošanas sistēmu ar mērķi – novērst braucienus divatā. “Bolt” aicina būt atbildīgiem un iepazīties ar lietotnē pieejamo drošas braukšanas ceļvedi.

“Drošas braukšanas veicināšana un nelaimes gadījumu novēršana ir sarežģīts izaicinājums, ar ko saskaras elektrisko skrejriteņu operatori visā pasaulē. Esam pieņēmuši izaicinājumu risināt aktuālākos drošības jautājumus un būtiski uzlabot nozares drošības standartus. Šobrīd strādājam pie tādiem projektiem kā braucēju skaita ierobežošana, pretslīdēšanas bremzēšanas sistēmas uzlabošana un reakcijas testa izveide, lai novērstu braukšanu reibumā. Braukšana ar elektrisko skrejriteni, kad uz tā atrodas vairāk nekā viens cilvēks, ir ārkārtīgi bīstama, un tas ir pret skrejriteņu nomas lietošanas noteikumiem. Pagājušajā gadā tas bija biežs negadījumu cēlonis lietotājiem visā pasaulē, izraisot aptuveni 5 % no visiem “Bolt” reģistrētajiem negadījumiem. Šodien ar prieku jums paziņojam, ka esam izstrādājuši un ieviesuši braucēju skaita sensorus “Bolt 4” skrejriteņiem, lai novērstu braukšanu ar skrejriteni divatā,” saka Fēlikss Igaunis, “Bolt” elektrisko skrejriteņu nomas vadītājs Latvijā.

“Valsts policija aicina ikvienu satiksmes dalībnieku pirms elektroskrejriteņa izmantošanas rūpīgi izvērtēt visus drošības apstākļus, lai brauciens nebeigtos ar negaidītām situācijām vai traumām. Policija, ikdienā veicot satiksmes uzraudzību, novēro, ka aizvien ir tādi elektroskrejriteņu vadītāji, kuriem ir rūpīgāk jāpiedomā pie savām braukšanas prasmēm un drošības, jo liela daļa ceļu satiksmes negadījumu, kuros ir iesaistīti elektroskrejriteņa vadītāji, notiek paša neuzmanības, prasmju trūkuma vai to pārvērtēšanas dēļ. Tādēļ ir svarīgi parūpēties par savu drošību un veselību braukšanas laikā, lai kritiena gadījumā pasargātu sevi no smagām sekām. Tāpat būtiski atcerēties, ka Ceļu satiksmes noteikumi un drošības prasības paredz to, ka uz elektroskrejriteņa nedrīkst atrasties vairāk par vienu personu, jo pretējā gadījumā tas var izraisīt bīstamas situācijas,” uzsver Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis.

“Bolt” ir pirmais mobilitātes platformas operators, kas ir izveidojis tehnoloģiju, kura ar sensoru palīdzību nosaka braucēju skaitu uz skrejriteņa. “Braucēju skaita noteikšanas sistēmas patenta izskatīšana ir skaidra zīme, ka esam uz pareizā ceļa,” papildina Fēlikss Igaunis.

Jau pagājušajā gadā “Bolt” un apdrošināšanas un atbalsta risinājumu uzņēmums “Allianz Partners” 26 Eiropas valstīs izveidoja apdrošināšanas programmu. Apdrošināšana ir iekļauta skrejriteņu nomas maksā un līdz ar to automātiski pieejama visiem “Bolt” skrejriteņu lietotājiem Latvijā. “Bolt” elektrisko skrejriteņu vadītāji ir apdrošināti pret smagām traumām, ja tās viņi gūst, braucot ar “Bolt” skrejriteņiem (nelaimes gadījumu apdrošināšana), kā arī pret zaudējumiem, ko vadītāji, braucot ar “Bolt” skrejriteņiem, nodara trešajām pusēm (braucēja civiltiesiskā atbildība).

Latvijas pilsētās kopumā ir pieejami simtiem elektrisko skrejriteņu dažādu modeļu kombinācijās. Pagājušajā vasarā iedzīvotāji tika iepazīstināti ar skrejriteņu modeli, kas ir aprīkots ar jaunākās paaudzes tehnoloģijām – “Bolt 4”. Ar to pakāpeniski tiek aizstāti vecākie skrejriteņu modeļi. Pēc pasūtījuma radītie modeļi “Bolt 3” un “Bolt 4” ir veidoti no materiāla, kas ir pilnībā pārstrādājams, un jau šobrīd “Bolt” skrejriteņu braucieni ir oglekļa emisiju neitrāli. Šo abu modeļu funkcionalitāte un dizains ir izstrādāts “Bolt” uzņēmuma ietvaros.

