Daudzi zina, ka veselīgs dzīvesveids ir priekšnoteikums cilvēka labsajūtai, tāpēc daudzi, iespējams, būs pārsteigti uzzinot, ka daži no šiem ieradumiem var negatīvi ietekmēt zobu un smaganu veselību.  

TU TĪRI ZOBUS PĒC KATRAS ĒDIENREIZES

Šī varētu šķist lieliska ideja, lai saglabātu zobu veselību, tomēr tā nebūt nav. Eksperti norāda, ka zobu tīrīšana tūlīt pēc ēšanas vai dzeršanas var sagādāt vairāk problēmu, nekā ieguvumu, īpaši, ja esi mielojusies ar skābiem produktiem, piemēram, tomātu mērci, kā arī – cietu pārtiku, kas var saskrāpēt zobu emalju. Ja tīrīsi zobus, kamēr skābe no šādiem produktiem vēl būs mutē, variiestumt to vēl dziļāk zobu emaljā, nodarot lielāku kaitējumu. Vislabāk nogaidi ~ 30 – 60 minūtes un tikai tad tīri zobus. Tāpat, ja vēlies likvidēt mutē palikušās ēdiena paliekas, pēc maltītes vienkārši izskalo to ar ūdeni. Pārliecinies, ka tīri zobus apļveida kustībām, kas vislabāk palīdz likvidēt baktērijas zem smaganām un starp zobu starpām, kā arī netīri zobus pārāk spēcīgi, jo tas var sekmēt smaganu atkāpšanos

 

TU AIZRAUJIES AR AUGĻU KOKTEIĻIEM

Ja esi regulāra tā saucamo smūtiju lietotāja, tu būtībā ikreiz pārklāj zobus ar šķidru cukuru, kas noārdās augļos. Tas gan nebūt nenozīmē, ka tev ir jāpārtrauc mieloties ar šādiem dzērieniem, taču jāatrod risinājums, lai notīrītu cukuru, kas pēc augļu kokteiļu lietošanas apņem zobus, izveidojot aplikumu ap tiem. Viens no risinājumiem: pēc ~ 60 minūtēm iztīri zobus. Tāpat, lai mazinātu šo cukuru nogulsnēšanos mutes dobumā, pievieno šim dzērienam ūdeni vai lieto to smūtija baudīšana laikā. Speciālisti iesaka arī dzert šādus dzērienus ar kokteiļsalmiņu, kas palīdzēs augļu skābēm un cukuriem apiet tavus zobus.

 

TU BIEŽI DZER VĪNU

Dažādi pētījumi pierāda, ka ik dienu izdzerot glāzi sarkanvīna, vari novērst sirds un asinsvadu slimību attīstības risku, kā arī aizkavēt novecošanās procesus. Tomēr par nelaimi, tas nebūt nenāk par labu taviem zobiem, proti – kā sarkanais, tā baltvīns var ievērojami mainīt zobu krāsu. Kā? Abi šie alkoholiskie dzērieni satur skābes, kas vājina zobu emalju, padarot tos neaizsargātus pret bojāšanos, kā arī ievērojamu krāsas maiņu no citiem produktiem, piemēram, kafijas. Lai tas nenotiktu, uzdzer vīnam ūdeni, lai samazinātu tajā esošo skābju negatīvo iedarbību uz taviem zobiem.  

 

Rūpēsimies par zobu un smaganu veselību un smaidīsim! 

Iepriekšējais raksts10 efektīvi veidi, kā izmantot universālo citronu!
Nākamais rakstsFen Šui padomi – kaislību palielināšanai jūsu guļamistabā