Lai veicinātu augļu un dārzeņu patēriņu, kā arī padarītu vietējos produktus pieejamākus, “Maxima” veikalu produktu klāsts papildināts ar vietējo zemnieku saimniecību audzēto ražu. Šobrīd veikalu plauktos pieejami tādi iecienīti produkti kā gurķi, tomāti, garšaugi – loki un dilles, tāpat arī jūnija mēnesim raksturīgie rabarberi un zemenes. Papildus tam sezonas laikā sortiments tiks paplašināts arī ar citiem vasarai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem.

“Pēdējā gada laikā sabiedrībā pieaug interese pēc pašmāju audzētās produkcijas, it īpaši Covid-19 apstākļos, kad arvien vairāk cilvēku izvēlas vietējo ražotāju produkciju, lai atbalstītu tos ekonomiski. Tāpēc arī mēs rūpīgi strādājam, lai “Maxima” veikalu klientiem piedāvātu daudzveidīgu, kvalitatīvu un sezonai raksturīgu vietējo labumu klāstu par pieejamām cenām. Lai arī Latvijas iedzīvotāji ir tauta, kam patīk audzēt augļus un dārzeņus savā piemājas dārzā, tomēr ir daudzi cilvēki, kuriem šīs iespējas nav, tāpēc arī šogad visas vasaras garumā “Maxima” veikalos būs pieejams plašs un daudzveidīgs sortiments. Jūnija izskaņā veikalu plauktos būs pieejami pašmāju kabači, cukini, kā arī pirmā vietējo kāpostu un kartupeļu raža, savukārt jūlija mēnesis iesāksies Latvijas ziedkāpostu un burkānu ražas zīmē,” stāsta “Maxima Latvija” iepirkuma departamenta direktors Edvīns Lakstīgala.

“Maxima” veikalos pieejams plašs produktu klāsts no vairākām zemnieku saimniecībām, piemēram, rabarberi no ZS “Ezerkauliņi”, zemenes no “Agro B”, savukārt jau pavisam drīz veikalu plauktos būs pieejami kartupeļi no Z/S “Zūmaņi”, kāposti no Z/S “Kaži”, “Zūmaņi”, “Īskāji”, “Sīļi”, kabači no Z/S “Īskāji”, “Liepziedi”, “Nākotne”, “Lejas AR”, cukini no Z/S “Liepziedi” un “Nākotne”.

Interesi pēc augļiem un dārzeņiem var novērot arī “Maxima” pircēju vidū. Gada pirmajos piecos mēnešos novērojama pozitīva tendence augļu un dārzeņu patēriņā,  kur reģionos tas ir pieaudzis kopumā par 10%, savukārt galvaspilsētā Rīgā par 5%, salīdzinot ar identisku periodu pērn. Reģionos vislielākais pieaugums Latvijai raksturīgiem produktiem ir novērots tieši kartupeļu patēriņā +38%, savukārt Rīgā iecienīti ir dažādi ķirbju dzimtas dārzeņi +8,6%. Vienlaikus pircēji īpaši iecienījuši tomātu un sakņu dzimtas dārzeņus, savukārt augļu vidū līderi ir dažādi citrusaugļi un āboli.

Jau ziņots, ka “Maxima Latvija” īsteno dažādas iniciatīvas, lai atbalstītu vietējos ražotājus un vienlaikus veicinātu arī augļu un dārzeņu patēriņu un vietējo ražotāju produkcijas pieejamību veikalos. Ik nedēļu veikalos pieejami TOP 5 augļi un dārzeņi par samazinātu cenu, un to piedāvājums regulāri mainās. Tāpat uzņēmums iestājas par PVN likmes samazināšanu līdz 5% svaigiem pārtikas produktiem – svaigai gaļai, svaigām zivīm, olām, piena produktiem, tostarp arī Latvijā raksturīgiem augļiem un dārzeņiem.

Iepriekšējais rakstsNepatīkama avārija Rīgas “melnajā punktā” – VIDEO
Nākamais rakstsNoskaidrots Rīgā pazudušās pusaudzes liktenis