Ikviens no mums var kļūt par vēsturiskas ēkas saimnieku. “Latvijas dzelzceļš” izsolē piedāvā dažādus nekustamos īpašumus. Par nelielu cenu var tikt pie administratīvajām ēkām Rēzeknē un Daugavpilī, ceha kompleksa vai dzīvokļa Jelgavā, taču interesantākais šajā sarakstā ir bijušās dzelzceļa stacijas ēkas, kuras sludinājumos nonāk reti, vēsta “360TV ZIŅneši”. Par zemu cenu iespējams īpašumā iegūt “Latvijas Dzelzceļam” vairs nevajadzīgās ēkas, tostarp staciju! – VIDEO

Pārdošanā nonākusi Mārcienas stacija Madonas novadā. Šobrīd iegādājama vien par četriem ar pusi tūkstošiem eiro. Iespēja tikt pie unikālas ēkas, kas glabā dažādus vēstures notikumus.

Toms Altbergs, “Latvijas dzelzceļa” vēstures muzeja zinātniski pētnieciskā darba vadītājs atklāj: “Mārciena tiešām ir viena no mūsu interesantākajām dzelzceļa stacijām. Stacijas vēsturiskā substance ir saglabājusies no pagājušā gadsimta paša sākuma.”

Pirmsākumos bija privāts šaursliežu dzelzceļš, kas tika izbūvēts 1903.gadā no Pļaviņām līdz Valkai. Pirmā Pasaules kara laikā tika pārbūvēts par platsliežu dzelzceļu, lai apgādātu armiju, un arī stacija tika pielāgota kara vajadzībām. Savukārt starpkaru periodā viss nonāca valsts īpašumā.  Izrādās, ka padomju gados no stacijas tika uztaisīts sliežu atzarojums, kas veda uz kādu slepenu militāru objektu.

Vietējie atzīst, ka dzīve Mārcienā kļūst pavisam bēdīga, un varbūt šī stacijas ēka beidzot ieviesīs pagastā dzīvību – piesaistīs tūristus un dos jaunas darba vietas. Vietējie labprāt šajā ēkā redzētu kafejnīcu.

Šī ēka nav ne arhitektūras, ne kultūras piemineklis, tāpēc “Latvijas dzelzceļš” nekādus noteikumus jaunajiem saimniekiem neuzliek, taču, protams, būtu jauki, ja tiktu saglabāts fakts, ka šeit reiz bijusi stacija.

“Pat tur, kur ir tādas klusas privātmājas, stacijas uzraksts tiek saglabāts, jo īpašnieki parasti lepojas ar bagātu vēsturi. Ja ir nepieciešamība, mēs, dzelzceļa muzejs, vienmēr nākam talkā – konsultējam un varam pieaicināt arī profesionāļus, kas pie ēkas atjaunošanas var palīdzēt,” stāsta Toms Altbergs.

Vairāk skaties video!

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsViegli pagatavojamas sausmaizīšu uzkodu receptes iesaka Našķoties Zane
Nākamais rakstsIeradās ar taksi un nekavējoties devās prom – policija ļoti meklē šo vīrieti – FOTO