Ar vienu akumulatora uzlādi skrejritenis var nobraukt vairāk nekā 40 km, un tā maksimālais ātrums ir 25 km/h, taču lietotnē ieviests arī drošības jeb iesācēju režīms, ļaujot lietotājiem ierobežot brauciena maksimālo ātrumu līdz 15 km/h. Tāpat ātruma ierobežojumi ieviesti pie lielākās daļas skolu un bērnudārzu visā Latvijā, kā arī parkos un skvēros.

Ar drošas braukšanas ceļvedi lietotājiem ir iespēja iepazīties “Bolt” lietotnē, pārslēdzoties uz skrejriteņu režīmu un ekrāna apakšējā labajā pusē izvēloties vairoga ikonu. Ceļvedī ietilpst informācija ar drošības padomiem, “iesācēja režīms”, kā arī informācija par vietējiem noteikumiem, kas saistīti ar mikromobilitāti pilsētā.

2018. gadā “Bolt” kļuva par pirmo transporta platformu, kur vienā lietotnē apvienoti skrejriteņu un kopbraukšanas pakalpojumi. Pagājušās sezonas laikā “Bolt” un Norvēģijas Transporta ekonomikas institūta veiktajā mobilitātes programmas pētījumā tika noskaidrots, ka saņemot pamudinājumu aplikācijā, līdz pat 60 % lietotāju īsāku braucienu veikšanai izvēlējās skrejriteņus, nevis braucienu ar automašīnu, ja skrejritenis atradās 300 metru attālumā vai tuvāk. Mobilitātes paraduma maiņa tika novērota arī ilgtermiņā. Saskaņā ar “Bolt” datiem elektriskā skrejriteņa CO2 emisijas ir vidēji trīs reizes mazākas nekā automašīnas CO2 emisijas.

Sabiedrība

Ar emocionālu ziņu klajā nākusi dziedātāja Aija Andrejeva

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 6. augustā, Ogres novada Lielvārdes parkā – blakus vēsturiskajām pilsdrupām Daugavas krastā...

Tikšanās ar bijušo Magonei neizvēršas gluži kā plānots – VIDEO

  STV šova "Slavenības. Bez filtra"zvaigzne Magone kopā ar dēlu Raimondu ieradusies pie Venta Vītola, lai...

Sēru vēsts: Mūžībā devies bijušais Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis

  2022. gada 9. augustā pēc cīņas ar smagu slimību mūžībā devies bijušais Valsts policijas priekšnieks...

Zināms, kur ceturtdien par baltu velti varēs apmeklēt leģendārās grupas EOLIKA koncertu

  Augusta turpinājumā rīdziniekiem un pilsētas viesiem sarūpētas bezmaksas kultūras norises dažādās apkaimēs, prieka mirkļu parkos...

Aizkraukles pusē vakarā pamana aizdomīgu BMW – tālākie notikumi risinās kā trillerī – VIDEO

  Sestdien, 6. augustā, Aizkraukles novadā automašīnas „BMW 728” vadītājs nepakļāvās atkārtotām un vairākkārtējām policijas darbinieku prasībām...
Foto:Pexels.com/George Becker/CC

Diemžēl otrdienas rītā saņemta traģiska vēsts

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 120 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietušas 12 personas un viena gājusi...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 10. augusts

Šī diena būs piepildīta ar dažādiem negaidītiem notikumiem. Iespējams, viss attīstīsies pretēji tam, kā biji...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 9. augusts

Laba diena, lai izvēlētos sabiedrotos. Šodien tev būs paaugstinātas analītiskās spējas un intuīcija būs īpaši...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 8. augusts

  Labs laiks problēmu risināšanai un lēmumu pieņemšanai, kas saistīti ar nekustamo īpašumu. Centieni un darbības...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 8.-14. augusts

  Augusts sācies pilnā sparā, arī jauna darba nedēļa klāt - aplūko, ko šonedēļ gaidīt, bet...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 7. augusts

  Šodien ievērojami palielināsies tava intuīcija. Tava iekšējā balss šodien būs skaļāka un precīzāka nekā pēdējā...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 6. augusts

  Šodien var nākties sastapties ar daudziem šķēršļiem un problēmām. Tie var rasties kā sekas dažādu...

Mājai un Dārzam

Foto:Flickr.com/Jani Halinen/CC

Brīdina par laiku šorīt Rīgā

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs otrdienas rītā izplatījis brīdinājumu par stipru lietu Rīgā. 09.08.2022. no...

Sinoptiķim Bricim ir ziņa kārtīgas vasaras faniem – pavisam jauna prognoze šai nedēļai

  Eiropas rietumos daudzviet ilgstoši valda karstums, Francijā un Lielbritānijā ierobežo ūdens izmantošanu, izsīkst upes un...

Parādās pilnīgi jaunas ziņas par laiku šonedēļ

Nedēļas nogalē Latviju no rietumiem šķērsoja aukstā atmosfēras fronte, kas atnesa nokrišņus un aukstāku gaisu....